Šta je novo?

40'' - 43'' do 50000 din

pera.

Poštovan
Učlanjen(a)
16.08.2017
Poruke
16
Poena
54
Zdravo svima,
kupio bih TV do 50000 din, pa mi je potrebna pomoc.

Najbitnija mi je kvalitetna slika i velicina ekrana od 40'' pa navise. Smart funkcija mi nije toliko bitna.

Za 50000 din se mogu naci LG 43LH630V i Sony KDL-40WD650B.
Samsung UE40K5502 je vec 54000 sto mi je previse, ali sam najvise pohvala nasao za njega.

Za 42000 din i sa 3 god. garancije se moze naci LG 43LH541V. Koliko je ovaj model losiji od modela koje sam naveo iznad i da li se isplati dati 10000 din vise za neki od njih?
Ne znam zbog cega samo ovaj model i jos neki jeftiniji LG modeli imaju 3 god. garancije?

Samsung UE40J6202 koji je verovatno najbolji od svih pomenutih se moze naci u outlet prodavnici, ali ne bih da rizikujem sa kupovinom outlet TV-a. To je verovatno TV koji je bio izlozen u prodavnici posto nema opisa da je nesto menjano na njemu.

Svaki savet ce biti od koristi.
Hvala
 
LH630 je smart, ako ti to znaci uzmi njega. Meni je super sto mogu na YT, i ima dlna pa samo strimujes filmove sa kompa preko wifi mreze (ja imam lf652, ali trebalo bi da je isto). Mislim i da ima nesto bolji ekran u odnosu na lh541v.

Sony je imao moj ortak i crkao mu je malo po isteku garancije. Ne znaci da je tv los, mozda samo nije imao srece. Inace imao je odlicnu sliku.
 
Za nasu kablovsku je verovatno i 40'' preveliko. Zbog toga ne bih kupovao TV sa vecom dijagonalom od 43''.
Samo jos da odlucim koji TV da kupim. Sto vise citam odluka je sve teza... :S:
Zna li mozda neko da li ce uskoro biti nekih akcija sa 5 godina garancijom za LG, Sony ili Samsung?
 
Za 42000 din i sa 3 god. garancije se moze naci LG 43LH541V. Koliko je ovaj model losiji od modela koje sam naveo iznad i da li se isplati dati 10000 din vise za neki od njih?
Ne znam zbog cega samo ovaj model i jos neki jeftiniji LG modeli imaju 3 god. garancije?

Pazi... taj model u toj radnji za tu cenu, ako mislimo na istu :), je izložbeni model. :(
I ja sam u istoj dilemi, jurim 43 ili veći do 45k, ne treba mi smart, ali je bitno da ima bar 2 hdmi i da može na scart da da analaogni audio out, što kažu da LG ne može. :( Ovo mi je bitno jer ne znam kako drugačije da rešim PS4 koji ima samo hdmi i optical out, jedino da kupujem stereo pojačalo sa optical in, što je skupo, ili da kupujem kineski konverter koji kvari zvuk.
 
sa skarta ne možeš da izvedeš analog audio-out, ukoliko je izvor digitalan.

moguće je samo ukoliko, na primer, imaš analogni sbb kablovski signal, pa onda sa skart na činč audio-out. ako je izvor d3, iptv, ps4 ili bilo šta sa hdmi kabla, skart NE DAJE analog out.

inače, i najjeVtiniji (namerno V, zbog nato okupatora) kineski spdif-rca konverteri sasvim lepo zvuče, i nikako ne degradiraju spdif-out bitstream sa sonija, d3 ili sličnog.
evo na primer ovaj, ako ti treba 5.1 izlaz
https://www.aliexpress.com/item/USB...32798759758.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.6muml2
 
Poslednja izmena:
^^Posto je izlozbeni model kod nas, ja sam uzeo preko madjara za 37k i 2 godine garancije, valjda njihovi nisu izlozbeni. Uglavnom meni potrebna 3 HDMI, sad gledam sta cu da radim, verovatno neki HDMI switcher. :d
 
Ja sam uzeo LG 43LH541V, nisam gledao Smart nego sam uzeo box jer mi je to sigurnija opcija nego LG-jev webOS i sve.

I kakvi su ti utisci? Najviše me interesuje ono osnovno - kvalitet prikaza.
Kakva je dubina crne? Ako se ne varam, ovaj TV ima edge LED osvetljenje. Kako se pokazao za gledanje HD filmova i serija? Tamne scene?
Igraš li igre na njemu? Zanima me ima li prilikom igranja primetnog laga (koji obično nestaje ako se izabere Game ili PC mod)?
Još neki subjektivni utisak, stav, savet?
Unapred hvala!
 
Ja sam uzeo LG 43LH541V, nisam gledao Smart nego sam uzeo box jer mi je to sigurnija opcija nego LG-jev webOS i sve.

Da li si imao priliku da uporedis sliku 43LH541V (PMI 300) i 43LH630V (PMI 900)? Zanima me da li je ovaj njihov Picture Mastering Index samo marketinski trik ili se stvarno vidi razlika u kvalitetu slike?

Je l' moze neko da mi pojasni cemu sluzi LAN prikljucak kod modela 43LH541V kad nije moguce DLNA povezivanje sa racunarom.
 
Evo ja ću u kratkim crtama da odgovorim za LG 43LH541V. :)

Veoma sam zadovoljan sa televizori sa obzirom na cenu, odlične boje, kvalitetan prikaz. Što se tiče tamnih scena, nije perfektan ali i je vidljivo, kakve sam televizore sve video u prodavnici za 50k a u tamnim scenama se bukvalno ništa ne vidi. Takođe sam primetio da uopšte ne puštaju tamne sample snimke nego sam ja pitao druga što radi tu da pustim preko telefona...

HD filmovi i serije su mi pravo opuštanje, iznenadio sam se softverom, u mogućnosti je da pušta čak i 4K snimke, HEVC, H.265 formate I čak TS formate za koje nisam verovao da će da pokrene, on sve to pušta bez da nešto koči ili secka. Jedini nedostatak sam primetio da Windows formate MOV i WMW iz nekog razloga brljavi i ne pušta zvuk. Uglavnom, radi fantastično.

Nisam probao gaming još, ali čim probam i za to ću da napišem utiske.
Zvuk je dobar, čist, nema ni distorzije pri velikim jačinama. Ono što mi se ne sviđa kod zvuka, dal je to do televizora ili se samo ja tripujem, ljudski glasovi su tiši u odnosu na pozadinu.

Nisam imao iskustva sa PMI i nisam upoređivao sa ostalim modelima ali ću i to testirati.

Uglavnom, ja sam zadovoljan TVom, samo ukoliko neko gleda filmove da promeni mod jer po default je stavljen Eco, kod koga se u tamnim scenama ne vidi ništa.
 
Ja uzeo baš ovaj, na pc mi radi, ali ps4 ga ne prepoznaje. Nema ga pod devices ni pod sounds.
Pa jel si mu ubacio zvučnike ?

Nema sta da ps4 prepozna osim zvučnika ako si ih ubacio i stavis da zvuk ide preko njih u devices ili sound nisam siguran..
Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa jel si mu ubacio zvučnike ?
Nema sta da ps4 prepozna osim zvučnika ako si ih ubacio i stavis da zvuk ide preko njih u devices ili sound nisam siguran..

Gurnuo sam u zeleni deo 3.5 jack bananicu koja sa druge strane ima 2 rca činča pa u pojačalo. Na youtube snimku se vidi da pod devices mora da se vidi usb sound card ali meni se ne vidi.

Nego našao sam neki ugreen model koji u uputstvu piše da radi sa PS4, ima ga na Amazonu

a našao sam ga i na Aliju

Jedino ne znam da li Sony PS4 može u isto vreme da daje zvuk preko hdmi na tv + isti zvuk preko ovog usb na externe zvučnike. Znaš li to možda, ili je samo ili jedno ili drugo?

HTB1dr_4QXXXXXcIaXXXq6xXFXXXz.jpg

HTB1MC7sQXXXXXaeXFXXq6xXFXXXt.jpg
 
Poslednja izmena:
Gurnuo sam u zeleni deo 3.5 jack bananicu koja sa druge strane ima 2 rca činča pa u pojačalo. Na youtube snimku se vidi da pod devices mora da se vidi usb sound card ali meni se ne vidi.
On je na snimku ubacio samo zvučnike pogledaj i po netu svima radi ali bez bananica i ostalog..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Naručio sam ugreen neki, ima dokumentovano u uputstvu da radi sa ps4 i ima dobar zvučni čip i gold plated rca.
Nego, ima li neko preporuku koji removable usb flash drive radi za usb recording na ovom tv LG 43LH510V, piše da sa removable može samo da pušta ali za snimanje treba usb hdd? Ili možda uputstvo kako je uklonio "removable bit" i učinio removable flash lokalnim?
 
Nazad
Vrh Dno