Šta je novo?

AMD RX Vega

Apropo drajvera zar treba da se podsecamo situacije rx 480 vs 1060 kad su izasle koja je bila jaca kartica a posle par meseci kako se stvar okrenula... Mozda i sada poprave same performanse za 10,20% drajverima. Sto se tice kupovine ne isplate se ni vega ni 1070 za 60+k jer eno 1080 ravno 70k a takodje ni TI nije daleko. Svakako treba cekati normalizaciju ponude i cena.
 
Apropo drajvera zar treba da se podsecamo situacije rx 480 vs 1060 kad su izasle koja je bila jaca kartica a posle par meseci kako se stvar okrenula... Mozda i sada poprave same performanse za 10,20% drajverima. Sto se tice kupovine ne isplate se ni vega ni 1070 za 60+k jer eno 1080 ravno 70k a takodje ni TI nije daleko. Svakako treba cekati normalizaciju ponude i cena.

Kao neko ko je imao obe karte mogu da ti kazem da je 1060 jos uvek jaca od rx 480, tih par naslova gde je rx 480 jaca u dx12 je zanemarljiva jer ipak imas jos uvek puno vise dx11 igara gde 1060 dominira i to dobro.
 
Vega56 uz Flash Biosa +OC ima 20% potencijala ionako je brza od GTX 1070 na defaultu tako da se definitivno odvaja a i cijena od 60K bila je odlicna, mrlju baca losije hladjenje pa ko je cekao do sad bolje se strpit jos sacekat Nitro neki ili Strix model od asus-a i uzet dobru karticu koja uz novije drivere moze da sustigne i GTX 1080.
 
Kao neko ko je imao obe karte mogu da ti kazem da je 1060 jos uvek jaca od rx 480, tih par naslova gde je rx 480 jaca u dx12 je zanemarljiva jer ipak imas jos uvek puno vise dx11 igara gde 1060 dominira i to dobro.


Poenta: da li je rx 480 kroz prosti apdejt drajvera dobila primetno na performansama ili ne? ;)
Nvidia je veca u tom gpu segmentu i manje vise drajveri su savrseni od pocetka dok je kod AMD-a izglda postalo pravilo da se nakon izlaska cipa popravljanjem drajvera izvlaci ono sto moze iz tog cipa. BTW nisam bas siguran da 1060 toliko dominira 480... :d
 
Dobio sam email od prodavnice da uplatim 100% avans a hteo sam isporuku i placanje u radnji. Setio sam se kako su ovde pisali ranije da su zavlačeni po par nedelja i meseci kada je bila aktuelna prethodna generacija karti, na isti način. Pozvao sam i potvrdili su da mora 100% avansna uplata kao 'da bi mogli da garantuju isporuku'. Kakve gluposti. Osecao sam da nece sve biti normalno. Platis pa cekas kao ****** dok oni kopaju. Otkazao sam.
 
platis im i cekas a treba neko da im ode da plati i da trazi fiskalni racun,bas da vidim na osnovu cega kad ga nemaju na stanju. pa onda trzisna i finansiska inspekcija.
 
Nista cudno kod nasih zato ja nikada nista od njih i ne uzimam
 
Dobio sam email od prodavnice da uplatim 100% avans a hteo sam isporuku i placanje u radnji. Setio sam se kako su ovde pisali ranije da su zavlačeni po par nedelja i meseci kada je bila aktuelna prethodna generacija karti, na isti način. Pozvao sam i potvrdili su da mora 100% avansna uplata kao 'da bi mogli da garantuju isporuku'. Kakve gluposti. Osecao sam da nece sve biti normalno. Platis pa cekas kao ****** dok oni kopaju. Otkazao sam.

Znači, pucaju u prazno i objavljuju zalihe koje nemaju i cene koje ne mogu da garantuju...i posle neka mi neko priča kako tripujem o dobavljivosti i cenama Vega, kako sam negativan i trolujem...ok.
To na stranu, šteta što je se nisi dokopao...da imamo iskustva iz prve ruke.
 
Navodno dobijaju samo 10 komada. 8 je već rezervisano, do pre 10 min, tj plaćeno unapred a 2 su preostale. Isporuka je najranije za 2 nedelje, tj 14. septembra. Kada sam pitao a zašto avans 100%, to mi nisu nikada pre tražili za moje porudžbine, rekao je "zbog kripto majnera" koju su pokupovali. Eto kome je baš stalo ima još 2 komada.
 
Kakve veze avans ima sa minerima? Ako je mineru stalo, platiće i on avansno...nebuloze.
 
Misliš oni će jedino i da plate avans 100%...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poenta: da li je rx 480 kroz prosti apdejt drajvera dobila primetno na performansama ili ne? ;)
Nvidia je veca u tom gpu segmentu i manje vise drajveri su savrseni od pocetka dok je kod AMD-a izglda postalo pravilo da se nakon izlaska cipa popravljanjem drajvera izvlaci ono sto moze iz tog cipa. BTW nisam bas siguran da 1060 toliko dominira 480... :d

Da dobila je za naslove koji su pola godine i više matori.

Evo recimo trenutno aktuelnih naslova:

QjNLKAF.png


lf5DPlD.png

Naravno biće to ispleglano za mesec, dva, ali takva je situacija sa 90% igara prilikom njihovog izlaska. Tek kreće jesenji/zimski talas novih naslova, obrati pažnju na day1/week1 performanse u njima.
 
Čudno da ima u našim prodavnicama, a nije se još pojavilo na KP...
 
U istoj prodavnici se pojavila referentna RX480 odmah na predstavljanju po preporučenim cenama, ne vidim šta je čudno...
 
Poslednja izmena:
Rečeno je u sestrinskoj im firmi da su navodno milioni evra u pitanju sa tim rezervacijama (svako priča šta hoće) i da kartica nigde u Srbiji nema trenutno a tek će ih biti za dve nedelje, tj prva tura rx56. Naravno solarno plaćanje može u radnji pa ideš kući da čekaš. Zahtevaju samo 100% sume unapred. Voleo bih da sačekam tu neku nereferentnu sa kp a ovima ni din.
 
Poslednja izmena:
Pa tek za dve nedelje ce biti kod nas kartice kao sto se pise, samo su ih stavili na preorder xD
Do tada ce se i kod madjara pojaviti.
 
Dok ne stignu Strix, Gaming, AMP, FTW, Phoenix i slicni modeli nista.
 
Amp,Ftw,Phoenix modela nece nikad ni biti jer Gainward,Evga,Zotac ne prave Amd karte.

Strix se za sada zna da ce biti 100 posto,jos niko nije pominjao druge modele od Msi,Gigabyte,Powercolor,Sapphire,Xfx...
 
100% unapred placati domacim radnjama za neki nedefinisani buduci shipment? Ni u ludilu.
 
Amp,Ftw,Phoenix modela nece nikad ni biti jer Gainward,Evga,Zotac ne prave Amd karte.

Strix se za sada zna da ce biti 100 posto,jos niko nije pominjao druge modele od Msi,Gigabyte,Powercolor,Sapphire,Xfx...

Gainward je jedno vreme bio "izdajnik" :D
Zato je XFX ostao izdajica do kraja :p

eVGA je prvi partner nVidia, kakav crni AMD :d
MSI, Gigabyte, a pogotovu Sapphire, Powercolor, svi ce oni imati non referentne modele uskoro.
 
Kad on bio izdajnik mora da sam bio jos u pelenama :D pa se ne secam....

Da imace sigurno slazem se :)
 
Evo vidim sad :) ih u to vreme nisam ni imao komp jos i bio sam u srednjoj :)
 
Otvorim vest da pročitam vest kad ono rekla-kazala "informer" štampa. Nema nikakvih podataka o cenama, samo nagađanja. :)
Zar nije pre par meseci bila neka informacija da samo HBM2 (najskuplji deo) košta $160? Interposer $25. Stiv sabirao koliko košta svaka komponenta na matičnoj ploči grafike po maloprodajnim cenama i otprilike se došlo do jeke cifre "odokativno".
Za $399 sigurno nemaju zaradu ali ne verujem da za $499 gube novac. I to "više od $100".
Inače, hvala AMD-u za cenu Vega56 :)
 
Poslednja izmena:
Vega 64 izvlači 43,5 MH/s na 130W...navodno.

http://https://hothardware.com/news/amd-radeon-rx-vega-64-smokes-polaris-ethereum-mining

Nešto ne verujem da V64 može baš toliko da obori potrošnju, ali ako je tačno to je dobra vest. Za NVidiu. Onda će mineri da se otkače od 1060-ica i 1070-ica, pašće im cena i moći će ljudi da se igraju. A AMD ionako ima problema da obezbedi kartice, Vegu nema niko ni da vidi jer će i ono malo što se izbaci da razgrabe mineri, a gameri će morati da se okrenu NVidiji ili da kupuju polovne Polarise izraubovane od rudarenja...AMD je sam sebi skočio u usta, kao i obično.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno