Šta je novo?

Nokia 8

Jeste popravljen kompas. Cini mi se i baterija da je bolja. Mada sam ja instalirao rucno updejt. Danas pustili zvanicni na ota za sva trzista.

Послато са TA-1012 уз помоћ Тапатока
 
Je l' se dešava nekome da mu se telefon sam od sebe restartuje (ili šta već uradi)? Nakon poslednjeg zvaničnog update-a, već mi se 2 puta desilo da se telefon restartovao. Samo odjednom čujem Nokia melodiju koja se čuje prilikom paljenja i posle mi traži PIN. Oba puta telefon bio u džepu kad se to desilo.
Nisam radio hard reset nakon poslednjeg ažuriranja. Na telefonu ništa nije čačkano (root, otključavanje bootloader-a, aplikacije van Google Store-a). Telefon stalno u flip cover futroli, nije padao, niti ima bilo kakvih drugih oštećenja.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Dosadasnje iskustvo mi je pokazalo da nakon svakog većeg update uradim hard reset...posle ne bude problema..bekapovati sve i probati hard reset.
 
Zimus sam uradio hard reset kad je bio upgrade na Pie. Hard reset posle svake sigurnosne zakrpe mi nema smisla. Ali očigledno da je sad potreban.
Inače, još jednom mi se bio resetovao, ali to je bilo prošle godine. Usred korišćenja telefona displej se isključio i posle nekoliko sekundi krenuo telefon da boot-uje.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Oni kažu da je samo sigurnosna zakrpa, no verovatno ubace jos ponešto u update, pa to zna da pravi probleme nekada.
 
Razmisljam se da uzmem ovaj telefon na rate u T-COM. 24 rate po 9.30 Eur. Znaci radi se o paketu za net,tv i fix tel. Sad je na dobrom popustu pa me privukao zbog jacine cipseta i kvaliteta samog uredjaja. Sta mislite da li je glupo uzimati sada telefon koji je izasao prije skoro 2 godine? Kakvi su generalni utisci? Da napomenem da sada koristim Xiaomi Redmi Note 3 PRO vec skoro 3 godine. Jedna od opcija bi mi bio i Redmi note 7 isto na 24 rate po 10,50
 
Zimus sam uradio hard reset kad je bio upgrade na Pie. Hard reset posle svake sigurnosne zakrpe mi nema smisla. Ali očigledno da je sad potreban.
Inače, još jednom mi se bio resetovao, ali to je bilo prošle godine. Usred korišćenja telefona displej se isključio i posle nekoliko sekundi krenuo telefon da boot-uje.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk

Problem je sto nakon svakog veceg apdejta, android telefoni umeju da pobrljave jer kes od starih aplikacija i starog sistema ume da izazove problem. Zato je najbolje pre svakog apdejta otici u recovery i obrisati kes i dalvik kes :) Tako moze da se izbegne hard reset. Ali ako se menja cela verzija Androida, onda je hard reset najbolja opcija.
 
Nokia 8 majski dodatak. Dal je ok? Ili ce nesto da se zezne?

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Sa ovim telefonom nikad dosadno. Uradio sam hard reset posle majskog azuriranja i "podsetio" se na problem sa stock kamerom kada se fotografise napolju sa dosta svetla. Kamera u toj situaciji krece da autofokusira do besvesti sto rezultuje lelujavim fotkama. Jedino "resenje" je pokriti senzor kamere dok se fokusiranje ne smiri, a onda fotografisati. Ukoliko se aplikacija zatvori, opet sve ispocetka. Znam da ce svi povikati u glas da batalim stock kameru i instaliram GCam, ali moc navike je cudo. Veceras sam instalirao GCam i primetio da odredjenim situacijama se takodje javlja autofokus ludilo (pri prebacivanju na Video mod). Koristio sam podesavanja sa linka
https://translate.google.com/transl...-fotografie-al-top-con-la-google-camera-gcam/

Takodje, zvuk u slusalicama (posle hard reseta) je nekako tisi. Razmisljam se da odradim ponovo hard reset, ali ne verujem da ce imati efekta.
Ima li nade za ovaj telefon, ili da krenem da razmisljam o drugom?
 

Prilozi

  • IMG_20190601_142542.jpg
    IMG_20190601_142542.jpg
    976.2 KB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
Junski apdejt
d20c263a903c5e2ed5c6ef0f0d9f7844.jpg


Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Sad cemo da kraja samo security da dobijamo.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Jel ima neko problem da kada se baterija isprazni do kraja telefon se ugasi povezem ga na punjac a onda mu se otisak isprazni i sledeci problem sa sim karticom da u nekom trenutku mi trazi da otkucam pin i u tom trenutku dok ne otkucam nemam prijem signala?
 
Jel ima neko problem da kada se baterija isprazni do kraja telefon se ugasi povezem ga na punjac a onda mu se otisak isprazni i sledeci problem sa sim karticom da u nekom trenutku mi trazi da otkucam pin i u tom trenutku dok ne otkucam nemam prijem signala?
Ja sam imao problem par puta da mi se izgubio fingerprint, a imao sam situaciju da mi je upadao dva puta u bootloop nakon sto se isprazni.
Nedopustive stvari stvarno.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Baterija se lepo popravila od zadnjeg apdejta.Iako je fon star godinu i 8 meseci, bas lepo drzi.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Sa ovim telefonom nikad dosadno. Uradio sam hard reset posle majskog azuriranja i "podsetio" se na problem sa stock kamerom kada se fotografise napolju sa dosta svetla. Kamera u toj situaciji krece da autofokusira do besvesti sto rezultuje lelujavim fotkama. Jedino "resenje" je pokriti senzor kamere dok se fokusiranje ne smiri, a onda fotografisati. Ukoliko se aplikacija zatvori, opet sve ispocetka. Znam da ce svi povikati u glas da batalim stock kameru i instaliram GCam, ali moc navike je cudo. Veceras sam instalirao GCam i primetio da odredjenim situacijama se takodje javlja autofokus ludilo (pri prebacivanju na Video mod). Koristio sam podesavanja sa linka
https://translate.google.com/transl...-fotografie-al-top-con-la-google-camera-gcam/

Takodje, zvuk u slusalicama (posle hard reseta) je nekako tisi. Razmisljam se da odradim ponovo hard reset, ali ne verujem da ce imati efekta.
Ima li nade za ovaj telefon, ili da krenem da razmisljam o drugom?

Ovakva slika a i ekran koji talasa pre slikanja se i meni desava. To izgleda Nokia 8 ima godinu dana da radi kako treba a posle "fercera" :) Uzeo prosle godine u junu.
Posle restarta sve kako treba, fotografisanje OK. Mora da se zagreje malo vise nego sto treba pa onda ludi.
 
I ja sam uzeo u maju prosle godine. Problem sam primetio prvi put u aprilu. To im je najveca boljka na N8. Problem je u modulu kamere koji mora da se zameni. Jedini "vorkaraund" je ovo sa pokrivanjem kamere.
Ja sam se moje N8, na najbolji moguci nacin, resio. Steta je da im se ovo desi na prvom njihovom flagship-u.
 
Resim tako sto restartujem telefon, i vrati se opet u neko vreme, nista precizno. Nasao na nekim forumima da kad se protrese telefon to nestane isto.
 
Kako ti drzi baterija sad? Ja nisam updejtovao od jula i lepo mi je drzala.
 
Oko 4 sata prosek, samo sto sada imam dve sim kartice pa dosta ode. Ulaz za punjac isto zeza, moram da mu pronadjem pravi ugao. Ukljuci se punjenje, pa brzo pa nestane. Posle par pokusaja OK. Puni isto ko i pre, dosta brzo. Za oko sat i po do 2 je pun.
 
Nazad
Vrh Dno