»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 28 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 420

Tema: AMD RX Vega

OC Guru Avatar korisnika PCBeast
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.350
      2. Moja mašina
        • CPU: XXX/ Swiftech XT/MCP655,Danger Dan Triple Xtreme x2,6600K@4.9 Ghz
        • MoBo: XXX/Asus Maximus VIII Hero
        • RAM: XXX @ G.Skill 3866 Mhz
        • VGA: Asus GTX 1080 Strix OC SLI
        • MON: Dell UltraSharp 2709w OC 64 Hz :) Dell S2715H
        • HDD: Western Digital VelociRaptor/Hitachi 2TB/Samsung 1TBx2/Samsung 850 Pro
        • OPT: Liteon
        • Case: Cooler Master Stacker 832 Black Edition/Enermax Revolution 1050w/ CM MasterCase Pro/eVGA G2 850w
        • SND: Creative Titanium HD
        • LAP: Apple MacBook Pro, Apple Ipad Air 2
        • TV: Samsung UE40D5000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech MX Revolution/G9/Logitech QuickCam 4000 Pro ,Logitech RumblePad 2 Double Vibration
      3. Citat Citiram korisnika: jurodivi Pogledaj poruku
        Klokovanje grafičkih karti je već godinama glupost jer su dobici bedni, nije kao sa starim generacijama kod kojih si bez muke mogao da izvučeš +20-30%. Kod novijih generacija si srećan ako iscediš 10% odnosno 5-6 fps...ali dobro, nek se igraju deca.
        Kako kod koje serije, zavisno od arhitekture i samog chipa. Maxwell je recimo imao vrlo dobar OC potencijal dok Pascal procentualno manji. AMD odavno nema nikakav OC potencijal, tu tek ne treba pricati.
        Recimo iz GTX 980 Ti si mogao poprilicno da iscedis frame-ove. Ne bih se bas slozio sa tvojom konstacijom pogotovu sto sam ja decenijumski OC-er

Tom OC potencijalu je malo kumovala boost tehnologija, prakticno imas auto OC sto je po meni fantasticna stvar jer zavisno od primerka chipa moze da te bas ukaki pa da dobijes visok clock.

Citat Citiram korisnika: jurodivi Pogledaj poruku
        Što se cena tiče, zvrčka je u sledećem: cena koju je prvobitno naveo AMD (400 & 500$) je bila samo za prvobitnu, vrlo organičenu seriju, koja se rasprodala momentalno, i to samo kod nekih prodavaca, uz "rebate" od 100$. Kad se to razgrabilo, ostalo se prodavalo po "nepovlašćenim" cenama. Niko, ni revieweri ni mnogi prodavci nisu znali u čemu je stvar i koliki je zaista MSRP, a AMD je ćutao. Čak ni sada se ne zna koliko će zaista koštati Vege kad nove količine dođu na tržište (verovatno bar 100$ više od prvobitne cene), AMD ne rasvetljava situaciju niti daje oficijelni MSRP već samo kaže da će se potruditi da ih ima dovoljno. A neće, to svi znamo. Dakle, može se očekivati ludilo od cena...

Vidi, ako ne spuste cene, ne postoji nikakva logika da ce im se karte prodavati. To sto se vrti prica oko mining-a, neuporedivo vece trziste je za gaming. Smesno je i porediti. Cak ce i mineri tu kalkulisati.

Member Avatar korisnika nenad 970
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        1.601
      5. Moja mašina
        • CPU: x5660 4.6Ghz/Phobya castom loop
        • MoBo: Asus P6X58D-E
        • RAM: 3x2 patiot neki
        • VGA: MSI 1080-ti sea hawk x+giga 1080-ti gaming oc
        • MON: BenQ XL2720Z
        • HDD: Crucial SSD 240GB BX200 SATA3 2,5"/WDC WD500AALX
        • OPT: /
        • Case: HAF 932 advanced/Super Flower Leadex II 1000W GOLD
        • Ostalo: i ostale trice i kucine
      6. Kako bre vece kolega,miner ima 1000karti(ne svaki) a gamer jednu,koliko gamera znaci za jednog minera,a koliko uzelo maha sve vise je minera,takoreci da skoro svako treci koristi barem 2 karte ako ne i vise
        Pevac

Member Avatar korisnika goldi
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        7.378
        Ima jedna losa informacija Vega na linuxu 50mhs pitanje dana kad ce i na windowsu proradit punom snagom.

Vidicemo naredne sedmice hoce li se pojavit Nonreferentne vege56 ili ce samo ove referentne izbacit.

ASUS ROG STRIX RX Vega 56
        https://videocardz.com/72190/asus-sh...eon-rx-vega-56
        Menjao goldi : 23.08.2017. u 22:06

Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.350
      9. Moja mašina
        • Case: Cooler Master Stacker 832 Black Edition/Enermax Revolution 1050w/ CM MasterCase Pro/eVGA G2 850w
        • Ostalo: Logitech MX Revolution/G9/Logitech QuickCam 4000 Pro ,Logitech RumblePad 2 Double Vibration
      10. Citat Citiram korisnika: nenad 970 Pogledaj poruku
        Kako bre vece kolega,miner ima 1000karti(ne svaki) a gamer jednu,koliko gamera znaci za jednog minera,a koliko uzelo maha sve vise je minera,takoreci da skoro svako treci koristi barem 2 karte ako ne i vise
        Ne znam kako to bre racunas ali nema veze. Koliko minera ide na jednog gamer-a na celokupnoj svetskoj sceni? Tacnije koliko ima minera naspram gamer-a?

Ja mislim da se ljudi tu mnogo gadjaju nekim ciframa i da hype-uju taj mining. Ispade da cela planeta, citava populacija se bavi mining-om. Ma kako da nije.

I ti se isto gadjas ciframa. Cuj 1000 karata. Covece, to je citava industrija, nisu pojedinci, vec firme. Sta mislis da takvih ima bas mnogo? Sracunaj samo koliko novaca je potrebno za 1000 karata, koliko novaca da se plati struja i sl.
        Da si rekao 100 i koju preko, to je vec realno cak i za nase uslove ali uzmi u obzir da se takvi rudnici prave vremenom, niko od njih nije kupio 100 karata odjednom. Malo po malo pa se prosirujes. Dakle nikakve to nema povezanosti sa nekom aktuelnom serijom. Zakacice je ali u nekoj manjoj meri.

Member Avatar korisnika AleXa89
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        73
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-2600K | Corsair H60
        • MoBo: Gigabyte GA-Z68XP-UD4
        • RAM: Patriot Sector 7 16GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Asus GTX 1050Ti STRIX OC | Intel HD 3000
        • MON: Dell UltraSharp U2311H | Dell UltraSharp U2515H
        • HDD: 850 Evo 500GB | T3 500GB | HyperX 120GB | WD Green 4TB | WD Red 2TB | My Book Home 1TB...
        • OPT: Samsung SH-224BB
        • Case: HAF 912 Plus
        • OS: Windows 7 x64 | Windows 10 x64 | Yosemite 10.10.5 | Mavericks 10.9.2 | Lion 10.7.5 | Windows XP...
        • LAP: MacBook Pro Retina 13 Mid 2014 | Lenovo IdeaPad S205...
      13. Ti što uzimaju po 1000 karti sigurno ne kupuju u maloprodaji po maloprodajnim cenama kao što kupuju "gejmeri"...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Member Avatar korisnika nenad 970
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        1.601
      15. Moja mašina
        • CPU: x5660 4.6Ghz/Phobya castom loop
        • MoBo: Asus P6X58D-E
        • RAM: 3x2 patiot neki
        • VGA: MSI 1080-ti sea hawk x+giga 1080-ti gaming oc
        • MON: BenQ XL2720Z
        • HDD: Crucial SSD 240GB BX200 SATA3 2,5"/WDC WD500AALX
        • OPT: /
        • Case: HAF 932 advanced/Super Flower Leadex II 1000W GOLD
        • Ostalo: i ostale trice i kucine
      16. Pa eto ja sve sto znam svi majnuju a znam mnoooogo ljudi,mozda sam preterao sa 1000karti kod nas al ima ljudi koji imaju mnogo vise od 1k karti,nebitno da ne idem u off jer nije tema za to
        Pevac

VIP member Avatar korisnika DeRadicci
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        5.869
      18. Moja mašina
        • CPU: i5 3470, LC-CC-95
        • MoBo: H61M-DS2 rev 3.0
        • RAM: 2x4GB Patriot 1600Mhz
        • VGA: PowerColor 7770
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: 1TB HDWD110UZSVA
        • OPT: LiteOn iHAS122
        • Case: Kinez neki, Raidmax RX-500AF
      19. A sta je majka Serbija u odnosu na ostatak sveta gde ne preovladava leba-bez-motiku?

edit: Slazem se i izvinjavam za off. Nije ovo podforum za rudarenje.

Newcomer Avatar korisnika Precise
        Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        66
        Majnuju velikom većinom ljudi iz siromašnih zemalja, dok recimo bogate amere ne zanima da se bakću sa tim, a verovatno ne bi ni skontali kako to funkcionise, slažem se da majneri globalno ne mogu da se mere sa gamerskom scenom, a i te grafičke što uzmu, radiće im samo dok se diff ne podigne, posle moraju zabadava da je daju u oglase.

Ja sad čekam Vegu 56 samo zato što imam freesync monitor, da nemam, već bi kupio najeftiniji gtx 1070, pare mi stoje spremne već 2 nedelje.
        Doduše ne znam kolko mi je to pametno, jer freesync range mi je 40-75, pa je pitanje kolko je uopšte u igrama i aktivan.
        Možda i uzmem sad gtx 1070, pa ga posle prodam i uzmem vegu 56, kad joj dodje cena u normalu.

Što se tiče cene, očekujem vegu 56 da bude do 450 evra najvise u roku od mesec dana od pojavljivanja na trzistu 28-og. Zašto? Niko lud neće davati preko 450 evra za tu karticu, a kamoli 550 kolko će možda biti na samom početku.
        To se AMD-u nikako ne isplati da duže vreme drži visoku cenu, neće to niko živ uzimati za te pare, to mogu da urade samo ako im bude trebalo da kupe još vremena da ih naštancuju.
        Ne može sekundarni igrač na gpu trzistu da traži 100 evra više od konkurencije za istu kategoriju kartice i koja se jos vise greje, trosi i ima slabiji OC, to se neće desiti.
        Menjao Precise : 23.08.2017. u 22:47

Member Avatar korisnika jurodivi
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        915
      22. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4670K @4.4GHz + Phanteks PH TC-14PE
        • MoBo: Asus Z87 Pro (V Edition)
        • RAM: 2x4GB DDR3 Patriot Viper 3 2400MHz CL11
        • VGA: MSI GTX 660Ti PE OC 2GB
        • MON: BenQ GW2750HE 27" MVA
        • HDD: Samsung 840 Evo 120 GB + 850 EVO 120 GB + WD Black 1TB + ext. Verbatim 4TB
        • Case: Fractal Design Define R4 (white) + ThermalTake SPS-730M
        • SND: SMSL SD-793II + Takstar HI2050
        • INET: DSL
        • Ostalo: Redragon Usas + Logitech G203
      23. Nije AMD taj koji će diktirati cene. AMD može samo da lupi MSRP. A prava cena će zavisiti od zaliha (koje su bedne i još neko vreme će ostati takve), od ponude/potražnje (čitaj: prodavci će nadrukati cenu, kao što smo već videli) i od minera. U prevodu: biće skupe, nevezano za AMD. Jedini način na koji AMD može da spusti cene je da izbaci što više kartica na tržište, a i to zavisi od Samsunga i Hynixa koji će proizvoditi HBM2 memoriju...
        Sad, da li će neko davati 500+ evra za Vegu 56 zavisi...da li je miner i da li mu se isplati da kopa njome, da li je AMD fanboy i hoće AMD kartu po svaku cenu, da li hoće Freesync...
        Menjao jurodivi : 23.08.2017. u 22:57

Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.350
      25. Moja mašina
      26. Zavisi to i od cene HBM2 memorije koja izgleda da i nije tako jeftina. Takodje od produktivnosti procesa proizvodnje. Sve se to stavlja na papir. O kapacitetu tek da ne pricamo.
        I onda mi kukamo kako nVidia nije stavila HBM2 na kartice. Kad pogledam celu situaciju i njihovo poslovanje skidam kapu koji su to majstori.

AMD bolje da se bazirao na GDDR5X nego na HBM2. Em bi imao vecu dostupnosti em mozda i bolju ucinkovitost, mada to zavisi kako bi tekla optimizacija chip-a i kakav
        bi bio memorijski kontroler.

Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        66
        Tako je, prodavci određuju cenu, ali ja mislim da će u periodu od 2 nedelje do mesec dana, po puštanju kartice u prodaju, da će se stvoriti dovoljno zaliha da cene odu približno msrp-u.
        takodje mislim da amd od 14-og, pa do 28-og, već opasno štancuje vege 56.
        Ko zna, možda i custom verzije dodju odmah tad ili ubrzo, AMD je svakako bacio fokus na Vegu 56, u odnosu na Vegu 64.
        Videćemo 28-og kakve će se sve vudu magije dešavati.

Member Avatar korisnika jurodivi
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        915
      29. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4670K @4.4GHz + Phanteks PH TC-14PE
        • MoBo: Asus Z87 Pro (V Edition)
        • RAM: 2x4GB DDR3 Patriot Viper 3 2400MHz CL11
        • VGA: MSI GTX 660Ti PE OC 2GB
        • MON: BenQ GW2750HE 27" MVA
        • HDD: Samsung 840 Evo 120 GB + 850 EVO 120 GB + WD Black 1TB + ext. Verbatim 4TB
        • Case: Fractal Design Define R4 (white) + ThermalTake SPS-730M
        • SND: SMSL SD-793II + Takstar HI2050
        • Ostalo: Redragon Usas + Logitech G203
      30. Upravo tako. HBM2 je skup, proizvodi je samo Samsung koji zbog toga može da diktira cenu (za sada, uskoro će i Hynix - pogađajte koje će juriti mineri) i ima je u vrlo malim zalihama. To će vremenom da se promeni, ali se ne nadajte ni zalihama ni nižoj ceni još dugo...
        Sami su sebi skočili u usta sa tim HBM-om...

Zaliha će biti ali će se odmah i razgrabiti, opet ćemo biti na nuli.

Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        66
        Takva je bila situacija i sa rx480 prošlog leta, ne mogu da se setim kad se pojavila na kp po normalnim cenama.

Member Avatar korisnika bombaš
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        1.950
      33. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 2600k&212EVO @4.6GHz
        • MoBo: Asus Maximus V Extreme
        • RAM: HyperX Beast 2x8GB 2400 MHz
        • VGA: MSI 280X
        • MON: DELL U2312HM
        • HDD: Intel 520
        • OPT: Asus
        • Case: TT Shark&EnermaxPlatimax 1kW
        • SND: Asus Xonar DX & Alesis Elevate 5 & Alienware TactX
        • LAP: Asus K53TK-SX094
        • TV: Samsung UE32F5300
      34. Citat Citiram korisnika: PCBeast Pogledaj poruku
        Ne znam kako to bre racunas ali nema veze. Koliko minera ide na jednog gamer-a na celokupnoj svetskoj sceni? Tacnije koliko ima minera naspram gamer-a?

Ja mislim da se ljudi tu mnogo gadjaju nekim ciframa i da hype-uju taj mining. Ispade da cela planeta, citava populacija se bavi mining-om. Ma kako da nije...
        Neverovatno koliki otpor neki imaju.. pa da i ne idemo dalje, evo kada još je bila nestašica SVIH karti od srednjeg segmenta pa na gore i to mesecima?

Citat Citiram korisnika: Precise Pogledaj poruku
        Majnuju velikom većinom ljudi iz siromašnih zemalja, dok recimo bogate amere ne zanima da se bakću sa tim, a verovatno ne bi ni skontali kako to funkcionise, slažem se da majneri globalno ne mogu da se mere sa gamerskom scenom...
        Ma jok.. kak'i ameri. Oni su mazohisti, samo vole motikom...
        http://ethosdistro.com/farm/
        https://www.youtube.com/watch?v=RQqQnRicZHo

Može malo i Kanada: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1498901.0;all

I tako dalje... https://www.youtube.com/watch?v=CHRVFmaJDV8

Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        66
        Pa dobro, jedan ludak sa 4000 gpu-ova, ne oslikava celu ameriku, narod tamo većinski nema potrebe da se zamajava sa rudarenjem.

Strana 9 od 28 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •