Šta je novo?

Nokia 8

Sve je istina. Medjutim na jednoj recenziji, ova kamera je pojela u jednom zalogaju Iphone 7. Treba ih pustiti malo da se dokazi i pokazu. Samusng isti, sve osim tog top modela, izbaca takve ****** modele, koji nemaju ni nadogradnja, a kad im covjek vidi ono dugme fizicko, smuci mu se na zivot.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni lično Nokia 8 sasvim korektno izgleda. Kad se spakuje u "futrolu" i zaštitu, ne obraćam više pažnju da li liči na Samsungove ili iPhone. Znam da imam telefon koji radi.Lep poslovni, muški.
Da li ste možda videli da pravi fotke bolje od iPhonea 7 plus. Na nekim testovima sličan Samsungu 8. Yotaphone 2 je i lep i ružan, pa mu je stavljena zaštita. A sledeće godine zameniće ga Nokia.
 
Gde su ti famozni testovi gde je bolji od ip7 i s8 ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo ima na youtube uporedni test kamere. Ne moze nesto da mi okaci.
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@ ajvon

Slazem se za prvu recenicu mada bih i ovaj fon koristio pretezno bez silikona i ostalih zastita.

A za kameru.. treba sacekati testove sa finalnim softverom ali ovo za sada bas i ne obecava mnogo: http://www.gsmarena.com/nokia_8_hands_on-review-1641p4.php
Odredjeni semplovi kao da su snimljeni sa nekom od prednjih 2017. flagship kamera sa 1/3'' senzorom.

Mada ova Nokia 8 u stvari i ima 2 mala senzora pozadi, zna li se koja tacno, IMX258 kao LG G6?
 
Poslednja izmena:
Kakav jadan pokusaj uvaljivanja kineskog smeca pod imenom nekadasnjeg velikana.
Nadam se da ce biti malo veverica koje ce nasesti na ovi skrnavljenje.
 
Kakav jadan pokusaj uvaljivanja kineskog smeca pod imenom nekadasnjeg velikana.
Nadam se da ce biti malo veverica koje ce nasesti na ovi skrnavljenje.

Kako mislis Kinesko smece ? obrazlozi? Ima puno ovakvih komentara a niko da objasni zasto tako misli !?

Na ledjima aparata tih Nokija lepo pise gde su dizajnirane (Finska) i gde se proizvode (Kina) i kako mislis da je to nesto gore od jednog Iphone-a ?

@hsv.stoned da kao Redmi Note 4 , G6, Xperia XA ... https://en.wikipedia.org/wiki/Exmor

Barem nemamo neku drugu informaciju , jedino da je neki drugi oem ali ne verujem.

Ako su ga predstavili kao povoljan flag , ne znam ovo ce mnogima biti super fon, samo da mu padne cena...

Pitanje je koji senzor je onda u Nokia 5 ili Nokia 6 ...

Nokia 9 bolje da ima jedan ali vredan, npr IMX 400 ako je moguce.
 
Poslednja izmena:
Nokia telefoni su umrli, ta firma ne postoji i brend Nokia medju telefonima treba da ostane u istoriji. Ova ovi novi Nokia telefoni nemaju nista sa starim.

Ova kupovina imena i onda proizvodnja telefona pod tim imenom a neke potpuno druge firme je po meni cista obmana i prevara kupaca.
Da taj telefon zaista valja onda mu ne bi trebalo ime Nokia, nek se probiju samostalno ako valjaju a ne na tudjoj staros slavi.
Uostalom, vidimo sada da ovaj telefon ni po cemu nije poseban, da se ne zove Nokia, verovatno ne bi ni imao temu na ovom forumu kako i treba da bude.

Zasto je on tebi zanimljiv, samo zato sto nosi Nokia ime? Nemoj da budes naivan i tako lako nasedas.
 
Tacno tako, nisu dostojni imena Nokia jer predstavljaju mediokritete od telefona. Umesto da su zestoko nastupili sa potpuno bezzelless flagshipom, oni nam serviraju outdated dizajn, apsolutno nista posebno.
 
Druze, ako ti se ne sviđa ne moras da kupis. Kakav je problem ako neko nesto proizvede ?
I to koliko ce imati sa starim vidjece se tek nakon, bar godinu dana upotrebe. Od Šljamsunga joj sigurno nece biti tesko. Toliko telefona a da im ode maticna ili ekran nema, od samsunga do samsunga.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo komentarisemo ovde,ovo ce im biti opasan promasaj,evo ja sam prvi cekao n8 i mislio ssm da cu zameniti s8 plus jer su najavljivali opasan telefon a ono ni o od opasnog,po mom misljenju osim cistog androida koji je jedini plus sve ostalo vec vidjeno,najavljivali su telefon koji ce da izgleda kao bomba a ono ispade cigla,najavljivali su brutalnu kameru a ja koliko vidim na preliminarnim testivima s8 plus je pogotovo u low light uslovima za klasu bolji a o displeju i da ne pricamo,po mom misljenju n8 bi trebala da bude u cenovnom rangu one plus

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Potpuno je nerealno upoređivati Samsungov top model, sa prvim modelom iz gornjeg segmenta koji objavljuje Nokia. To vazi i za kameru. Mozda je prosjek, ali se ne moze reci da je losa.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Verovatno ce se prodavati kao sumanuta, kao i ostali Nokia modeli.

Nokia 5 npr ne sme cenovno da pridje Honor 7 lite telefonu(koji je globalno dostupan, pa nema opravdanja kao npr za Xiaomi sto ide bez garancije ili sta vec), a prodaje se za vecu cenu.

Losiji chipset, losiji displej, losiji fp senzor, nema led notifikaciju, garancija ista, a prodaje se za vecu cenu samo zato sto pise Nokia na njemu :D
I ja sam vise ocekivao od ovih telefona.
 
Svi su očekivali više ali ovaj mob ako padne na oko 400e biće realativno OK kupovina. Konkurencija će mu biti LG g6 I s7 što je korektno.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa i jeste cenovno u rangu op5? Manje-više... Već se prodaje ispod 600 eur u evropi.

Sa S8 ga uopšte nema smisla porediti, S8 je jednostavno dosta skuplji i očekivano je da bude bolji. Konkurenti mogu biti taj op5, G6... Biće zanimljivo videti kako će naši (MS) oglasi formirati cenu za ovaj model :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Zasto bi ga opste nudili?
To je neki no name proizvodjac, juce odlucili da prave telefone, ne vidim smisao da ga ubacuju u ponudu.
 
^^
S8 dosta skuplji ? Ispada kao da pričaš o razlici od 200,300e a ne oko 100 na već skup mob

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa krastavac, poredio sam najavljene cene koje behu 750 i 600e?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Razliku u ceni treba gledati kod ovlascenih prodavaca jer ako ne gledamo tako onda za manje para mozemo kupiti s8 preko oglasa ,a i ovako kod ovlascenih ce razlika biti manje od 100e i mislim da n8 tu nema sta da teazi i da ce na kraju godine profit biti katastrofalan ali videcemo

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Istina je to... Al ajd, Nokia se tek pojavljuje, valjda će pasti crna brzo



Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Verovatno ce se prodavati kao sumanuta, kao i ostali Nokia modeli.

Nokia 5 npr ne sme cenovno da pridje Honor 7 lite telefonu(koji je globalno dostupan, pa nema opravdanja kao npr za Xiaomi sto ide bez garancije ili sta vec), a prodaje se za vecu cenu.

Losiji chipset, losiji displej, losiji fp senzor, nema led notifikaciju, garancija ista, a prodaje se za vecu cenu samo zato sto pise Nokia na njemu :D
I ja sam vise ocekivao od ovih telefona.

Pola sto si naveo ni ne znas da je tacno a tvrdis ... valjda zato sto se osecas razocarano?

A stock droid , bez bloat-a ? to nije bitno ?

Ovo ti je posebno zanimljivo " garancija ista " a koliko treba Nokija da bude sa garancijom od 3 God ? Kupis legalno telefon i imas 2 god garanciju.

Da led je zaista mana , ali npr meni bi veca bila mana da mi je fp pozadi, nekako je lepse i korisnije sa prednje strane a i vidi se da je koliko toliko iskoriscen prostor...
 
Stock droid ne moze da nadoknadi apsolutnu hardversku zaostalost, pogotovo ne u toj meri da u svakom smislu inferioran uredjaj bude skuplji od ovog drugog.

Jedino sto je bolje jeste pozicija samog FP senzora, ostalo nista, pogotovo za prosecnog korisnika(kome stock Android nista ne znaci) za koga se cene i formiraju.

Samsung igra na marketing i kvalitet flagshipova, pa na osnovu toga prodaje precenjene mid-range serije. Nokia igra na mentalitet ljudi, sto je po meni jos gore. Da ne pise Nokia i da je sve ostalo isto, ukljucujuci i dostupnost, ne bi se prodavali ni 50% koliko se prodaju.
Realne cene su ~160e za N5, ~180-200 za N6 i ~400 za N8(4/64). Nek bude i malo preko 400.

Mada i P10 ima jaku cenu..
Honor 9 ftw :D
 
Poslednja izmena:
Stock droid ne moze da nadoknadi apsolutnu hardversku zaostalost, pogotovo ne u toj meri da u svakom smislu inferioran uredjaj bude skuplji od ovog drugog.

Jedino sto je bolje jeste pozicija samog FP senzora, ostalo nista, pogotovo za prosecnog korisnika(kome stock Android nista ne znaci) za koga se cene i formiraju.

Samsung igra na marketing i kvalitet flagshipova, pa na osnovu toga prodaje precenjene mid-range serije. Nokia igra na mentalitet ljudi. Da ne pise Nokia i da je sve ostalo isto, ukljucujuci i dostupnost, ne bi se prodavali ni 50% koliko se prodaju.
Realne cene su ~160e za N5, ~180-200 za N6 i ~400 za N8.

Tvoje poznavanje procesora i oc sposobnosti ne igraju bar u ovom segmentu mid2low nikakvu ulogu, telefon izvrsava svaki zadatak a imam gotovo isto aplikacija kao na predhodnom andoidu Sony Z2 ... koji je u to vreme bio flag.
Svakako da de bloatovani droid radi lakse i brze od onog koji je skinovan plus taj honor ima isto 2Gb rama eto problema...

Niti se zamaram ko na sta igra i kako prodaje telefone...

To sta su realne cene to su ipak nase licne zelje , sta boli uvo HMD ili Nokiju sto ti mislis da je 400e realna cena?

I Huawei je precenjen ako uzmes da gledas Xiomi npr , pa?
 
Tako je, i da je Xiaomi(i leeco, oppo) prisutan globalno, niko ne bi kupio ni jedan od svih navedenih telefona, osim mozda S8(+) i S7e.
 
Poslednja izmena:
Tako je, i da je Xiaomi(i leeco, oppo) prisutan globalno, niko ne bi kupio ni jedan od svih navedenih telefona, osim mozda S8(+).

Pa nije bas tako... ima neko ne podnosi sam gui i skinove u tim njihovim telefonima... nemaju bas poverenja u build kvalitet, sumnjaju kao sto imaju ljudi fobiju od LG telefona kojama crkava soc i ploca sta vec a preko noci zaboravljaju kako se Note 7 proslavio explozijom ... itd pa opet se prodaje ko blesav.

Prvo ja nisam kod ove 5ice verovao da necu bas zapaziti na 5.2 da vidim pixele , iako je 720p moras bas da se zabuljis, drugo mislio sam po prici fk loznice i ekipe da je zaista sd430 krs koji se pregreva i stuca... medjutim daleko od toga , radi sasvim pristojno... da li je to uticaj yt klipova ili sta ali neko cita takve komentare i resi da neuzme neki model...
Isto baterija, logicno iako je istog kapaciteta kod 5 traje duze nego na modelu 6 ... iskreno i lepsi mi je 5 , taj sam jurio i ne mogu da kazem ni da sam super zadovoljan ali ni da sam razocaran, iako sam uvek imao jace modele po spec, po tome ako gledam ovo je krs ali radi , to je najbitnije , da se ne gasi , da ne baguje...

Xiomi sto da ne ali licno bez prave garancije ne uzimam nov telefon, ne treba mi rizik... jednostavno, verujem da prave super telefone ali taj odvratan skin i nedostatak prave garancije je po meni najveca mana , bar za Srbiju... Svi ti generalno OEM-i iz Kine kopiraju iphone kako po dizajnu tako po izgledu skina androida , i to je jedan veliki trik , videlo se da moze da upali.

Da li HMD koristi Nokia brend , jok i ne... aj da se ne lazemo, pa i vi bi , svako bi kada bi zapoceo biznis koristio sve moguce metode ;) medjutim nije samo to ima i malo smeka Nokie, ipak su tu strucnjaci bar desetina od onoga sto je imala ona Nokia koje se svi tako rado secamo...
 
Poslednja izmena:
Da bi napravili profit morate napraviti nesto sto drugi nema sto je samsung shvatio u uradio prvo sa edge a sad i sa minimalizovanjem bazela,na zalost svih koji smo cekali n8 ona nema.nista sto je izdvaja od drugih pa cak ni tu famozno najavljivanu kameru,nema nista od njih,obican prosek i nista vise

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Taj edge mi ide na nerve i voleo bih da ga nisu implementirali. Em telefonu puca ekran na skoro svakom bočnom padu, em je slika savijena pa ne vidim celu fotku do ivice kako treba.-.Da lG nije sumnjiv sa bootloop-om nikad Samsung ne bih ni imao.. Nokia srećom nije stavila taj prokleti Edge.,.. I još nešto.. Pogledaj koliko nokia 8 ima bolji sound recording sa njenih mikrofona od HTC U11... Tako da mislim da je fon kvalitetan. N
https://www.youtube.com/watch?v=aEOWnAX_asQ&t=1s
a žalost kamera u low light ne može da se meri sa Samsungom kao ni u brzini auto fokusa..
https://www.youtube.com/watch?v=WmtlYD5Wjis&t=62s

Tako da nije to toliko loš uređaj-...Samo što ima zastareo screen to body ratio i slabiju bateriju, tipa LG.... Kamera je po meni negde u LG klasi...Što je sasvim super...
 
Ne bih rekao da je ovo bolji snimak zvuka nego samo glasniji . Po meni je kvalitet bolji na u11

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja mislim da led notifikacija je bespotrebna ako imas Glance, koji radi kako treba, nije app i ne trosi nesto bateriju. Nokia L925 je ko secer a i one jace od nje. Da mi nesto blinka u po noci dok spavam, podseca me na toki voki. Inace glance sam uvek iskljucivao od 22-07h. Mozda led stave u Nokiju 9 :) eto.
Kada su Nokiju 6 testirali ona je bre aka kao tenk, a neki drugi "Kinezi" kao karton mekani, da ne navodim koja marka je ta u pitanju, jer su izbacili posle modele koji su mnogo izdrzljiviji. Nokia 8 je naj naj telefon od NOKIE za sada, i jos jaca jaci. Ako mu je i kamera slicna kvalitetu Samsunga 8, i u nekim testovima bolja od jabuke 7 plus!!! a ovo je CZ optika, ja ne vidim logiku price dalje u topiku od NOKIA 8, u vezi nekih drugih modela. Ovo je Nokia 8 i ona je za mene najbolji telefon na svetu sada! Zasto? Zbog toga jer cu njega verovatno da kupim sledece godine kada mu bude bolja, niza cena.
 
Nazad
Vrh Dno