Šta je novo?

Nokia 8

Odličan telefon, baterija odlična, nemam reči... Vrlo sam zadovoljan.
Imaću i gomilu pitanja...
 
Lepo, čestitam na izboru. Koje boje si uzeo? Plava izgledala lepo.
 
Uzeo sam sivu, nekako me podsjeća na iPhone i ljepše mi izgleda od plave, a i plavi je ljep.
Ovdje imaju samo te dvije boje, a bakarnu i crnu nemaju.
Opet... Sve je stvar ukusa, meni je plavi bio ljepši na slici, a uživo mi je sivi...

Jedno od pitanja je... Ima li srpski latinica, nisam našao... Ima samo srpski na ćirilici, tako da sam stavio na hrvatski i ispravlja mi sve u hr..
Jezik hrvatski, nisam našao jezik srpski latinica... Na W10M je bilo...
Nema veze..

Prvi utisak, što se tiče aplikacija, bar za sada... **** kevu.
Mislim da ja, kao okorjeli korisnik WP, mogu da kažem da je ovo jedno čudo... S7 koji sam koristio, nije ovako instant otvarao... Svaka čast.
Jedino što me nervira... Što u svim free aplikacijama tuku reklame... Pa sam neke kupio, da ih se riješim..
Ima još dosta vs WP koje nisam pronašao... Recimo... Kako obrisati iz poziva neki broj koji više ne želiš da vidiš, a da ne briše sve... Samo taj broj?!
 
Nemoguce da nema srpski latinica,cudno.Sto se tice reklama,moze da se sredi,ali treba da uradis root prvo,a ako hoces da obrises odredjeni broj iz liste poziva samo zadrzis prstom na taj broj i treba da imas opciju delete entry from calls,ili delete call from list.
 
Ne drži, klikni samo na poziv iz detalja i dobićeš opcije gde možeš i da obrišeš.
 
Kakva je kamera, kom telefonu je najpribliznija po kvalitetu, razmisljam se sa uzmem preko vipa

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Au covece... Mislim, niko nije ni ocekivao da bude u rangu sa jacim telefonima danasnjice, ali ovo je vas debakl.

Sent in style from my Moto X Style
 
^ https://forum.benchmark.rs/showthread.php?405663-Nokia-8&p=5205036&viewfull=1#post5205036

To sam napisao zbog semplova sa datog linka, npr. ovo kao da je sempl sa neke 2017. prednje kamere, cak i losije deluje od nekih: https://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/17/nokia-8/handson/camera/gsmarena_010.jpg

DxO od letos vise nije isti, promenili su test ekipu i nacin ''funkcionisanja'' ali Nokia 8 ima dve kamere ali sa relativno malim senzorima pa je opet nekako failovala u njihovom testu.

E sad, DxO ima obicaj da uredjaje testira sa bajatim softverom cak i posle 6+ meseci od pocetka prodaje (ovo se desava i ostalim digital.photo rev. sajtovima) tako da je los utisak mozda posledica loseg, pocetnog softvera.
U gsmarena testu fotografije su malo kvalitetnije od tih preview, ocigledno je apdejt softvera pomogao ali i dalje su jedva prosecne. A uz to je i kamkorder failovao, naveli su liste mana posebno za foto/video.
 
Poslednja izmena:
Ma to je najveća laž da će softverom vremenom popraviti kameru, isti đavo je i mesec dana pre izlaska i šest meseci posle izlaska telefona.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Pa nije uvek tako (laz), neki i popravljaju kameru vremenom (sony, htc, za nijansu), neki kamkorder/zvucni zapis ili stabilizaciju, fokusiranje (evo upravo Gugl zvuk na Pixel 2 kamkorderima ili kinezi na A1) a neki su i blago degradirali foto kvalitet posle vecih apdejtova (S5/S6) :)
 
Poslednja izmena:
@toxi...
Hvala, pronašao... Gore u ćošku je kanta
 
*#*#4636#*#*

Nije do telefona, vec do operatera... tre.se podrzava samo odredjene telefone... samsung, sony i Iphone.
 
Stigla Nokia. :)
Uz Huawei ce da dodje kao lepa promena.
 
