Šta je novo?

Pomoć oko odabira interneta

Ajgor_Ajgor

Poštovan
Učlanjen(a)
15.08.2017
Poruke
5
Poena
51
Poštovani članovi, potrebna mi je pomoć oko odabira interneta.

Živim u Novom Sadu, na Novom naselju. Potreban mi je internet uz maksimalnu ugovornu obavezu od 12 meseci i to samo internet, bez televizije.
Interesuju me pre svega iskustva Novosađana koji koriste takav tip usluge. Potreban mi je neki osnovni paket, brzina od 10Mb/s.

Hvala unapred na svim odgovorima i izvinjavam se ako sam zaboravio da dam sve detalje.
 
prakticno niko ne daje internet bez televizije ili telefona. sa druge strane niko te ne tera da je gledas..
cene su takve kakve su, po svemu sudeci flat rate osnovnog paketa nece pojeftiniti nikad, vec ce ga samo ubrzavati pomalo.
 
Ako imaš u tom kraju vip 4g onda uzmi njihov paket za 999din ali vidi jel može na godinu dana.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Poštovani članovi, potrebna mi je pomoć oko odabira interneta.

Živim u Novom Sadu, na Novom naselju. Potreban mi je internet uz maksimalnu ugovornu obavezu od 12 meseci i to samo internet, bez televizije.
Interesuju me pre svega iskustva Novosađana koji koriste takav tip usluge. Potreban mi je neki osnovni paket, brzina od 10Mb/s.

Hvala unapred na svim odgovorima i izvinjavam se ako sam zaboravio da dam sve detalje.

Ako si student, https://www.beotel.net/studentska-akcija .

Ako nisi student, NET 10 ili NET 20 bez ugovorne obaveze (u tom slucaju placa se 1000 din. setup): https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/internet-paketi .
 
Poslednja izmena:
Bez kablovske tv ili telefona, jedino gledaj WiFi ili mobilni net. Drugacije ne moze.
 
Hvala svima na odgovorima.

prakticno niko ne daje internet bez televizije ili telefona. sa druge strane niko te ne tera da je gledas..
cene su takve kakve su, po svemu sudeci flat rate osnovnog paketa nece pojeftiniti nikad, vec ce ga samo ubrzavati pomalo.

Nisam napomenuo da je cena bitan faktor, ne bih da plaćam više od 1.500 dinara mesečno. Zato "duo" paketi ne dolaze u obzir.

Ako si student, https://www.beotel.net/studentska-akcija .

Ako nisi student, NET 10 ili NET 20 bez ugovorne obaveze (u tom slucaju placa se 1000 din. setup): https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/internet-paketi .

Nisam student, ali Beotel deluje zanimljivo.
Na mts-ovom sajtu nigde ne vidim da li se radi o mobilnom internetu ili ADSL-u. Njihov mobilni net sam imao ranije, 3G signal ni dan danas skoro da nema u stanu.

Ako imaš u tom kraju vip 4g onda uzmi njihov paket za 999din ali vidi jel može na godinu dana.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока

Čuo sam dobre stvari za Vip-ov 4G, po njihovoj mapi pokrivenosti trebalo bi da radi dobro kod mene.


Od potencijalnih možda je Vip najjednostavnije rešenje. Nemam fiksnu liniju u stanu, pa ako ADSL uvođenje zahteva dodatne troškove, Vip ostaje kao definitivno rešenje.

Hvala još jednom za pomoć!
 
Meni se svidja što kod njih nema ograničenja neta i dobija se ruter a ne stik ko kod mtsa. Na mtsu su mnogi nagrabusili pa je posle ispalo da sam treba da kupiš 4g stik da bi imao iole koristan net. Samo dobro proveri ima li 4g signala kod tebe. Ako nema a uzmeš paket, posle nema vraćanja.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Meni se svidja što kod njih nema ograničenja neta i dobija se ruter a ne stik ko kod mtsa. Na mtsu su mnogi nagrabusili pa je posle ispalo da sam treba da kupiš 4g stik da bi imao iole koristan net. Samo dobro proveri ima li 4g signala kod tebe. Ako nema a uzmeš paket, posle nema vraćanja.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока

Razumem. Hvala na savetu!
 
Podji do poslovnice VIP-a dace ti njihov mifi 4g ruter na probu 24h besplatno bez obaveza da vidis da li ti se svidja na toj lokaciji ili ne.
 
Da iskoristim temu.ako se kupi neciji polovan stari vip ruter jer moze da se to koristi kak pripaid internet? Da kupim karticu i po potrebi je dopunjavam? Ovo bi mi bio backup internet u slucaju problema... Treba mi povoljan backup za svaki slucaj :)
 
Da dam završetak priči, bio sam i Vipu, sa testnim modem sam probao internet i danas sam uzeo Kućni net 2 paket od 20Mb brzine. 999din prvih 12 meseci, 1499din ostatak ugovora. Vrlo sam zadovoljan. Hvala još jednom svima za sugestije!
 
Meni se svidja što kod njih nema ograničenja neta i dobija se ruter a ne stik ko kod mtsa. Na mtsu su mnogi nagrabusili pa je posle ispalo da sam treba da kupiš 4g stik da bi imao iole koristan net. Samo dobro proveri ima li 4g signala kod tebe. Ako nema a uzmeš paket, posle nema vraćanja.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока

Mislim da ima ogranicenja, pise lepo na njihovom sajtu da brzina 10/2Mbps vazi samo za prvih 100GB. U principu to je dovoljno za prosecne korisnike ali skidanje filmova/igrica i online streaming ce to brzo da potrose. Inace su to jako sitno napisali.
 
Ja koristim VIP kucni net i super sljaka. Sad je i Telenor ubacio isto, pa kako kome vise odgovara i lokacije pokrivene signalom. Prednost ovih je sto uvek mozes da ih poneses sa sobom gde god da ides.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja koristim VIP kucni net i super sljaka. Sad je i Telenor ubacio isto, pa kako kome vise odgovara i lokacije pokrivene signalom. Prednost ovih je sto uvek mozes da ih poneses sa sobom gde god da ides.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Jel moguce ovo uzeti u pripaid varijanti? Da se ne placa mesecno nista? Koristilo bi se povremeno i kratko
 
Ima VIP vikend net. Potpišeš ugovor na dve godine, a plaćaš samo kad aktiviras neki dodatak. U prevodu, može samo jedan mesec da ti stigne racun od cele godine. Jedino mana (mada ti svakako treba) što moras onaj 4g ruter da kupiš, ali on je oko 6000 (uvek može da se proda za te pare) i to može na rate.
 
Nazad
Vrh Dno