Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Ccc kako su osakatili ovu varijantu sa 100GB a uz sve to podigli cenu.
 
Garant je dosta ljudi uzelo th i povezalo sa svojim postpaid brojem pa su hteli malo da prekinu taj trend.

Nije to u pitanju već se sa ovim novim paketima Telenor prilagodio konkurenciji, tačnije Vip-u.

Kod vipa najmanji paket sa uredjajem 1400 dinara a sada kod Telenora 1300 dinara (i kod vipa i kod Telenora najmanji paket limitiran na 10 Mbps).
 
Kod VIpa izadje 1150 u proseku KN1, ne 1400. 1300 je drugu godinu (1000 prvu)

Kakvo crno prilagodjavanje konkurenciji, glad za novcem samo..
 
Ali po zvaničnom PDF cenovniku (strana 12) samo do kraja februara, za koji dan ćemo videti hoće li produžiti ili će i oni po ovom pitanju krenuti Telenorovim stopama razvodnjavanja i poskupljivanja.
 
Nerealno su skupi ionako. Jedino ako time uvode u vode da MTS moze da poskupi tarife opet ;)
 
Kakav li je ruter, da li nude u beloj boji? Nekako mi crna ne odgovara...
 
Dajem 2000 za paket sa javnom, 2500 sa statičkom IP.
 
Ja imam stari paket 100GB po max 4G brzini od 1250din i rečeno mi je juče u Telenor radnji da se meni ništa ne menja kao postojećem korisniku.

Ako je tako kao sto kazes onda da ti verujemo.

Ja sam ugovor potpisao pre par nedelja. Ovo je mislim prvi put da sam imao srece sa tajmingom :D

Doduse nigde u ugovoru koji sam potpisao se ne navodi brzina, samo da je tarifni paket Telenor Home. Jedino vidim u ugovoru da je naveden ruter koji sam uzeo uz dvogodisnji ugovor.

Za ocekivati je bilo ovo od Telenora, navikao sam ja na takve stvari jos dok sam bio postpaid korisnik.
 
Poslednja izmena:
Dodatnih 50GB 495 dinara
 
A kod VIPa bese dodatnih 100GB 600din?
 
Telenor se baš zeznuo sa ovim novim Home paketima. Sad niko neće te nove uzimati, jer je onaj stari od 100GB bio po max brzini za 1250din.
 
Ja sam koristio u Vip-u taj 10/2, i meni je i to bilo sasvim dovoljno. Ova maksimalna brzina dobro dodje, ali ipak mislim da najvecem broju korisnika u Srbiji je bitna pouzdana normalna brzina. Najveci broj korisnika ipak ima skromne potrebe
 
Poslednja izmena:
Pa kome je bitna pouzdana brzina a dovoljno mu je 10 Mbps ima minimalno razloga da ne uzme ADSL.
Stabilnost/konstantnost i promenljiv broj korisnika koji dele jednu baznu stanicu nikako ne idu jedno sa drugim.
Još malo da se omasovi upotreba 4g neta i ni ti 10 Mbps nećeš videti osim povremeno na speed testu, kao što je sad slučaj za 3g.
 
Pa kome je bitna pouzdana brzina a dovoljno mu je 10 Mbps ima minimalno razloga da ne uzme ADSL.
Stabilnost/konstantnost i promenljiv broj korisnika koji dele jednu baznu stanicu nikako ne idu jedno sa drugim.
Još malo da se omasovi upotreba 4g neta i ni ti 10 Mbps nećeš videti osim povremeno na speed testu, kao što je sad slučaj za 3g.

E to je problem većih gradova, nama iz malih mesta gde ima 4g će ovo biti dobra stvar pošto neće biti preopterećena bs.
 
Oduvek sam voleo ovo moje Zemun selo :d
Stvarno su retke oscilacije. Koristim ga mesecima i radi korektno. ADSL imam samo zbog javne IP adrese.
 
Meni se desavalo da je potrebno duze vreme da otvori stranicu, samo vrti i vrti, pa onda na kraju i otvori.

Sad sam stavio antetnicu, kao da radi bolje.
 
Razmišljam da prekinem saradnju sa SBB-om i uzmem Telenor Home 150.
Mesečno su biti na dva-tri mesta po Srbiji i ovo mi sad više odgovara.

Da li i dalje naplaćuju karticu 300 dinara sa prvim računom ili kod Home varijante ne?
 
Poslednja izmena:
^Naplacuje se i dalje..
 
Zar to vazi i za ugovore na 12/24 meseca??
 
Nemam sad prvi racun kod sebe, ali koliko se secam bio je nesto iznad 1500din. Ocigledno su naplatili bili neku aktivaciju tarifnog profila ili kartici

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ja sam uzeo na 2 godine u vreme kada je bio samo jedan paket Telenor home (max brzina). Naplatili su mi aktivaciju novog broja 289,99 dinara sa pdv-om.
 
Jel zna neko koji je period od trenutka kada potrošim 100gb dok mi ne aktiviraju internet po smanjenoj brzini od 2mb/s? Već drugi mesec mi se to ne aktivira automatski nego čekam rekao bih i duže od 24h.
 
da li neko zna u Telenor Home 100 koja je brzina za upload?
na sajtu pije damo brzina 10mb/s a nakon potrosenih 100gb je 2mb/s nigde nije naveden upload?
 
Najverovatnije 2/2 kao u vipu ali proveri
 
To je bas ozbiljan propust, treba da se proveri. Sta ima da se ceka ako je vec navedeno da je nakon potrosene kvote brzina 2 Mbps do kraja meseca, sto je i solidna brzina za npr. mail, forume :D
 
To je bas ozbiljan propust, treba da se proveri. Sta ima da se ceka ako je vec navedeno da je nakon potrosene kvote brzina 2 Mbps do kraja meseca, sto je i solidna brzina za npr. mail, forume :D
Izgleda da je dovoljno samo resetovati ruter ili preko sajta za podešavanje isključiti pa uključiti internet. Odmah prebaci na 2mbps, bez čekanja.
 
Nazad
Vrh Dno