Šta je novo?

BalCCon 2k17 Retro Hackerspace

zzarko

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
1,745
Poena
695
Verovatno će odziv biti kao i prošli put (0), ali ću svakako da opet probam da pozovem ljude...

U okviru ovogodišnjeg BalCCon-a (15-17 Septembar) će opet biti retro kutak, ovaj put pod nazivom "Retro Computer Hackerspace". Ideja je da se pomogne onima koji bi da nešto čačnu oko svoje retro mašine, a ne znaju sami. Da bi ovo funkcionisalo, potrebni su mi naravno i ljudi sa iskustvom. Ja lično mogu pomoći oko izrade kablova (SCART, audio, video itd), testiranja računara, flešovanja Goteka, nekih mehaničkih oštećenja, instlalacije Workbench-a na Amige (PFS/FFS) i jednostavnih radova sa lemilicom (NE ZNAM da dijagnostikujem elektronske probleme na mašinama, osim veoma jednostavnih). Da li ima zainteresovanih koji bi došli da drugima pomognu? Da li ima zainteresovanih koji bi hteli da naprave nešto za svoju mašinu (kakav kabl ili tako nešto, da ugrade nešto (Gotek npr), ili nešto drugo)? Da li ima zainteresovanih da ponesu neku od svojih mašina i da pokažu štogod interesantno na njoj?

Računam da mogu obezbediti propusnice onima koji bi učestvovali u hackerspace-u (odnosno, došli nešto da odrade, sebi li drugima). Ja lično imam na spisku instalaciju sistema na jednu A600 i na jednu A1200.
 
Razmisliću do prvog pa ću ti javiti. Ta varijanta bi mi mogla i odgovarati zbog onih disketa o kojima smo pričali. A možda imam i još nešto u NS.

Ne znam za subotu. Postoji mogućnost da ću raditi.
 
Poslednja izmena:
Čisto podsećanja radi, BalCCon počinje sutra i traje do nedelje... Nadam se da će se bar neko odavde pojaviti. Vidimo se!
 
01.jpg 02.jpg 03.JPG 04.JPG 05.JPG

Bar se pojavilo društvo sa Balkan retro computing FB grupe, hvala za dolazak!

Ove godine nijedna mašina nije crkla (doduše, A500+ se čudno ponašala, ali je to već od ranije). Popravljeno je nekoliko džojstika, jedan ZX Spectrum, delimično je sređen jedan C128, popunjeno je srebrno kućište za C64 (nije sređeno do kraja, čeka se tamna tastatura), RPi arkada je sklopljena na licu mesta (sanduk je stigao sa polu-osušenom farbom u petak uveče) i igralo se dosta igara...
 
Nazad
Vrh Dno