Šta je novo?

Nokia 8

Januarska sigurnosna zakrpa.
Kompas i dalje ne radi..
159280741b03329413abc5ebb19919a5.jpg


Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Zna li neko mozda kada ce 8.1 biti dostupan kod nas?
 
A automatsko osvetljenje ekrana koje treba da radi, da li sada radi?
Tj, da se prilagodjava korisnickim potrebana.
Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Je l' zna neko kako da udjem u recovery mode nakon Pie update-a? Pokusao sam brdo kombinacija koje sam nasao na netu, ali ni jedna ne radi. Je l' to Nokia ukinula mogucnost ulaska u recovery sa kombinacijom tastera?
 
Da li je compass bug rešen?
 
Ja formatirao fon, i kanda sad kompas ok. Ili mi se cini. Adaptive brightness iskljucen i dalje.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Uglavnom se većina bugova i problema ukloni kada se uradi hard reset nakon prelaska sa orea na pie. Da li još ko može da potvrdi ispravan kompas?
 
Kod mene kompas i dalje ne pokazuje kako treba.

Послато са TA-1012 уз помоћ Тапатока
 
Dakle na T-1004 radi, a na T-1012 ne radi?
Da li je hard reset radjen na @ivanilija Nokia 8?
 
Da li još ko ima problem sa compasom? T-1012 model... Ako se ne varam to je single sim nokia 8
 
@Kronos1

Nije. Ni nakon hard reseta. Promena intenziteta svetla radi ok, ali kompas jok.
 
Poslednja izmena:
Ne radi kompas kako treba. Osvetljenje mi je na manuelno.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Znači za sada je preporuka da se ne prelazi na Pie.
 
Nista pametno i konkretno osim dza ili bu nije donela devetka. Bolje da se Nokija vise potrudila oko aplikacije kamere koju druge aplikacije shishaju :)
Isto ce biti sa novim Nokajama. Bitno da se proizvode nove i nove... A softver rade programeri u razvoju.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Evo sa direktnog upita, nokia je dala odgovor: u pitanju je compass bug na PIE i još par problema..
jdqhoicjdi0v.jpg
 
Ja instalirao rucno pie v 5.140. I kompas ne radi i dalje kako treba. To ce sigurno u nekom narednom updejtu. Zato je automatsko osvetljenje popravljeno. Baterija takodje ekstra radi.

Послато са TA-1012 уз помоћ Тапатока
 
Ja instalirao rucno pie v 5.140. I kompas ne radi i dalje kako treba. To ce sigurno u nekom narednom updejtu. Zato je automatsko osvetljenje popravljeno. Baterija takodje ekstra radi.

Послато са TA-1012 уз помоћ Тапатока

Lepo je čuti da su NEŠTO ispravili, odlično!
 
Od nekog apdejta nista, dodje i april. Nema ovo veze nikakve vise sa nekadasnjom Nokijom.

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
5.150 update je dostupan, da li je nesto novo, popravljeno, kompas, kamera, stabilnost?
 
Mora fon da se vrati na Oreo ili instalira normalan Pie, da bi mogli apdejtovi

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Napokon dođe i aprilski update. Ne znam šta su natrpali u 1,5GB ako nisu popravili kompas i kameru. (Ljudi se i dalje žale da kompas ne radi posle ovog update-a.)
b273a5d2335fe436f45fccdb662d9903.jpg


Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Izgleda su popravili kompas. :banana: Nije 100% precizan (pokusacu opet vani), ali ne luduje kao ranije.
 
Izgleda su popravili kompas. :banana: Nije 100% precizan (pokusacu opet vani), ali ne luduje kao ranije.

Na oficijalnom Nokia forumu kao i na XDA uglavnom ljudi potvrđuju da je sve ispravljeno, naravno preporuka je HARD reset na fabrička nakon uspešnog updata i trebalo bi da šljaka.
 
Primetio sam i ja da je kompas ispravljen, po kazivanju drugih na raznim forumima. Nadam se. Ko je instalirao neka se javi :)
 
Nazad
Vrh Dno