Šta je novo?

Nokia 8

Mnogo, obzirom da krecu od nule fakticki.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Ima ga i u vipu. Mislio sam da ću ga uzeti na paket kad stigne ali nekako mi mnogo...na istom paketu je duplo skuplji od SE a od nokie 6 skoro 300€.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepa cena u vip... Brzo će on na 350e na oglasima , da ima led notifikaciju pa da se i uzme u razmatranje. Šteta :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izasao test na Benchu... Cudo da mu baterija nije bolja, a i za kamere je dobio pohvale na nekoliko stranih sajtova...

Sve u svemu, dok cena na KP ne padne - nece mnogo clanova foruma nabaviti bas 8icu.
 
Ja ga necu nabaviti ni kad mu padne cena ... nije nesto kamera , tacnije fail za jedan flagship.

Sve ostalo prihvatljivo , ali ...

Nokia za sada mi je podnosljiva u low to mid segmentu.

Inace pusten je i Oreo za ovaj model ...
 
Poslednja izmena:
Na papiru moćan, iako papir svašta trpi, mišljenja sam da je opravdana cena...
ta razlika od 100-150e do premijuma nije zanemarljiva na već visok iznos..
mogao bi da se kotira kao semi-premijum model, a iznad srednjeg segmenta..
čudna pozicija, ali to je - Nokia ;)
Carl Zeiss je nekad važio za top klasu, ne vidim razlog zašto ne bi bio i dalje...
neko pomenu kameru, pa rekoh da se oglasim..
 
Postovani,

da nisam imao prilike da pogledam i procitam recenzije na drugim sajtovima vezanim za ovaj model, ne bih izneo sledece cinjenice:

1. Ekran je trenutno jedan od najboljih u svojoj klasi na trzistu, bez obzira sto nije 18:9
2. Autonomija baterije nije nista losija u odnosu na neke premium modele koje ne bih da reklamiram.
3, Cudno da niste bili u stanju da odradite neke testove do kraja, s obzirom da drugi nisu imali istih problema.
4. Sto se tice mikrofona ste totalno omanuli jer postoje zapisi na ju-tjubu, koji ukazuju drugacije.
5. Ovaj model je testiran sa "top modelima" drugih proizvodjaca, pa proguglajte malo te recenzije na ju-tjubu.
6. Interesantno da je samo kod vas ovaj telefon kocio, tj imao lag.

Sve u svemu ciljana recenzija, samo me zanima sta je cilj iste.
 
Shots are fired. :D
 
Sve ima svoje ... platis tu Nokiju malo vise od konkurencije ali ne rizikujes sa panelom, izradom , mikrofonom , sw podrskom itd...

Ko ima Xiaomi zna o cemu pisem , a bogami eto desava se i na LG (mnogo popularan kada su ploce i ekrani u pitanju) , Pixelima (mada u Srbiji ima vise WP korisnika nego njih) ... i najbolji dozvole da im se tako nesto desi a neki misle da je nedopustivo...

Sta znam Bench je odradio review Nokie 5 i ja sam bio odusevljen koliko su sve tacno (bar ja mislim tako, posto sam vec imao u tom momentu taj telefon) napisali i prikazali.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi znati da ovaj tel ima sensor IMX 258 kao sto ima xiaomi mi4c i mnogi drugi tel koji ne prelaze 200e :) osim G6
( https://www.kimovil.com/en/list-smartphones-by-lens-model/sony-imx258 ) bravo za hmd sto brukaju zeiss kompaniju koji ih je jedina delimicno izvukla da kamera u tel od 550e ne bude zivi krs... :D, aluminium je serija 6000 kao sto je imao s6 i iphone 6 od pre 2.5 godine. Samsung i apple od avgusta/septembra 2015 koriste seriju 7000 koja je tvrdja i manje se haba prilikom pada i koriscenja da ne duzim samo je procesor konkurentan po meni i to je to.... ova n8 je trebala da ima snapdragon 660 i sve ostalo isto a u isto vreme kada je izasla n8 su trebali da predstave i N9 sa 18:9 ekranom i dual kamerom sa boljim senzorima i zeiss optikom da bi bila u kategoriju sa s8 ovako ce n9 izaci vrv kad i s8 i opet bice god unazad... a da na kp ih ima i za 435-460e ali je iskreno ne bih bacao pare na to jer kineski i finski kvalitet ne mogu nikada da se porede, ja licno mislim da je bolje dodati 50ak evra i kupiti s8, XZp ili u11 nego ovo jer ne verujem da je nekom ko hoce da kupi tel od 50000 i kusur dinara problem da doda jos 6000-7000 i kupi bolji tel...
 
Iskreno telefon nudi vrhunske sprecifikacije, jedino sta mi se ne svidja jeste malo taj softver koji i nije nesto ruzan ali moglo je lepse to da se odradi i taj izgled pozadi daje utisak starijeg telefona..
Cena je nesto sto ce spreciti da se nokija malo probije na trziste i da proda neku veliku kolicinu telefona, jednostavno je trebalo da se krene od slabije cene a ne da se odmah sa cenom izjednaci sa s8.
 
Posle dugo razmisljanja i premisljanja porucena upravo. Razmisljao sam i nagovarao sebe da uzmem S8, ali ne ide nikako.

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Fala ;)

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Zna li neko da li rade substractum teme na Nokiji kad se rutuje?

Sent from Honor 9 using Tapatalk
 
Odlicno :) fala ;)

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Jel neko na kraju nabavio tel? Utisci? Posebno me interesuje baterija i SOT...

Edit: info, jedan od operatera ga ima izloženog u Knezu.
 
Poslednja izmena:
nešto stvarno nemam naviku (više) da merim SOT al', za dve nedelje koliko ga koristim, nijednom mi se nije desilo da budem ni blizu to ga da mi baterija ne izgura dan. bilo šta da mu radim. a drndam ga non stop. trenutno mi je baterija na 92% uz SOT od 42min. masivno poboljšanje u odnosu na prethodni Xiaomi Mi5 mada sumnjam da mi je na tom telefonu već baterija već počela da slabi. vrv ima boljih al meni je ovo više nego odlično
 
nešto stvarno nemam naviku (više) da merim SOT al', za dve nedelje koliko ga koristim, nijednom mi se nije desilo da budem ni blizu to ga da mi baterija ne izgura dan. bilo šta da mu radim. a drndam ga non stop. trenutno mi je baterija na 92% uz SOT od 42min. masivno poboljšanje u odnosu na prethodni Xiaomi Mi5 mada sumnjam da mi je na tom telefonu već baterija već počela da slabi. vrv ima boljih al meni je ovo više nego odlično

SOT 42min a baterija na 92% to je brutalno :wave:
 
@dusko_m
To je stvarno odlicno.

Da nisi probao i GCam na Nokii 8..?

Moto Z via Tapatalk
 
Evo trenutno stanje baterije. Sad kad si pomenuo, probao sam Google Camera (ako si na to mislio). Fabrička bolja. Live Bokeh je fenomenalan. Uz fabričku može da se iskoristi BW senzor... Za sad ne vidim razlog da probavam ili forsiram nešto drugo
51ce0df83cb8c6ff98f796ce9fce0b9d.jpg
7e918462b80640c2fbb775bfeb79a450.jpg


Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Ja cu odmah da instaliram Gcam cim mi stigne fon. Bas me zanima u kojoj meri ce poboljsati kvalitet slika.

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk
 
Realno, Low Light je prostor gde moze biti vidljive razlike za GCam. Inace N8 ima super kameru, za moja shvatanja. Vrlo zanimljiv fon...

Moto Z via Tapatalk
 
da li moze neko da napiše ukratko utiske oko nokie treba da uzmem u telenoru pa me interesuju vaša mišljenja
 
Nazad
Vrh Dno