Šta je novo?

KDE Neon problem sa asocijacijom fajlova i otvaranjem istih

Cimanje mi je malo da sad to utezem toliko. Svakako mi IT nije primarna stavka u sklopu zaduzenja, tako da sto jednostavnije to bolje. Ostavicu zaposlenima onaj Neon, rekao sam im da niposto ne rade update, pa valjda ce izgurati. I taj neon vuce oko 500mb klot.
 
offtopic: ljudi koji za posao koriste Chrome(ium) i Google docs zaslužuju da im računar ne radi kako treba :d

ontopic: Ubuntu ili Debian za posao. Ako kolekcija završava posao, onda čak i CentOS terba da se razmotri, čak i na laptopovima :)
 
offtopic: Hvala kolega.

ontopic: videcemo, ako se majaro pokaze kao dobar/stabilan ostaje to kod mene. A sto se ostalih ljudi tice ako bude problema sa neonom tako ce i biti, dobice neki stabilan debian i kraj.
 
ja bih ti preporucio da odmah stavis debian/ubuntu lts/centOS/suse

manjaro ako ne planiras da updateujes duzi vremenski period postoji sansa da postane unupdateable (kao i svi arch derivati) xD tada bi morao da radis reinstall sto i nije bas prakticno. neon ti je isto los za posao iz prostog razloga sto dobijas novije verzije Plasma 5 koje nisu uvek bez bagova ( a ako hoces nesto konstruktivno da radis na kompu najgore ti je da imas nestabilan DE oko koga moras da se petljas i gubis vreme. zato i dalje dosta ljudi koristi xfce4 mator stabilan i development toliko spor da nema milion bugova :)
 
Ipak izgleda nije bio SW problem već HW. Manjaro je radio stabilno do pre 10 dana, i dan pre odlaska na godišnji mi se raspadne i Manjaro. Vidi boot, ali neće da se podigne sistem nakon odabira sistema. Pokušao sve i svašta da odradim i nije moglo, na kraju ubacim Win flešku da probam i prilikom instalacije mi izbaci error da ne može da formatira SSD, pomislim da je do toga što je Linux na njemu ubacim live Linux pokrenem install i dobijem I/O error writing files to disk. Svučem GParted i isprobam sve što sam našao po ubuntu forumima na tu temu i ni da mrdne. Vratio sam komp u firmu i rekao da pošalju na servis, biće zamenjen SSD :smash:
 
Nazad
Vrh Dno