Šta je novo?

Nokia 8

dejan87dex

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.12.2007
Poruke
11,779
Poena
580



Ima AOD <333333
 
Poslednja izmena:
Softver deluje baš fino, ako ispoštuju obećanja u vezi mesečnih zakrpi i podrške možda i bude nešto [emoji106]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
600€ ma idi...
Padaće tu cena brzo, za te pare telefon da biraš :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Šta trol ? Ništa što već nije viđeno + dizajn Kineza iz 2011god.

Malo o kameri.

The optical engineers at Zeiss helped make the lens for both the rear and the front cameras. The main camera features two 13MP sensors (color + monochrome) with 1.12µm pixels and an f/2.0 aperture. The color camera has optical image stabilization (OIS) and there is Laser autofocus and a dual LED flash to help in the dark

Hmm.. ovo je imx256 ili imx298 ?


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Preskupo je 600€. Da su stavili kako su najavljivali 499 bilo bi ok. Ovako sa ispodprosecnim dizajnom tesko da naprave nesto. Ocekivao sam vise od Nokia flagschipa krastavac
 
[youtube]ypTJkhlNglg[/youtube]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sad nesto ne verujem da ce biti 9ke bar ne za ovu god , posto bi ona verovatno tukla do 800e i udarala na sam vrh pixel 2 itd [emoji3]
Ono sto je bar cudno je to sto nekima ne smeta cena pixela i galaksija ali nokia kad stavi cenu onda mora da bude bar upola od ostalih , pa niste realni [emoji3]

Dizajn je pljunuta 5ica, isti modeli, samo sto je ova 8mica bas nagruvana.

i ja bi voleo da se dobre stvari prodaju povoljno ali jbga , ne moze ∆

Sent from my Nokia 5
 
Šta trol ? Ništa što već nije viđeno + dizajn Kineza iz 2011god.

Malo o kameri.

The optical engineers at Zeiss helped make the lens for both the rear and the front cameras. The main camera features two 13MP sensors (color + monochrome) with 1.12µm pixels and an f/2.0 aperture. The color camera has optical image stabilization (OIS) and there is Laser autofocus and a dual LED flash to help in the dark

Hmm.. ovo je imx256 ili imx298 ?


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

koji je to 256? ili si mislio na 258. ovo što si boldovao je 1/3" senzor, 298 je 1/2.8"... tako da ako je neki od ta dva, 258 je
 
Da da. 258. Sa mi4c i g6
Tako se piše na netu.

Jedva čekam da se Ed Hunter javi..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nista to ne valja trebali su bar da stave neki sensor od 1/1.8 , nego hajde dual fore i forice color i bw ...

Sent from my Nokia 5
 
Dizajn ispod svakog prosjeka za taj rang. Plus je dosta skupa.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dizajn nista posebno, ali to sa kamerama i mikrofonima je dobra fora.. Flagship specifikacije, dobro je cena "samo" 600 evra.
 
Biće ok kupovina ako na ms padne na 400e dok npr s8 u tom trenutku vredi oko 520e.. ako razlika između njih na oglasima bude minimalna ništa od nokie .
Mada pitanje je da li će n8 neko i uzimati sa ciljem da je tapne na oglasima

Edit:
@nevis
Nemam snage za odgovor :) razumi me
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Teško će ovo da ide. Ništa posebno, to jest kao i svaki Kinez.




Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ne, taj tvoj Xiouami je kinez, HMD je FINSKA kompanija. Inace sve vreme pricas "tesko ce to da ide" a Nokia se rasprodala na svim trzistima, ubili se ljudi od prodaje, dobili su pozitivne recenzije.. A Xoumi ostaje kralj Aliexpressa i drzava Treceg Sveta poput Srbije, tako da to sto mi kupujemo kinesko smece, ne znaci da ceo svet kupuje.
 
Pa ne mora ali onda mora da se diferencira od konkurencije po nečemu .. a ova Nokia 8 nema to u sebi. Znaci mora da se okrene nižoj ceni.

Mada ima dosta nokia fanova po EU pa je sve moguće. Možda bude i fina prodaja.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Skupo brate mili. Ovaj dizajn me malo podseća na G2 što sam imao, interesantna mi je ta Carl Zeiss kamera, jedino...

Šta ima veze odakle je kompanija, to što si rekao da je HMD bolji od Xiaomija je smejurija teška... HMD koji ima 500 zaposlenih i samo 13.5 miliona u prihodima da bude bolji od Xiaomija koji ima preko 8.000 zaposlenih i 12.5 MILIJARDI! u prihodima (statistika o Xiaomi je iz 2015, tako da je ovaj broj sad još veći!). HMD se sad vuče samo na staro ime...
 
Cena/kvalitet odnos ne prodaje telefone.

Samsung je to dokazao sa J 2016 telefonima, prodaju se kao ludi, a raspad telefoni.
Marketing i brend nazalost danas previse uticu na prodaju necega.

I da nema klot Android isto bi se prodavao..
 
Klot android je nebitan. Bitan možda za 0.05% ljudi.

A što se tiče nokie , pa ne može baš to tako da ide gruvaj u marketing pa prodaj milijarde . J serija Samsunga se prodaje zato što je njihov vodeći model uvek u top1/2 u svetu , i onda ovi krsevi iza koriste tu marketing zaleđinu i idu ko zvake .
Znaci i za marketing mora da postoji vanserijski uređaj

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jasno. Ja sam bas razocaran. Jer sam puno od njih ocekivao.. Mozda nije takav osjecaj, kad bi uzivo hledali telefon. Opet kad pogledam u S8 ovaj djeluje kao uredjaj iz donjeg segmenta

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Slažem se. Igraju na staro ime i to možda i napravi neki posao ali...

Dizajn nije na nivou premium flagship-a i mislim da je cena morala da gađa negde OP5 otprilike.

Ja lično bih jako voleo da ovakav hardver vidim u nekom Lumia 920 kućištu...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nokia 8 preview: Design

151.5 x 73.7 x 7.9mm
Solid aluminium body
Four colours
Integrated antenna lines

Nokia 8 preview: Hardware specifications go flagship

Qualcomm Snapdragon 835
4GB RAM, 64GB storage + microSD
3090mAh battery, Quick Charge 3.0


Nokia 8 preview: Display

5.3-inch IPS LCD panel, 16:9 aspect
2560 x 1440 pixel resolution, 554ppi
700 nits brightness
Glance Screen Oho-ho Glance!!!

Nokia 8 preview: Zeiss camera swing into action

Dual 13-megapixel rear, 1.12µm, f/2.0
Phase detection AF, IR assisted focusing
RGB and monochrome sensors
13-megapixel AF front camera, selfie flash
Dual-Sight camera mode


Nokia 8 preview: Audio skills

Nokia Ozo Audio
Binaural audio preservation
3.5mm headphone socket


Dostupna od septembra, vredi da se ceka sledeca godina i da se uzme po nizoj ceni :)
 
Poslednja izmena:
Sta je ovo Nokia Ozo Audio,to nesto dobro,a?
Ok mi je u suštini sve osim cene i dizajna. Dizajn ogavan,ubedljivo najruzniji telefon ove godine,izgleda ko neki prototip.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Sta je ovo Nokia Ozo Audio,to nesto dobro,a?
Ok mi je u suštini sve osim cene i dizajna. Dizajn ogavan,ubedljivo najruzniji telefon ove godine,izgleda ko neki prototip.


Sent from my iPad using Tapatalk
Mikrofoni su postavljeni u 360 stepeni, eto pravog "okruzujuceg" audio snimanja... Taman uz kamere.
 
99% forumasa koristi neku zastitu telefona, a zalite se na dizajn koji se nece ni videti. [emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Upravo to,jos ni jedan tel mi nije bio bez zastite.
Mislio sam ako bude povoljna cijena da uzmem,ali ipak cu uzeti nokiu 6. U mtelu daju na moj paket za 320KM (cca 155€) sto je vise nego povoljno za te karakteristike.

Sent from mTalk
 
Nokia 8 preview: Design

151.5 x 73.7 x 7.9mm
Solid aluminium body
Four colours
Integrated antenna lines

Nokia 8 preview: Hardware specifications go flagship

Qualcomm Snapdragon 835
4GB RAM, 64GB storage + microSD
3090mAh battery, Quick Charge 3.0


Nokia 8 preview: Display

5.3-inch IPS LCD panel, 16:9 aspect
2560 x 1440 pixel resolution, 554ppi
700 nits brightness
Glance Screen Oho-ho Glance!!!

Nokia 8 preview: Zeiss camera swing into action

Dual 13-megapixel rear, 1.12µm, f/2.0
Phase detection AF, IR assisted focusing
RGB and monochrome sensors
13-megapixel AF front camera, selfie flash
Dual-Sight camera mode


Nokia 8 preview: Audio skills

Nokia Ozo Audio
Binaural audio preservation
3.5mm headphone socket


Dostupna od septembra, vredi da se ceka sledeca godina i da se uzme po nizoj ceni :)
Slazem se, ja licno nebih dao vise od 400 zato cu i cekati sledecu god [emoji854]
Do tada ova nokia 5 ce itekako posluziti [emoji3] samo da ta n8 ima sot kao n5 [emoji3] u proseku bar 6h [emoji39]

Ima na toj osmici da se radi, bar camera ui da poprave , moze tu da se spakuje lumia camera ui [emoji3] ovaj trenutni je ne bas ocaj ali je bas basic i meni licno odvratan.

Google stock ui je velika prednost, barem na ovom forumu svi su kukali kako je dobro imati nexus scenario sada nekima to ne odgovara [emoji23]

Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno