Šta je novo?

macOS High Sierra

Uradio update jutros koji mi je ponuđen na App Store-u za High Sierru i puče sistem - Hackintosh je u pitanju.
Nešto je u vezi grafike, ali ne mogu da stignem da pročitam, samo se restartuje iznova.

Verovatno sa originalnim mašinama neće da bude problema, ali izgleda da sa nVidia web drajverima postoji.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
to je neki Supplemental update tezak 900mb za koji nije ni pisalo sta otklanja ali bitnu stvar nije opet popravio a tice se ovoga:

[YOUTUBE]by_nIjcHmEo[/YOUTUBE]
 
  • Like
Reagovanja: NAS
moguce da jesu sada, nisam siguran jer je negde pisalo da je otklonjen problem samo sa keychainom.
 
vezano za photos, idi na activity manager, kucaj u search photos i force q sve sto ima, ne treba sve ali ne skodi... pokreni ponovo i trebalo bi da krene da loaduje ponovo slike...
 
na zalost, upravo sam prodao iMac, doduse rodjenom bratu pa cu jos nekad videti masinu ali sam digao ruke. primarni je definitivno hackintosh...
 
Kako se to prodaje bilo šta rođenom bratu? :)
 
bratstvo i drugarstvo je jedno a trgovina nesto drugo :D
ma planira vec duze vreme da kupi neki mek jer mu treba pouzdana masina i gledao je oglase pa smo se nasli na tome da uzme od mene jer je proverena masina a mene je smorila :)
 
ja na zalost imam bas losa iskustva sa hackintoshom generalno... malo malo pa pukne, imessage nisam ni uspeo da aktiviram, na kraju me je iCloud terao da menjam sifru na svaka dva dana... onda sam odustao od hackintosha, iako imam masinu prema uputstvima sa tonymac
 
iCloud to radi samo ukoliko nisi podesio two step varifikaciju. Kada ovo odradiš propisno problem sa šifrom je rešen. Što se tiče pucanja sistema, bilo bi lepo da to malo pojasniš, jer kao što vidiš svima nama sve to fino radi. A ja lično ne mogu da se setim da sam imao pucanja sistema u toku rada. Znači može da se desi da zabode prilikom butovanja tj da ne krene uopšte, za šta je obično kriv Clover ili neki od njegovih drajvera, premda se i to retko dešava, ali da mi vrisne nakon što butujem sistem, to ne...

Što se iMassage-a tiče to jeste bio zez jedno duže vreme, ali je i to promošćeno u međuvremenu. Sad za to imaš neokoliko različith opcija unutar Clover Configuratora, pa cenim da neka od njih mora da završi posao. Ja sam ga bio osposobio, ali sam onda skontao da mi to uopšte ne treba... Zbilja nemam običaj da telefoniram sa računara i tome sl. Pri tom još ti Apple i naplaćuje aktivaciju tog servisa...
 
Poslednja izmena:
Macbook pro 15 retina 2012, instalirao High sierru od nule, Adobe Bridge cc 2017 najnoviji sa Adobe sajta (preko Creative Cloud) kad pritisnem space da mi pokaže fotografiju preko celog ekrana raspadne se grafika, izloguje se a često i restartuje. Nit hackingtosh nit ovaj mac nikad ništa do sada, sve je perfektno uvek radilo i sad ovaj raspad :)

Workflow mi se zasniva na Bridge (izabrao sam ga jer dobro barata sa kolor profilima i wide gamut monitorima).

Neka ideja kako da ovo prevazidjem?
 
Vrati se na Sierru, ali stvarno, ne zezam se.
Ja sam instalirao High Sierru na hackintoshu, radi, ali dok ne bude 10.13.2/3 neće biti glavni OS, suviše je bagovit.
 
Meni bukvalno sve bez bagova od prvog dana, na MBP 15 2014. i 2015.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
meni se iMac bio zaglavio na high sierri i imao sam samo opciju reinstall macOS ali nisam mogao da se peglam sa njim pa sam odradio clean HS i tako ga dao burazeru posto on nije nikakav zahtevan korisnik... poslednja sierra kao da mi je najbolje radila...
 
Pošto mi i kupljen Paragon NTFS 15 pravi značajne probleme i ne mogu da radim moracu se vratiti na Sierru. Ne vidim instalaciju na app store za download. Ima li negde proveren link?
 
u HS je uvedena ona glupost da za 3rd party ekstenzije moras da ides u system preferences pa na allow.. to moras za tuxeru da uradis, izgubio sam par sati oko toga jer nisam znao sta je... nemaju pametnija posla izgleda..
 
Skinuli su iz nekog razloga Sierru sa App Store, ali npr. i dalje imam El Captain, Maverick, Yosemite,...
Imam bootabilnu flešku sa 10.12.5 koju sam napravio, mogu da ti dam da je kloniraš za sebe.
Inače, instalirani Paragon NTFS i ExtFS, oba na High Sierri, rade odlično, ali im zato Hard Disk Manager neupotrebljiv, ne vidi APFS uopšte.
 
Poslednja izmena:
da, skinuli su pametnjakovici sierru sa storea... imam ja 10.12.6 na eksternom hdd-u samo sto bi poprilicno potrajao upload ali ako se ne snadjes do tada mogu da okacim negde pa kad zavrsi...
 
Meni od softvera koji sam instalirao i koji koristim (sve uredno kupljeno) ne radi samo dotični Paragon Hard Disk Manager.
Ostalo sam isprobao, koliko vidim, sve radi uredno:
Little Snitch v4
iStat v6
Office 2011
Spark
1Passwod v6
AppDelete
Drivedx v1.6
HandBrake
IINA
MakeMKV
MKVToolNix v16
PathFinder 7.6
PhotoScape X
XLD
Viber
 
radi i Little Snitch 3.8.
Office 2011 mi je cudno da radi posto su mnogi pisali da im ne radi na HS i da je izbacen zbog uvodjenja podrske za 64bit only aplikacija.
PhotoScape X i slican programcic Lyn rade ok.
iStat 6 takodje.
to je to sto mogu da potvrdim da je radilo na HS. za tuxeru se ne secam ali mislim da ima apfs format...
 
Greška za Office, sad videh da ga uopšte nisam instalirao, tako da ne mogu da tvrdim da li radi ili ne.
Sve ostalo je tu.
 
radi 2016 odlicno, prekjuce je bio poslednji apdejt.
pokusao sam par puta da ga kupim ali je ms kancelarija toliko retardirana kod nas i toliko se ne moze doci do konkretnog kontakta da sam odustao i to mi je jedina narodna aplikacija koju nikad necu kupiti.
 
da li je cudno da meni i dalje uopste ne nudi update na HS? (mogu manuelno iz appstore-a da instaliram doduse)
trenutno sam na Sierri, MBP mid 2015
 
Hvala na pomoći no našao sam instalaciju za Sierru medju backupom. Sutra sledi install.
 
Uradio sam napokon posle Liona clean update na High Sierru i sada imam problem sa fontom u Safariju, naime u svakom search baru su fontovi boldovani, da li neko zna kako da resim ovo?

yGRKF6q.png
 
Vratio nazad na Sierru još pre dve nedelje. High Sierra se baš raspada. Zakucava mi iMac nakon što ga dignem iz sleep moda. Ponekad se desi da radi kursor, ponekad da se resetuje, ponekad dobijem crn ekran, totalno random. Inače setup mi je takav da je učitao macOS sa eksternog SSDa preko USB 3.0 i siguran sam da je tu neki problem. Sierra radi OK posle sleepa, mada isključena je hibernacija kroz terminal pošto sam pročitao na netu da neki SSDovi ne gotive hibernaciju. Ništa, čekamo neki ozbiljniji apdejt za High Sierru. :)
 
High sierra@mbp2016, ni jedan problem do sad. Zdruge strane, xcode 9 zdere bateriju (+1 crash), videcemo sad sa ovim danasnjim .1 update-om kako ce biti..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskreno jedini problem sa high sierra koji sam ja imao je sa MBPr 2012 sto nece preko HDMI da gura preko FHD (ni preko dongle-a pravih za Thunderbolt) - konkretno QHD nece da radi. Na iMac 5k sa istim dongle radi QHD bez problema. U Sierri se moglo resiti preko pixel patch-a ili SwitchResX, ali ovde dzaba, i to je izgleda samo pogodilo modele sa HD4000. Sve ostalo radi super na svim masinama - MBPr 2012 13", MBP 2017 15", iMac 5k 2014... Nikakvih zapucavanja, restarta, nista nisam imao.

@kimi: poslednjih nedelju dve sam odmarao od posla tako da Xcode nisam nesto cackao, ali od Xcode 9 beta pa do sada sa zvanicnim verzijama sam imao 1 crash - battery drain nisam primetio. Jel' koristis simulator ili direktno na device-u testiras? Jel koristis debug preko kabla ili wifi?
 
Nazad
Vrh Dno