Utisci su odlicni.Izrada i osecaj kad se drzi su vrhunski,ekran je jako dobar i jako dobro kalibrisan.Cak je i kamera njegova stock sasvim solidna da ne kazem dobra,a tu je i gcam koju cu probati svakako.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Screenshot_20180310-054253.png

Screenshot_20180310-054310.png


Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Da napisem utiske posle nekoliko dana koriscenja,mozda ce nekom trebati.


1.Izrada i FP reader: Mozda i najkvalitetnije izardjen telefon koji sam koristio.U pitanju je neka 6000 serija aluminijuma,unibody kuciste,lepo lezi u ruci,nije mnogo klizav mada ga nosim u futroli.Fingeprint nije bas za 10 ku kao kod ostalih modela Havajaca koje sam koristio,jer ima neki delay kad se pristisne dok ne otkljuca(uglavnom) mada nije nista strasno.

2.5,3 QHD displej jako lep,lepe boje dobro kalibrisan,jako dobro osvetjenje na suncu,nemam nikakvih zamerki,mada mi je ipak ekran na H8 Pro malo bolji,kao da ima jace ili zivlje boje(mada mozda mi se samo cini)

3.Softveri multitasking: sw je stock ,skroz oguljen cega ja nisam bas fan,ali dobro,tu su programi,teme,launcheri,icon packovi.Za Multitasking moram posebno test da odradim,mada nije ni los,a ni najbolji(desavalo mi se da facebook app cetrvrtu po redu u Ramu refreshuje.

4.Kvalitet razgovora:cini mi se da je i tu Honor bolji.Ok je zvuk,nemam problema da me cuju i da cujem,mada nista ono posebno sto bi se reklo.

5.Spoljni zvucnik.: vrlo solidan,zadovoljavajuc,malo jaci mozda od Honora,ali je mono takodje,medjutim nece vam se dcesiti da propustite poziv.

6.Zvuk na slusalicama: Sasvim dobar za vecinu korisnika cak i sa ovim stock slusalicama sto dolaze u paketu.Poenta je kad slusate muziku da fajl koji slusate bude kvalitetan i bicete vise nego zadovoljni.

7.Kamera:prijatno iznenadjen,zaista.Sasvim dobar kvalitet fotki sa stock kamerom,dobri detalji na slikama,dobra monohromatska,kao i selfi i panorama.Ono sto je prava stvar je Ozzo audio tj zvuk prilikom snimanja videa koji je sniman sa 3 mikrofona na telefonu.Sve ui svemu kamerom jako zadovoljan.

8.Za kraj baterija.Iako je samo 3090 mAh na 5,3 QHD zbog dobro optimizovanog SD835 moze lepo da drzi,sot moze ja verujem da ide do 8h,a uptime do 2 dana umerenije upotrebe.Thumbs up za bateriju.



Sve u svemu generalno sam jako zadovoljan telefonom.Ono sto bih mozda promenio je da su mu malo manji bezeli,da je fingerprint malo brzi ,i da softver nije stock.Sve ostalo me je skroz zadovoljilo :)


E da,ima double tap to wake screen :)
 
Stigla zakrpa jutros.
prvo martovska

3f1fb999f549bf48c42b35355d37752a.jpg


Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Jesi naleteo na neke ozbiljnije bagove, razmisljam da uzmem preko vipa za 3700 mesecno telefon + pretplata, juce im stigli telefoni nije je bilo
 
Nikakav poseban bug nisam doziveo sa osmicom.Kamera je vrlo solidna,a baterija razvaljuje iako je samo 3090 mAh na 5,3 QHD.
 
Zna li neko kako namestiti Subtrstum teme na Nokiji?Znam da ne treba root za to. Treba preko neke Andromeda app da se podesi, ali ne znam tacno kako?

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
:)


e5e84294471f29b4d9a93f2d547128b0.jpg


Sent from Nokia 8 via tapatalk
 
Posto vidim da ima glance, da li se moze podesavati, tj da budu boldovana slova, brojevi ( sat, poruke...) Mislim na fabricki glance.
 
Vrh baterija


Screenshot_20180324-221445.png


Sent from Nokia 8 via tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno