Šta je novo?

Kupovina monitora

Salev85

Poštovan
Učlanjen(a)
14.08.2017
Poruke
7
Poena
52
Zdravo ljudi. Doslo je vreme da promenim svoj stari monitor pa sam prema nekim preporukama dosao do ova tri modela:
1. Benq VZ2770H
2. LENOVO L27q-10 IPS
3. AOC I2781FH
Posto ne planiram da menjam monitor minimum 3 godine koliko traje garancija (a mozda i 5), razlika u ceni od 6-7 hiljada mi ne predstavlja problem ali neka gornja granica je 38k. Sta predlazete?
Izvinjavam se ukoliko postoji vec ovakva tema
 
Najvise se dvoumim izmedju VZ2770H i L27q-10 IPS. Najbitniji mi je kvalitet slike iako sam standardni korisnik. Uzas od monitora koji koristim me je naterao da ga promenim iako i dalje radi tj. zavrsava posao (VH228DE). Ono sto me privlaci kod benq modela je naravno cena i dizajn za ono sto nudi ali mi se bela boja nikako ne uklapa. Sa druge strane lenovo ima vecu rezoluciju, ips je, noviji, jedino me malo brine ,,probijanje" dok mi je vz2770h sto se tice toga sigurniji. Da li vredi ta razlika u ceni?
 
970 nije graficka za igranje na 2K.
 
Pozdrav,

Da ne otvaram novu temu, slicnu nedoumicu imam. Sta mislite o ovom monitoru?

Imam GTX 1060, 1080p mislim da je za nju normala, samo me brine ovih 7ms.. inace je prelep monitor.
 
Pozdrav,

Da ne otvaram novu temu, slicnu nedoumicu imam. Sta mislite o ovom monitoru?

Imam GTX 1060, 1080p mislim da je za nju normala, samo me brine ovih 7ms.. inace je prelep monitor.

Prelep ali ja ti ga ne bih preporučio. Imao sam HP 23xi, takođe IPS sa navodnim 7ms GtG odzivom ali je realan odziv bio užasno spor. Do te mere da mogu da kažem da su meni FPS-ovi bili neigrivi, tj bolela me glava i suzile mi oči posle bukvalno pola sata. Pre toga sam imao neki jeftini BenQ TN, koji sam terao na 75hz (kao i HP IPS), a sad BenQ XL2411 144hz TN i oba su neuporedivo bolja za igranje. Naravno po bojama i izgledu se ne mogu porediti sa HP-om, ali ako ti je gaming prioritet onda preskoči. Takođe mislim da je pri full hd rezoluciji na 27" piksel preveliki... Ja bih ili išao na 27" 1440p ili na 23-24" full hd. Problem je što se baš nećeš usrećiti sa novijim igrama na 1440p sa tom GTX 1060.

Da ne otvaram i ja novu temu, vredi li uzeti ovaj monitor iako nemam amd karticu? Ili ako ne koji onda preporucujete?
Vredi. Ukoliko hoćeš 144hz monitor, od ovih jeftinijih (u koje ubrajam BenQ XL2411, Asus VG248QE i onaj AOC) je taj LG najbolji, iako nije toliko izvikan kao BenQ recimo.
 
Poslednja izmena:
Zavisi šta planiraš da igraš. Ako igraš FPS-ove poput CS:GO, Overwatcha i slično, gde imaš relativno visok framerate i igra radi primetno bolje na višem refresh rate-u onda 144hz. Ako pretežno igraš single player naslove onda možda 1440p, naročito ako imaš 1080ti. Bar ja tako rezonujem, univerzalna istina u ovom slučaju ne postoji :) Ili neki 1440p 120-144hz IPS, može i to :D
 
Poslednja izmena:
Šta uzeti do 250evra, koji brand, koji model?

Do sada sam koristio nekakav Samsung 24" 2012god. ne mogu da se sjetim modela, ali blijede boje i jednostavno nije to to više.

Sve preporuke su dobrodošle.
 
Šta uzeti do 250evra, koji brand, koji model?

Do sada sam koristio nekakav Samsung 24" 2012god. ne mogu da se sjetim modela, ali blijede boje i jednostavno nije to to više.

Sve preporuke su dobrodošle.
Ja uzeo za 220e LGUM58-P kod mađara ali garancija je ostvarljiva u domaćem LG Servisu posto ima internacionalnu garanciju...Za mn odlican za te pare,29inch ultrawide 21:9,2560x1080,75Hz,IPS...

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Razmatram kupovinu jednog od sledećih modela:
1. Dell P2717H (~38.000 din)
2. HP 27 es (~30.000 din)
3. Asus VX279H (~30.000 din)
4. HP EliteDisplay E272q (~50.000 din)

Ono za šta koristim računar je MS Office, web, Corel, ponekad AutoCad i sl. Ne igram igrice, ne gledam filmove na monitoru.
Ako je neko imao nešto od navedenih, pa da može da preporuči
 
Poslednja izmena:
Za mene je i isuviše mali monitor od 24". Čak i za 27" nekako nisam siguran, ali je na granici.
Taj Lenovo mi je nakako "čudno jeftin". Dell P seriju 24" (star par godina) imam na poslu i više sam nego zadovoljan njime. Tako da u celoj priči naginjem ka Dell. Sviđa mi se i što se može podešavati po visini...
 
Poslednja izmena:
Dao sam samo komentar za 24" na 1440p jer sam imao iskustva sa 25" na 1440p. Najbolji odnos za 1440p je na 27" ali to prelazi budzet, zato sam pomenuo L27q-10, jer najjeftiniji 1440p na 27" idu od 65k pa na vise.
Ok, ti juris 1080p na 27", slazem se za Dell.
 
Nakon jednog dana mogu da kažem da sam dosta zadovoljan. Možda nisam preterano zahtevan, ali monitor je više nego OK za neku "normalnu" upotrebu (nisam pobao na igricama; nemam ih).
Posebno mi se sviđa postolje koje se može podešavati po uglu i visini, prisustvo 2 USB porta, kao i DP, VGA, DVI (mada mogli su da stave i i bar još jedan HDMI umesto DVI ili VGA).
Ima i fin softver za podešavanje prikaza na displeju.
Uz monitor dolazi naponski, usb kabl, vga kabl, kao i prilično kvalitetni DP kabl.
Malo je teži (ima nešto metala u postolju valjda), široke su ivice oko ekrana, pa se to možda nekom ne bi svidelo. Za razliku od novijih HP monitora (npr. 27es), ovaj model ima 3 godine garanciju.
Mislim da je za ~295 eur sasvim pristojna kupovina.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu.
Gledam nekakvo prelazno resenje(koristio bih 1-2god) u vidu 27ce pa me interesuje da li neko ima Samsung S27F350FHUXEN - kako se pokazao -gejming/filmovi ?
 
Nazad
Vrh Dno