Šta je novo?

macOS High Sierra

da li je neko probao high sierru na fusion drive-u?
hteo sam malopre da instaliram ovu GM verziju, pokrenuo postupak i formatirao fusion u novi apfs format nakon cega sam dobio poruku da high sierra za sada ne podrzava apfs format na fusionu ali nemam opciju da ga reformatiram u hsf+...

zanima me sledece, da li mogu da napravim particiju od ovog ssd-a za sistem a mehanicki hdd koristim kao storage posto imam opciju da napravim particiju od ssd-a, samo me zanima hocu li moci posle da formatiram mehanicki u hsf+?

ne znam koliko sam lepo sve ovo objasnio posto sam malo popi*deo sto mi se ovo desilo i sto su uopste dozvolili format na fusionu kad ga ne podrzavaju...

ipak sam uspeo reformat ali u opciji za particionisanje i upravo instaliram GM verziju High Sierre. valjda ce uvesti podrsku za apfs, mada svakako planiram da ugradim neki manji ssd umesto fusiona...
 
Poslednja izmena:
Za high sierra upgrade je negde pisalo da fusion nece biti konvertovan u apfs, samo flash storage, ali to ocigledno vazi i za clean install.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
bio sam umoran sinoc pa sam radio napamet, kasnije sam video ovo za fusion. instalirao sam GM High Sierru, trenutni osecaj je da je osetno zivlja, verovatno ima uticaja i clean install. ne verujem geekbenchovima ali rekoh ajd da izvrtim i dobio sam mnogo veci skor za single thread na high sierri.
sve u svemu sam zadovoljan, apfs cuvam za hackintosh i ssd :)
 
ipak sam uspeo reformat ali u opciji za particionisanje i upravo instaliram GM verziju High Sierre. valjda ce uvesti podrsku za apfs, mada svakako planiram da ugradim neki manji ssd umesto fusiona...
Druže ne žuri sa SSD-om za iMac, siguran sam da će APFS doći i na Fusion u nekom sledećem apdejtu kad malo ispeglaju High Sierru :d
Apple says APFS will not be supported on Fusion Drives "in the initial release of macOS High Sierra," which suggests support could be added for Fusion Drives at a later date after lingering bugs are worked out.
https://www.macrumors.com/2017/09/18/apple-files-system-no-fusion-drive-support/
 
ma vec sam se ohladio, to je bilo u trenutku jer nije za sada podrzana :)
u svakom slucaju me bas briga za novi format na meku, imacu ga na hackintoshu ;)
 
meni se jedva vuce, jos 2 i po sata do kraja downloada... nije da nesto zurim nego sam planirao da prebrinem taj clean install veceras...

dobro je da sam se "skinuo" sa apple servisa, racunajuci iCloud i keychain...
 
Kod mene download i instalacija prošli bez problema, verovatno sam izbegao trenutak kad su krenuli svi masovno da skidaju.
Čak mi po završetku instalacije vratio i sve otvorene aplikacije, kao da sam restartovao komp a ne instalirao novu verziju OS-a :D
Odmah me dočekalo i obaveštenje da ova verzija Little Snitch 3 koju imam instaliranu nije kompatibilna sa High Sierrom, kao ni FCP...
 
Poslednja izmena od urednika:
koliko sam procitao LS 3.8 koji je juce izasao je kompatibilan sa High Sierrom... mada ako nisi kupio, znas gde da nadjes :)
 
Ja ću High Sierru za početak na test SSD, pošto imam Maxwell GPU, pa mi trebaju web drajveri, kojih još nema (a pitanje je kada će/da li će).
Kad nabavim neku finu GTX650 koja ne traži web drajvere, verovatno ću i ja da uradim upgrade na High Sierru, ali tek kad urade prvi update na 10.13.1.
Do tada "vozim" Sierru, radi odlično.

Inače, po meni je imati LS must have, i to najpametnije legit ;)
Meni je par puta bukvalno “spasao glavu” kada sam brljao po nekim stranicama na net-u gde nije bilo baš pametno ići.
 
Poslednja izmena:
Digao High Sierru, instalacija prošla bez problema. Za nijansu radi brže u odnosu na Sierru sudeći po Blackmagic speed testu. Još uvek nisam konvertovao HFS+ u APFS, čekam recenzije i poređenja brzine.
 
Ne postoji nijedan validan razlog da ostanes na HFS+, nije cista R/W brzina sve...
Ja sam stavio HS i primecujem mnogo bolji odziv prilikom startovanja aplikacija, zatim Alfred mi znacajno brze pretrazuje - to je sve posledica APFS. Videcemo, naravno, da li ce performanse opasti vremenom. Takodje sam nakon instalacije dobio nekih ~14 GB prostora nazad.
 
da li je neko dobio update?

mogu da skinem high sierru iz app store, ali nisam dobio update
 
Ja sam jutros probao da instaliram finalnu verziju na hackintoshu na kome uredno koristim Sierra 10.12.6
Skinuo instalaciju, pokrenuo da se instalira na posebnom SSD-u i sve je išlo kako treba do poslednjeg koraka kada je popunio crtu do kraja, ali nikako da se restartuje.
Kada sam ga na silu restartovao, sve je krenulo ponovo ispočetka i opet isto.
Upgrade sa Sierra na High Sierra se iskreno ne usuđujem, iako ću probati da iskloniram Sierra na ovaj drugi SSD, pa da odradim upgrade na njemu, možda prođe.
 
Upgrade sa El capitan na High sierra na Macbook pro late 2013 - isto kao i kutija, primecujem da sistem ima bolji odziv. Safari je isto dosta brzi.

So far so good...videcemo kako ce da se pokaze, za sada sve radi kako treba...
 
ja uradio sinoc tj. jutros oko 4 zavrsio clean install na mom MBP 2010 (Core2Duo model) interesanto je da tako starija masina odlicno i radi cak i za nijansu brze nego sa Sierrom a mozda je i zato sto je Clean pa je sto se kaze malo progledao, Safari najpozitivniji utisak do sad kako radi a odziv i pokretanje aplikacija kao sto drugi kazu ide brze stvarno.
 
odradih clean install na iMac-u. sve radi super, jedino sto sam jedva uspeo da se unroll-ujem i skinem sa beta programa... par puta mi je instalirao HS beta sta god da uradim i na kraju sam morao da apdejtujem sa app store-a...

ne verujem da cu da konvertujem fusion u apfs kad bude izasla podrska. ne znam ni sta je u tom slucaju sa time capsulom.

ostaje da se vidi sta ce biti sa web driverima za hackintosh... ili ce da se juri neka druga grafa...
 
nisam bio na beti, imam u app store, ali samo da skinem, nemam update

jel ce mi se sacuvati fajlovi i podesavanja ako pokrenem tu instalaciju sto sam skinuo?
do sad sam tako radio samo clean install
 
Poslednja izmena:
pojma nemam, pa klikni i apdejtuj :)

sacuvace se apsolutno sve ako apdejt prodje kako treba... radio sam par puta apdejt i clean install... ali se uvek preporucuje backup...

ne znam koji disk bese imas, neki su ostajali bez podataka zbog novog apfs formata...
 
Poslednja izmena:
evo zavrsila se instalacija, nisam radio klasican update kao do sada, samo sam skinuo i isao install
 
pa to ti je to, samo sto ti iz nekog razloga nije sam ponudio na app store-u.

jel sve ok? meni je iMac nekako malo zivlji... pisao sam vec da po prvi put imam skok u nekom sintetickom testu na HS.

jesi li konvertovao u APFS?
 
Poslednja izmena:
sve je ok, ali ne primecujem neke znatne promene

videcu kada instaliram na macbook koji mi je u drugom stanu
 
Instalirala malopre, trajalo je oko sat vremena ali je proslo okej. Videcemo kako ce da se ponasa. :)
 
Nazad
Vrh Dno