Šta je novo?

HITNO - Office komp za ~50.000

TwistedMind

Slavan
Učlanjen(a)
30.05.2009
Poruke
7,043
Poena
485
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-13600KF & Noctua NH-D15S chromax.black
Matična ploča
Gigabyte Z790M AORUS ELITE AX
RAM
Corsair VENGEANCE 32GB (2 x 16GB) DDR5 6000MHz C36
GPU
ASRock RX 6700 XT Challenger Pro 12GB OC
Storage
1TB Samsung 990 PRO NVMe M.2 SSD
Zvuk
FiiO K7 + HiFiMan Sundara, Soundpeats H1 TWS
PSU
Seasonic Prime PX 850W Platinum
Kućište
Cooler Master Storm Trooper
Monitor
2x ASUS MG279Q
Miš & tastatura
Logitech G502 LIGHTSPEED & Asus ROG Falchion MX Brown
Ostale periferije
Playstation 5
Mobilni telefon
Lenovo Z5
Pametni uređaji
Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ljudi, treba mi brzo pomoć za sklapanje konfiguracije za kancelariju.
Ne rade se neke napredne stvari, tako da ne mora da bude zver, ali je strasno bitno da rad bude tečan i brz. uglavnom office i pantheon (program za prodavnice. nije težak, radi sa servera)
Integirsana grafa, 4gb rama DDR3 poželjno ako ima matične za istu (imam i neki dodatni štap DDR3 pa zbog toga), najjeftiniji hdd (to cu sam da nadjem tamo gde uzimam. ssd već imam), dvd rom nije potreban. Za napajanje sam ovde video preporuku za cft gpe-500s pa ću uzeti njega.
Dakle, najbitniji su proc i matična i budžet za ovo je oko 30.000
 
Poslednja izmena:
Proc i maticna su naj-ne-bitniji sto se tice office kompa koji zelis da radi brzo. SSD je najbitniji.

Realno nista vise od G4560 i H110 ploce(ali mora da se uradi u radnji gde kupujete bios update da bi radio pentium) ili, posto vam se zuri, B250 ploca jer ne mora da se radi bios update.

http://itsvet.com/maticna_ploca_asus_prime_b250m_k-pdaa1-22.i?id=3420

http://itsvet.com/cenovnik-pda1-71.i?i858=3405&i857=3837&option=

Mozete da uzmete 2x4GB na 2400MHz, razlika u ceni je 10ak evra u odnosu na 1x8GB 2133MHz, a dobija se dual channel i nesto brzi ram.

Sto se napajanja tice, GPE-500S je dobar izbor, tiho i kvalitetno.

Nije isplativo ici na DDR3, jedino ako se uzima polovan procesor pa se ide na Haswell i5, mada mislim da je nepotrebno za ofis konfu.
 
Ako polovno i kupovina na KP ne dolaze u obzir, nista dalje od onoga sto sam napisao u prethodnom odgovoru. G4560 i H110(mora bios update!)/B250(ne mora bios update) ploca i DDR4 ram.

Cene i5 procesora su nesnosne kod nas u radnjama.
 
Poslednja izmena:
Ako ste striktno vezani za ewe.rs - bzvz. Tamo nema g4560, ponuda ocaj, a cene naduvane. Tako da ili neki pentium g4400 (ili cak celeron) i h110 ploca uz ddr4 ram, ili ici na h81 plocu + pentium + taj vas ddr3. Ili fm2+ amd a8 7600 + neka a68 ploca takodje uz ddr3. Ili ako je graficka skroz nebitna moze i am3+ fx4300 + ploca sa integrusom 78 asus ili ga (ali nije preporucljivo, jer je gtaficka stara i mozete da se namucite oko drivera za nove os)
 
Poslednja izmena:
moraćemo da idemo na gotovu konfiguraciju
http://www.ewe.rs/artikal/RAC11303/EWE-PC-INTEL-i5-4460-3.28GB1TB/?category=42

Stvar garancije, lakoće instalacije...
Baš im nije neki izbor komponenti. Cene nisu bitne, to sa sajta nisu cene za sve. Na kraju ovakva konfa ispadne tako oko 50k, što je po meni puno, ali izbor nam je takav kakav je.
Skupljanje po radnjama ne možemo iako bismo imali i dužu garanciju i bolje za manje para.

sta da se radi, win some lose some.
Hvala svima svakako na odgovorima. Sledeći kolega će imati više sreće :D
 
Taj racunar nema nista dobro osim procesora..

Los hard, lose napajanje..

Ali dobro, kad se mora, mora se.
 
Poslednja izmena:
AL za te pre uzeti komp koji nema SSD suludo, a hocete tecan rad. Nek se nesto sprcka u tim gotovim konfiguracijama i uzme pored i ssd bar od 120gb.
 
SSD već postoji od ranije, ali svakako su nam izašli u susret da swapujemo hdd za ssd. transcend neki od 120gb. Ovaj trenutni je samsung 840evo.
O kućištu i napajanju definitivno ne treba ništa pričati, to je tragedija da postoji, a ne da ga neko namenski uvozi i ugrađuje u računare. Nisu bezveze dali "garanciju" 2 godine. Znaju tačno koliko je to sve kilavo.
 
Ako niste uzeli, evo daleko boljeg izbora, sklopice vam u radnji bez problema ja mislim:

840697b662b33657bf962f090df1938e.png

Za manje novca bolji i veci SSD, bolje napajanje, bolje kuciste.
Za sve delove koje sam odabrao pise da imaju na stanju, tako da ni sa tim ne bi trebalo da bude problem..

Mozete cak i da ubacite i3-4170, posto G4560 nemaju na stanju, usteda 10.000 dinara a sasvim dovoljan za ofis..
 
Poslednja izmena:
Ona prva zapravo ispadne jeftinija. Mislim da je oko 49k. Te cene na ewe sajtu nemaju veze sa zivotom. To samo na dobar dan za padobrance, inace su nize cene.
A i nije neka razlika za firmu da li je 50 ili 55k. Na svu srecu, ne moramo da jurimo svaki dinar (nismo bahati, ali je jednostavnot takodje faktor, uslovi placanja...).
Sutra preuzimamo komp, samo moraju da zamene hdd.

Ma super je i ovo. Za sada vecina ljudi radi na celeronima integrisanim na ploce. Jedva rade racunari, tablet je za klasu iznad. Na youtube je potrebno 2 sekunde dok se volume slider promeni i pocne da se pomera.
 
Svejedno, steta je sto uzimate manje kvalitetne komponente za slican novac.

U performansama tesko da bi se osetila razlika.
Mozda ce to spire napajanje da tandrce ako je ono sa 8mm ventom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno