Šta je novo?

Nokia 8

Nokija je mnogo duze u ovoj prici oko audio snimanja i patentirala je davno HAAC jos dok je pustala 808, 920 i te matore legende, tako da me ne cudi sto je ovaj OZO pun pogodak :)

@ajvonn slazem se sa tobom, jos ako sw podrska bude za primer kako su obecali , ja cu biti prezadovoljan i posle ove 5ice moze doci i ta 8mica bezel monstrum :D
 
Poslednja izmena:
Nokia 5 je isto fin telefon. Naravno da svaki skuplji telefon je i bolji ili "bolji". U sustini vise opcija, bolji hw, vise svega, fluidniji rad. Jednostavno za mene je NOKIA kao brend ok. Da li se pravi u Kini ili Indiji, to nije nikakvo pitanje kvaliteta jer te zemlje prave sada fenomenalne i kvalitetne HMD (Nokia) aparate. Da je Windows phone opstao ne bi prelazio sa Lumie 925 na android. Jedino je podrska presudila. Ono sto mi je trebalo na netu nije htelo da se otvori na WP, a na androidima je radilo. Kad vec moram da koristim android, onda makar za kvalitet da se opredelim.
 
Bil ti kupio taj telefon da se posteno zove HMD 8?
 
Sledece godine kad padne cena ga kupujem, cak i ako mu promene ime. Moze i Heavy Metal Dragon. Ali zvace se samo...;)

Nokiabrale.jpg
 
Poslednja izmena:
Nokia se definitivno vratila , eto i vas dvoje ste dokaz imate jako stare profile na benchu i definitivno ste cekali da opet Nokia nesto posle 3310 izabaci vredno, u to ime cheers
 
Potpisujem. Samo jednom sam ima Korejanca posle odličnih Nokia. I nikad više.
 
Svak ko je ijednom imao Nokiu, pamti taj kvalitet. Isti slucaj je i sa Lumiama bio. Ako to odrze, bice svasta.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, pogotovo zastitni znak nokie maske koje skripe i posle dva skidanja imaju lufa tri milimetra. Od brda nokia jedina dva kvalitetna telefona koje sam imao su 6233 i e65, ovo sve ostalo plastika kao i svi drugi
 
Poslednja izmena:
Najgori je taj mit o ultra kvalitetnim nokiama koji se vuče kroz vreme .. telefon ko telefon

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jok , shvatio sam posle druge nokie u životu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Za maske istina. Ali evo moja Lumia je nekoliko puta u zid zavrsila, mozda je skripala, ali nikad izdala. Ovaj sad Xiaomi da mi padne sa stola gotov bi bio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Najgori je taj mit o ultra kvalitetnim nokiama koji se vuče kroz vreme .. telefon ko telefon

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Sto miliona bivsih i sadasnjih korisnika Nokia telefona se ne slaze sa tobom. Istina, imao sam i "obicnijih" Nokia koje su se pokvarile ali i neke vanserijske primerke koje ni sam ne znam zasto sam zamenio a preziveli su maltretiranje potpuno nezamislivo u danasnje vreme. Taj "utisak" o neunistivosti Nokia telefona nije nastao tek tako i to jeste osnovna ideja zasto ponovo imamo Nokia telefone danas.. Kvalitet = Nokia, neka su skuplji ali ako nude i trunku nekadasnjeg kvaliteta... Kakvi crnu Huwai, Xomi, Maizu.. Nokia 6 napravljena ko tenk, evo npr. cuveni Xiomi, obicno smece.

 
Čisto smeće ..

[youtube]wEpsQIz3tPI[/youtube]

Ko bi rekao da će Nokia da ima toliko fanova posle toliko godina :) i to ne običnih fanova.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sto miliona bivsih i sadasnjih korisnika Nokia telefona se ne slaze sa tobom. Istina, imao sam i "obicnijih" Nokia koje su se pokvarile ali i neke vanserijske primerke koje ni sam ne znam zasto sam zamenio a preziveli su maltretiranje potpuno nezamislivo u danasnje vreme. Taj "utisak" o neunistivosti Nokia telefona nije nastao tek tako i to jeste osnovna ideja zasto ponovo imamo Nokia telefone danas.. Kvalitet = Nokia, neka su skuplji ali ako nude i trunku nekadasnjeg kvaliteta... Kakvi crnu Huwai, Xomi, Maizu.. Nokia 6 napravljena ko tenk, evo npr. cuveni Xiomi, obicno smece.



Bas htedoh da serujem klip od JerryRigEverything-a gde testira Nokiju 6


 
To sa skripanjem Nokija mi je poznato ali me nije zabrinulo. Moje su bile 3210, 6210, 6600, E51 mali tenk, Lumia 520 (da ona je plastikaner) tenk! i poslednja, naravno ne i zadnja Lumia 925 mega-tenk :) Sada "skripava" Yotaphone 2 koja ke da se prezimi.
 


Evo Nokia 5 se na qc2 punjacu ovako slicno puni :)
 
Kako moze stock android da opravdava visu cenu? Razvoj skina ne kosta nista, ili cak stedi novac?
 
Kako moze stock android da opravdava visu cenu? Razvoj skina ne kosta nista, ili cak stedi novac?

Razvoj skina doprinosi tome da Samsung i pojedini i mnogo slabiji donose update posle 6 i vise meseci ... Slucaj Xiomi-a cak i preko godinu dana.
 
Ovo je istina. Ako im svaki tel dobije svaki apdejt, uradili su dobar posao. To nekom nije presudno, ali je ipak vazno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovo je istina. Ako im svaki tel dobije svaki apdejt, uradili su dobar posao. To nekom nije presudno, ali je ipak vazno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Kapiram da mnogima na S8 ne smeta sto je 7.0 ali wtf , zapita se neko ko plati taj super model da li Samsung zaista ne moze posle toliko godina da nadje nacin kako da ubrza razvoj sw...

Kapiram da ce sada za mesec dva da im poture 7.1 da bi opet kupili vremena da posle nove godine isporuce 8 na njemu...

Npr light skin na Sony-u mi se jako dopada, opet nije ni previse monotom kao stock, mada svako se u sustini navikne na to, problem su low i low 2 mid modeli koji se guse pod tim skinom i ne samo skinom nego i bloat app i bloat servisima koji drljaju u pozadini a znamo da 99% korisnika ne zna ni sta je rut ni sta je optimizacija...
 
Poslednja izmena:
Slažem se, ja koristim telefon od 100 e i nadogradnje me ne opterećuju, ali da koristim skupi, bogami bi me interesovalo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I sta ce biti,stize li kod operatera? :) Imaju Nokiu 3 i 5,i sad flagship i da bude kompletirana ponuda.
 
3,5,6 jos ova 8 mada nedostaje 9 koja treba da bude bas flaggg. mozda bude u oktobru kod mts/vip/tele ne verujem da ce pre.
 
Cekamo da padne na 400e tada ce biti super kupovina ;) za godinu dana XD

Kao Nokia fan, mene ove dual kamere ne zanimaju preterano, cak sta vise odvratno mi je... review jeste ok, i fon nije fail :)

Medjutim, Nokia 9 e to cudo cekamo, da li ce imati nadrkaniji sensor pozadi, pa verovatno hoce :D :eyebrows: inace dynamic range i dalje ubija na 1020 , pogledaj gore onaj video, ova n8 bolja samo u fokusiranju i stabilizaciji videa , mada 1020 i posle toliko godina ne razocara :)

Cekam prave testove za zvuk nije oduvala 1020 a ne verujem da je nesto i bolja od 950 ... ipak je Nokia sa HAAC odavno objasnila sta je stereo recording.

Mogli bi da ubace u tu 8micu Lumia cameru , ono pravo , ovo je blago receno nakazna app - za mid i low range ok ali za top ne. Imace posla hMD :)
 
Poslednja izmena:
Ala si zapeo, uguši temu jbt. Znači smori za medalju, sviđa ti se telefon, braniš ga kao da pucaju penale, a prvi nećeš da ga kupiš, ostaje samo gorak ukus da je OK za 400e. Pa nije ni tada OK, S7 je po meni bolji i tada, a biće i jeftiniji dok on dođe na 400.
Šta bre ima ovaj telefon za 600e? Izgleda kao iz kamenog doba za S8. O kakvom softveru i podršci govorite? Tek se pojavila firma, tek treba za par godina da se dokažu jbt.
Klot android nije prednost, da je tako Nexus ne bi bio obustavljen, Pixel, Pixel, ljudi hoće skinovan droid sa gomilom opcija na klik.
Ovaj Kinez kupljenog zvučnog imena se sada sa cenom skoro poredi sa S8? Da li su oni normalni jbt? Mogu odmah da stave katanac.
 
Nazad
Vrh Dno