Šta je novo?

Nokia 8

Ova osmica uopste nije ''gadan'' uredjaj, pa pola foruma sece vene na razne saomije i huaveije koji imaju slicnu kolicinu ''mesa'' (bezele) gore/dole i generalno pripadaju ovom pravcu ''zastarelog'' dizajna pa nisam primetio da se toliko kuka.
Za razliku od takvih hibrida samsunga/ajfona ova Nokia cak i ima odredjenu dozu originalnosti koju kvari home taster.

Sa druge strane Nokia, za sada bar na papiru, nudi bolju podrsku i softver koji je u startu bolji od raznih Kineza, Samsunga i ostalih bloat cirkusa sto je velika prednost mada to tek treba da se vidi u praksi.

Google stock ui je velika prednost, barem na ovom forumu svi su kukali kako je dobro imati nexus scenario sada nekima to ne odgovara

Pa to je jedna vrsta paradoksa, hajpuju se nexusi i vanilla android a kada se pojavi nesto sa krstenim softverom i podrskom onda sve to nije bitno i bolje je imati samsung sa tw i edge ekranima, u prevodu mnogima je zaista bitniji ''brend'' za astal u kaficu i cinjenica da uredjaj ''mocno'' izgleda na slikama jer nema bezele a to sto je UI cirkus a ergonomija i ''durability'' upitni (+ visoke cene zamenskih ekrana), e to nije bitno :)

Inace mislim da ova N8 nije nista ''epic'' ali je sasvim korektan uredjaj sa navodno odlicnom podrskom i cistim softverom sto je najveca prednost, da ima neki kiceraj kineski heavy bloat UI ne znam ko bi uopste razmisljao o ovoj ''Nokiji'' :)
Mogli su da ugrade neku mocniju kameru mada ce i ova verovatno biti dobra i u proseku klase na sta mnogi danas ciljaju. Mada su svi godinama ocekivali Nokia android sa najboljom kamerom na trzistu pa ce mnogi ovaj potez sa dual kamerom i malim senzorima smatrati za promasaj.

A ''Nokia'' ce globalno proci sasvim solidno, jednostavno deluje da i dalje imaju veliki broj okorelih fanova pa ce biti zanimljivo videti ''klanje'' izmedju njih i samsungovaca jer su do 2010. ovi prvi bili neuporedivo brojniji i prosto su se sprdali na racun samsung dumb telefona koji su bili neverovatno ograniceni u smislu softvera i funkcija :)

E sad, meni deluje da ovo nije ni N od nekadasnje Nokie ali bar ih ova prica oko softvera/podrske ostavlja u igri pa cemo videti u narednih godinu-dve dana da li i koliko vrede.
 
Poslednja izmena:
Sve si lepo rekao. [emoji106]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Samo još da ima i realniju cenu od onih slabijih modela i biće pun pogodak.

Kada se pojavio LG V20 na GSM areni je bila neka cifra blizu 600e , e pitanje za tebe da li ti mislis da ova Nokia 8 treba da kosta 500e ili 400e?
 
Mislim d a ce za 3 meseca lagano cena da ide ispod 500e. Nije ovo lose ali mi se dizajn ne svidja. Baterija isto mogla da ide bar na 3500 mah. Ipak je solidne debljine i imalo je mesta za vise od 3100. Danas malo cackah U11. Mene ona Nokia uzasno dizajnerski asocira na U11. U principu ta sljasteva ledja su mi totalni aut...
 
Ono sto se meni nije odmah svidelo je: slaba baterija, zastareo screen to body ratio i nelogican nedostatak qi wireless kartice ( meni bitno).... A drago mi je sto se Nokia ponovo uzdigla jer sam jako davno poceo sa bas sa novim Nokia 1011 ..


Ova osmica uopste nije ''gadan'' uredjaj, pa pola foruma sece vene na razne saomije i huaveije koji imaju slicnu kolicinu ''mesa'' (bezele) gore/dole i generalno pripadaju ovom pravcu ''zastarelog'' dizajna pa nisam primetio da se toliko kuka.
Za razliku od takvih hibrida samsunga/ajfona ova Nokia cak i ima odredjenu dozu originalnosti koju kvari home taster.

Sa druge strane Nokia, za sada bar na papiru, nudi bolju podrsku i softver koji je u startu bolji od raznih Kineza, Samsunga i ostalih bloat cirkusa sto je velika prednost mada to tek treba da se vidi u praksi.



Pa to je jedna vrsta paradoksa, hajpuju se nexusi i vanilla android a kada se pojavi nesto sa krstenim softverom i podrskom onda sve to nije bitno i bolje je imati samsung sa tw i edge ekranima, u prevodu mnogima je zaista bitniji ''brend'' za astal u kaficu i cinjenica da uredjaj ''mocno'' izgleda na slikama jer nema bezele a to sto je UI cirkus a ergonomija i ''durability'' upitni (+ visoke cene zamenskih ekrana), e to nije bitno :)

Inace mislim da ova N8 nije nista ''epic'' ali je sasvim korektan uredjaj sa navodno odlicnom podrskom i cistim softverom sto je najveca prednost, da ima neki kiceraj kineski heavy bloat UI ne znam ko bi uopste razmisljao o ovoj ''Nokiji'' :)
Mogli su da ugrade neku mocniju kameru mada ce i ova verovatno biti dobra i u proseku klase na sta mnogi danas ciljaju. Mada su svi godinama ocekivali Nokia android sa najboljom kamerom na trzistu pa ce mnogi ovaj potez sa dual kamerom i malim senzorima smatrati za promasaj.

A ''Nokia'' ce globalno proci sasvim solidno, jednostavno deluje da i dalje imaju veliki broj okorelih fanova pa ce biti zanimljivo videti ''klanje'' izmedju njih i samsungovaca jer su do 2010. ovi prvi bili neuporedivo brojniji i prosto su se sprdali na racun samsung dumb telefona koji su bili neverovatno ograniceni u smislu softvera i funkcija :)

E sad, meni deluje da ovo nije ni N od nekadasnje Nokie ali bar ih ova prica oko softvera/podrske ostavlja u igri pa cemo videti u narednih godinu-dve dana da li i koliko vrede.
Bas tako..Klinci vole da pljuju kad vide cenu pa lupetaju jer ne mogu da kupe..
 
Poslednja izmena:
Po onome sto se na internetu moze naci, ova Nokia ima odlicnu kameru.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
photoshop_big_screen_nokia8_nokia9.jpg

mali off , ovo je neki concept , da li bi nekima i ovo bilo ruzno ?! :d
 
Ovo je vec savrseno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Šta je to, za n9?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Da ali photoshop :)

Nego bas me zanima sta ce odraditi za security i sw azuriranja... za sada security stizu na vreme , pixel - nexus tajming...

Za ostalo bice kasnjenja ali da vidimo kolika ?! :D

N9 bi bila monstrum , samo da ima amoled, bar 5.5 ekran posto je takav trend, stereo spikere, ovaj no bezel dizajn - opet trend - mada meni licno ******stina , 6GB rama , 64/128GB internal, sd card, 835 ili ce cekati neki 840 ili 845 , fp ispod ekrana, camera key :D skenera oka , mala grba pozadi za bar neki senzor od 20mpx 1/2.4 pdaf, laser bla bla bla ...

Ljudi zar se niste umorili od svega ovoga, samo recikliraju jedno te isto ... mozda jedino mogu sa sw podrskom da iznenade.
 
Poslednja izmena:
N9 bi bila monstrum , samo da ima amoled, bar 5.5 ekran posto je takav trend, stereo spikere, ovaj no bezel dizajn - opet trend - mada meni licno ******stina , 6GB rama , 64/128GB internal, sd card, 835 ili ce cekati neki 840 ili 845 , fp ispod ekrana, camera key :D skenera oka , mala grba pozadi za bar neki senzor od 20mpx 1/2.4 pdaf, laser bla bla bla ...
Ovo bi svi hteli samo oni nece da naprave. [emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja cekao ovu nokiu od kada je najavljena i poprilicno sam se razocarao sto ne donosi nista novo u odnosu na konkurenciju,ostaje samsung kod mene do iduce godine ,definitivno ljudi znaju sta rade,zadaju domaci a ostali ih samo jure tokom cele godine

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Telefon je upitan i pored S8, koji je jeftiniji, jer se ni po cemu ne istice. S8 se istice po displeju, pored njega vecina telefona izgleda kao da su iz prosle decenije.
 
[YOUTUBE]ZXBgc4wfdmI[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 

Sad su se setili. Videli iPhone 8, S8 i G6 i odmah ih uhvatila prpa pa resili da smanje bezele. Dzaba im sve to, dokle god potpuno ne uklone bezele. No bezzel je next big selling point. iPhone je to shvatio, kad ce ostali?
I cemu broj 8 odjednom? Gde je Nokia 1, 2, 3 ? Odmah na 8 jer su iPhone 8 i S8 tu. Srecom pa je LG ostao priseban. Davanje imena telefonima po numeraciji se pokazao kao najbolji marketing imenovanja telefona. Prosto i jednostavno. A ne gomila nekih simbola kao kod Sony ili Xiaomi xz, zx, znjredmi fazoni, gde ne mozes da pohvatas koji je koji telefon. Moraju Kinezi jos dosta da uce i marketingu.
 
Poslednja izmena:
Kinezi ili Japanci ? :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ova osmica, kome ne smeta ekran, ce po svemu ostalom biti solidan uredjaj. Glavni adut je da budu dostupni kod operatora. Samsung ima najgore oznake na svijetu, mozda se sad malo konsolidovao, pa je opet najprodavaniji. Od hiljadu modela svaki isti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A Samsung ne spada u azijate ? :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da bi napravili profit morate napraviti nesto sto drugi nema sto je samsung shvatio u uradio prvo sa edge a sad i sa minimalizovanjem bazela,na zalost svih koji smo cekali n8 ona nema.nista sto je izdvaja od drugih pa cak ni tu famozno najavljivanu kameru,nema nista od njih,obican prosek i nista vise

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nema nista,dodaj na to i mator dizajn i Nokia se vratila sa zesce dosadnim telefonom,da se tako izrazim. Msm svaka cast za klot android,ali brate cim pogledam telefon smori me. Da je Samsung izbacio ovakav flagship bio bi ispljuvan zesce.Videcemo za neko vreme,tek treba da se dokazu sa podrškom.
Morace da mu pada cena ko LG-u ako misle da prodaju ovo pored S8,V30,mate 10,U11...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno