Šta je novo?

iphone 4s 9.3.5 downgrade?

probotzor

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
4,696
Poena
315
da li je moguce downgradeovati iphone 4s 9.3.5 na neku raniju verziju?
mozda 7.1.2 ako ne moze bas ranije od toga
naravno, telefon nije jailbroken
 
Ne, mislim da to više nije moguće. Samo 9.3.5 se trenutno potpisuje kod 4s i samo tu verziju je moguće instalirati.
 
Poslednja izmena:
Tek kada Apple napusti podršku za 4s možeš da šetaš između svih verzija. To će biti verovatno uskoro.
 
Poslednja izmena:
Tek kada Apple napusti podršku za 4s možeš da šetaš između svih verzija. To će biti verovatno uskoro.

Ček, to znači da kada prestane podrška od Appla mogu da instaliram bilo koju stariju verziju za taj uredjaj? Evo, iPhone 5 on više nema podršku, to znači da sada mogu da vrat neki stari iOS8,9 ili ne? Na sajtu ipsw.me piše da Apple dozvoljava samo 10.3.3 što i jeste poslednja verzija za iP5
e6a3624be428e5fa0123dfe22e58f102.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
ja sam juce downgrade iphone 4s koji je bio na 9.3.5 na 7.1.2

telefon radi kao zmaj sad... jedino me kopka da li postoji neka sansa da dobijem svih 16gb nazad, posto sam mu dao 8gb za particiju da bih uopste mogao da skinem i instaliram sistem sa 9.3.5 particije
 
Nađeš na iclarified firmware koji ti treba, odeš u iTunes, shift+restore, odabereš firmware I sačekaš. To je to.
 
^ Da li je to sada moguće i na iPhone 5? Podigao bih ga sa 9.0.1 na 9.3.5.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li to znaci da iPhone 5 moze na isti nacin da se sa 10.3.3 vrati na 9.3.5?
 
Ukoliko je Apple napustio podršku za i5 onda može. Ali nisam siguran da je još uvek napustio zvanično, tj. 100% sam siguran jer i dalje mogu delovi da se poručuju.
 
uradio sam prvo jailbreak preko 3utools
on instalira neku phoenix app, kada se ona pokrene preko telefona instalira cydiu
onda se u cydia doda repo za coolbooter i preko njega se izabere velicina particije i sistem na toj particiji
jedini problem je sto je to neki thetered fazon, pa ne sme da se ugasi telefon, jer trazi da ide na itunes posle, vec bi trebalo da se vrati na prvu particiju pa onda da se gasi

ovo gore vazi za sve modele zakljucno sa ip5
 
kakva je to metoda preko itunes, posto meni nece da restoruje koji god firmware odande izaberem
 
Udji u recovery mode, skini najnoviji iOS za njega i shift plus restore.
 
ma tako mi radi, ja sam ga razumeo da mogu bilo koju od onih verzija sa sajta
 
ima samo onaj sto sam rekao da sam uradio

particionise se interna memorija i instalira zeljeni ios na drugu particiju
 
Nije tačno. Ide i downgrade na 6.1.3. Na tom radi najbolje, ali gomila aplikacija ne radi, npr. whatsapp. I nema to veze sa podrškom za pojedine modele, nego se radi o tome da je Apple napravio grešku kod modela 4s i Ipad 2, tako da samo ta dva uređaja mogu da se spuštaju.
I nije potrebno particionisanje za 6.1.3.
 
Poslednja izmena:
Nisam odavno radio ilegalno vraćanje na ranije verzije iOS-a (znam da je ranije moglo, beše neki softver postojao za to, pa preko njega).
Da li danas to može?
Vratio bih SE na iOS 10, ubi me 11.
 
Nije tačno. Ide i downgrade na 6.1.3. Na tom radi najbolje, ali gomila aplikacija ne radi, npr. whatsapp. I nema to veze sa podrškom za pojedine modele, nego se radi o tome da je Apple napravio grešku kod modela 4s i Ipad 2, tako da samo ta dva uređaja mogu da se spuštaju.
I nije potrebno particionisanje za 6.1.3.

kako da ga vratim onda na 6.1.3 ako imam 9.3.5 sistem i nije jailbroken?

ovom mojom metodom mozes na koju oces verziju, ali mora particionisanje, drugu nisam nasao
 
Ja imam jedan stari iPhone 4 na 7.1.2, jel moze da se on spusti na 6.1.3? Nikad ovo nisam radio pa ako moze neki link kako da to uradim.
 
Ja imam jedan stari iPhone 4 na 7.1.2, jel moze da se on spusti na 6.1.3? Nikad ovo nisam radio pa ako moze neki link kako da to uradim.

za to znam samo thethered varijantu, ali neces smeti da ugasis telefon posle toga, inace ce ti traziti restore preko itunes
 
kako da ga vratim onda na 6.1.3 ako imam 9.3.5 sistem i nije jailbroken?

ovom mojom metodom mozes na koju oces verziju, ali mora particionisanje, drugu nisam nasao

Lako. Uradiš jb i vratis na 6.1.3. Pun YT uputstava, a najbolje vidi ovde. Ja npr. nisam znao za tvoju metodu koja mi deluje mnogo bolje ako stvarno može tako zbog mlađeg IOS-a. Neko uputstvo?
Na linku koji sam ti dao procesljaj po temama, imaš semi untethered JB za 9.3.5
EDIT: našao ti i taj link.
 
Poslednja izmena:
Ja imam jedan stari iPhone 4 na 7.1.2, jel moze da se on spusti na 6.1.3? Nikad ovo nisam radio pa ako moze neki link kako da to uradim.

Ovo što sam naveo, važi samo za 4s i Ipad2, tako da nemoj se zezneš da probaš.
 
Lako. Uradiš jb i vratis na 6.1.3. Pun YT uputstava, a najbolje vidi ovde. Ja npr. nisam znao za tvoju metodu koja mi deluje mnogo bolje ako stvarno može tako zbog mlađeg IOS-a. Neko uputstvo?
Na linku koji sam ti dao procesljaj po temama, imaš semi untethered JB za 9.3.5
EDIT: našao ti i taj link.

znam za taj semi unthetered jb, posto je on potreban i za ono moje

u sustini odradis phoenix, instaliras cydiu preko njega
dodas repo za coolbooter u cydiu i instaliras
udjes u njega i on ti ponudi koji oces sistem i koliko prostora da mu dodelis
sacekas da uradi sve i ides boot
tako sam 4s vratio na 7.1.2 i radi kao zmaj, ali ne moze da se ugasi dok je na toj particiji, pa ako ovom tvojom metodom moze da se ugasi dok je na 6.1.3 odma ga vracam
 
Da, na 6.1.3 je back to the future/past. Dakle kao da si ga sad kupio, a da je to poslednji Ios, radis s njim sta hoces. Naravno, prvo moras da ga vratis na 9.3.5 pre svega, ali to ionako znas.
 
Poslednja izmena:
Ja sam iskopao u nekim starim folderima signed ipsw na 6.1.3 i samo sam skinuo iTunes 11.0.1 cini mi se i evo sad mi je iPhone 4 konacno opet na 6.1.3 :D
 
spustio sam na 6.1.3 i radi fenomenalno
ali vise ne mogu da koristim facebook i messenger
i ako mogu da se preuzmu stare verzije aplikacija, one ne rade nista
 
Nema regularnog nacina za downgrade.apple ne potpisuje starije firmware-e.za iphone 4 eventualno mozete napraviti spustanje ako imate backup shsh,lokalno ili na nekom od servera
 
evo spustio sam 4s juce na 6.1.3 bez particionisanja
sa particionisanjem mogu na koju ocu verziju

ta metoda sa particionisanjem vazi sa sve modele do iphone 5 zakljucno sa njim

ova za 6.1.3 samo za ipad 2 i iphone 4s

ni za jednu ni za drugu metodu nisu potrebni blobovi

nije regularno ali moze i to moze vec dve godine, ne znam kako nisam znao da moze da se vrati na 6.1.3... ovde mi rekose u temi da ne moze, kad sam pitao pre par meseci
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno