Šta je novo?

iCloud na polovnom telefonu

ficicaaa

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2008
Poruke
2,233
Poena
379
Uzeo bih drugi x u zivotu iphone (u ovom slucaju "se") pa me zanima akonto iclouda (jer nisam prvi vlasnik) sta treba sve od podataka da dobijem jer sam poslednji zakljucao na icloud jer mi lik nije dao validan user i pass istog, znaci pitanje je kako da budem bezbedan pri kupovini u smislu iclouda ako mi zatreba za novi ota ios-a ili hard reseta ?

hvala
 
Neka prethodni vlasnik u potpunosti izbriše svoj icloud nalog, tako da kada uđeš u settings niko nije ulogovan, i možeš da uneseš svoj ili napraviš novi.

Sigurnije od toga nemaš.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Tako je. Kupujes znaci samo čist iphone bez iclouda na sebi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
a to svako moze ko ima icloud nalog (a nije lazov ili lopov) da izbrise pre moje kupovine ?
znaci samo to da bude uslov jel ?
i kako da proverim dal je obrisan icloud ?
 
Poslednja izmena:
a to svako moze ko ima icloud nalog (a nije lazov ili lopov) da izbrise pre moje kupovine ?
znaci samo to da bude uslov jel ?
i kako da proverim dal je obrisan icloud ?
Tako sto kad ukljucis telefon stajace ti prvi setup, znaci ono hello itd.
Trazice ti da uneses svoj icloud ili napravis novi.
 
znaci ako je obrisan onda ce mi dati opciju da kreiram novi ako nije moram da unesem postojeci ili je useless telefon ?
 
Tako je, trazis mu da obrise svoj iCloud nalog sa uredjaja i da vrati fon na fabricka podesavanja, onda ce ti pri paljenju izaci uobicajeni welcome screen, Hello na svim mogucim jezicima, i odatle dalje nastavljas setup. Najbolje je da trazis da se to uradi na telefonu pre kupovine pa da proveris na licu mesta, takodje moze on i samo da skine iCloud pa da posle proveris u podesavanjima... Ako ti da telefon sa iCloud accountom a ne da ti user i pw, mozes da se slikas sa telefonom.
 
Tako je. Sve sto je rekao Danilo je tacno. Obrati dosta paznje prilikom kupovine polovnog iphona.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Puno vam hvala svima, znaci uzmem fon uradim mu na licu mesta hard reset i ako nema user i pass nego opcija da kreiram onda je icloud free i slobodan sam da ga uzmem, jel tako ?
 
Poslednja izmena:
Imam i ja jedno pitanje. Poznanik je kupio iphone 6, kreirao novi icloud nalog ali nikako ne moze da ukljuci WiFi i bluetooth opciju. To neki kvar ili postoji neka caka ?
 
Puno vam hvala svima, znaci uzmem fon uradim mu na licu mesta hard reset i ako nema user i pass nego opcija da kreiram onda je icloud free i slobodan sam da ga uzmem, jel tako ?
Ma druze previse se nerviras oko toga. On ako obrise svoj nalog automatski se sve sa telefona brise uključujući postavke.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Imam i ja jedno pitanje. Poznanik je kupio iphone 6, kreirao novi icloud nalog ali nikako ne moze da ukljuci WiFi i bluetooth opciju. To neki kvar ili postoji neka caka ?
Najverovatnije je kvar, ako ima garanciju neka salje na servis.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Diskusije o uređajima zaključanim na icloud nisu za ovaj forum
 
A ne znam sto je bitan toliko icloud,kada daje samo 5GB slobodnog prostora.Preko 5GB se naplacuje.A ima brdo free "cloudova" sa mnogo vise besplatnih GB.Ok,verovatno je u pitanju neka sigurnost,podaci su sigurno zasticeniji na neki nacin,nego na nekom besplatnom.Ali posto velika vecina koristi taj icloud ta selfije,onda gubi smisao.
 
A ne znam sto je bitan toliko icloud,kada daje samo 5GB slobodnog prostora.Preko 5GB se naplacuje.A ima brdo free "cloudova" sa mnogo vise besplatnih GB.Ok,verovatno je u pitanju neka sigurnost,podaci su sigurno zasticeniji na neki nacin,nego na nekom besplatnom.Ali posto velika vecina koristi taj icloud ta selfije,onda gubi smisao.
Nije poenta price icloud kao skladistni prostor nego kao acount..

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
A je odvojen acc za icloud i za zakljucavanje telefona?Mislim moze se na primer kupiti telefona sa zakljucanim acc za icloud,a da mu je koplet sve ostalo dostupno i radi bez problema?
 
znaci kada kupujem mora da bude bez accounnta iclouda a posto imam vec iPhone 4 zakljucan jel moguce nekako da ga koristim makar kao ipod?
 
ok, samo jos 1 blic pitanje, posto danas treba da pogledam telefon....znaci uzmem uradimo HARD RESET i kada izadje welcome screen MORA DA PISE login ILI new account jer ako je samo login onda nije icloud free ?
jel tako ?
 
Prilikom hard reseta ce traziti lozinku za icloud account ako je aktivirana opcija "Find my iPhone", nakon unosa tacne lozinke se automatski gasi "Find my iPhone", a zatim i resetuje telefon na fabricko stanje, nakon cega je spreman za novog korisnika.
 
sad ste me skrooz zbunili, znaci uzmem fon u ruke idem settings i proverim dal je find my phone na off ako nije da iskljucim i onda hard reset, nakon hard reseta ili ce biti opcija da se unese postojeci icloud user i pass ili da se kreira nov, ako ima opcija da se kreira nov znaci da kupim telefon, jel tako ?
 
ne mozes ti da iskljucis neciji find my phone, jer ti trazi podatke od tog korisnika da uneses

kupujes telefon na koji nije ulogovan nikakav nalog i kraj price
 
Bez ljutnje ali druze imas google i YouTube ako ne mozes da shvatis iz 20og puta.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno