Šta je novo?

AMD RX Vega

Gejmerima referentna Vega 64 za 100000 din. nece biti zanimljiva,rudari mogu za 100000 din da kupe 2 komada rx 580 i plus rx 560 koje bi bacale 75 mh/s najmanje zajedno,a Vega 64 prema nekim glasinama koje kruze na netu moze i da baca 50 mh/s opet znaci nije isplativa ni za rudarenje....

Ako kartica nije zanimljiva ni gejmerima ni rudarima onda kome prodati kartu za cenu od 100000 din. to mene cudi.....
 
Ne znam sta te cudi, koliko su kostale 1070 i 1080 po izlasku kod nas?

Ako se dobro secam, 1080 je bila 90-100.000.
 
@ Fallout 3

Upravo sve to sto pises je prezvakano u temi. Samo fan dečaci ce je kupovati. ;)
 
Gtx 1070 i gtx 1080 nisu imale konkurenciju nikakvu od strane Amd-a i sto da ne stave za gtx 1080 cenu od 90000 din a da ne pricam koliko je Pascal arhitektura bila ispred bilo koje karte od Amd-a....
Ne opravdavam ni tu cenu od 90000 din. ali svaka kompanija bi isto uradila na Nvidijinom mestu.

Ovde imamo situaciju da Vega 64 ne donosi nista bolje u odnosu na konkurenciju da je Vega 64 slabija 10 posto od gtx 1080ti bila bi opravdana cena ovako je veliki fail Amd-a,slazem se samo neki okoreli fan moze da kupi Vegu 64.
 
Ko ima dobar freesync monitor i proda staru kartu, može da se stisne da kupi Vegu i da napravi neki dil da malo noću kopa kritpovalute i opet nije strašno na kraju, kroz par meseci će imati besplatan upgrade. E sad nije to neki veliki broj ljudi ali ne verujem ni da naši magacini prodavnica imaju velike količine ovih karti. Mislim da su dobili neku mizeriju od količine i da su rešili da iscede svaku kap profita iz njih.
 
A sto bi iko kopao jednom kartom i znas kad bi odplatio kartu kad bi kopao nocu samo za jedno 2 godine ako imas srece,druga stvar zasto bi neko prodao staru kartu i zamenio je referentnom Vegom 64 koja je bucna kao avion i greje se do 80 stepeni,jedino ako hoce da greje sobu sad zimi....Cak i kad bi se odradio undervolt buka bi i dalje ostala i u loadu bi Vega radila na 70-75 stepeni dok kopa.

Pa da hoce da iscede profit samo ne znam na osnovu cega svako ko zna najosnovnije o grafickim karticama nece kupiti Vegu 64.
 
Dao sam primer kako se ta ogromna suma u radnji smanji ako ne krećeš od nule po kartu nego imaš veš neku koju ćeš da utopiš dobro i da kopaš polako pa neka je i $50 mesečno za noćno kopanje, ako može da dobaci 40MH/s. I tako mic po mic dođeš na neku prihvatljivu sumu tj trošak. U svakom slučaju, ako prodaju malu količinu karti, mogu da stave cenu i 150.000 din i opet će se naći toliko ljudi koji će iz bilo kog razloga (neracionalnog) da pokupuju.
 
Pa to jedino ako imam neku staru graficku od 5 godina pa menjam za Vegu 64,ali kao sto rekoh referentna karta je previse bucna i previse se greje,mora covek da bude okoreli fan Amd-a da bi uzeo Vegu 64 i to jos nereferentnu.

Ali evo da te pitam da li bi uzeo gtx 1080ti referentnu za 94000 din. ili Vegu 64 za 100000 din.?

Pa graficke karte nisu klasicni automobili pa da im raste vrednost iz godine u godinu neracionalno je dati 100000 din. a kamoli 150000 din.
 
Shvatili smo, nije dobra cena kod nas, a Boga mi ni preko.
Svi znamo zasto je to tako, a u ovom slucaju i HBM2 verovatno predstavlja probleme za masovnu proizvodnju.

Ogranicene kolicine+kupovina svega sto se napravi+trziste gde je sve uglavnom skuplje od vecih trzista=katastrofa cena :D
 
Poslednja izmena:
Rx480 npr imas, zeljan si viseg fps ili rezolucije na freesync monitoru. Volis AMD ili jednostavno te ne dotice mnogo cena, dobio si neke lake pare. Znaci ne moras da se ponasas racionalno. Jedan u 10.000 si slucaj, a u radnji 100 kartica. Prodace mogu da se kladim.
Ja ne bih kupio kao ni ti jer meriš i analiziraš ali da li svi to rade ,100% tržišta se ponaša racionalno bez odstupanja? Ne verujem zaista.
 
Prodaće uz dobru priču nekome ko se ne razume a ima novca, ništa novo...

Pitam se kako će proći Vega 64 pored 56 ili konkurencije? Ostaje da vidimo za par meseci...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Danas u prodaju Vega56 vjerovatno ce danas biti najeftinija a kasnije 100k :D ko ugrabi ugrabi :)
 
Na ovako veliku potraznju se odgovara povecanjem proizvodnje, ali toga nece biti iz nekoliko razloga. Prvo, ovolika kolicina kartica ce pre ili kasnije zavrsiti na oglasima po izuzetno niskim cenama i ozbiljno ce uticati na prodaju novih modela, treba i njih prodati. Ne bi me cudilo da je proizvodnja zapravo SMANJENA dok ne prodje ovo mining ludilo. Na stranu Srbija gde nema normalne polovne graficke ispod 50e - na Ebayu i ostalim za te pare se nalaze i one sto su kod nas 150e. Tako da su i nVidia i AMD oprezni. Dok god su karte u garanciji, kontam da ce mnogi zeleti da ih kupe.

Uglavnom, los period za graficke karte i igrace, srecom nema ni nesto posebno zahtevih igara...
Mozda se i zato ceka sa izbacivanjem volte. Da bi igraci imali dobar razlog za kupovinu nove karte u slucaju da trziste bude preplavljeno polovnim solidnim.

Sent from my NX569J using Tapatalk
 
Mozda se i zato ceka sa izbacivanjem volte. Da bi igraci imali dobar razlog za kupovinu nove karte u slucaju da trziste bude preplavljeno polovnim solidnim.

Sent from my NX569J using Tapatalk

Uopste se ne ceka nista nego su u nvidiji uvideli da nemaju potrebe da je jos izbacuju, jednostavno amd nema sa cime da ih ugrozi pa jednostavno nece da zure sa izbacivanjem volte, volta za rad ce izaci uskoro ali volta gejming kartica se ne ocekuje u skorije vreme.
 
prvo nv refresh 2xxx serija pa dosta kasnije volta za gejming
 
Ne verujem da ce Pascal-a da spustaju u nizi nm proces. Volta ide po planu. Mada, nista nije iskljuceno. Kakvo je kilavo stanje kod konkurencije nVidia se samo prilagodjava situaciji.
 
AMD Vega 56 dostupna za kupovinu po MSRP cenama. Za one koji su je čekali, možete početi sa naručivanjem. Nemoj posle da niste znali ;)
 
Danas je lansirana, može se kupiti po MSRP cenama, o tome govorim.
Klasične prodavnice, ne oglasi i ostale stvari, tamo gde se MSRP cene važe.
I opet, za ljude koje su je čekali. Ti si, čini mi se, odlučio da uzmeš nekog Pascal-a. ;)
 
Već sam uzeo Pascala.

Tamo gde ih je bilo po MSRP razgrabilo se momentalno, mineri su bili veoma zainteresovani...čitam komentare po netu...
S obzirom da proizvodnja sporo ide, izaći će na ono što sam rekao, da će koštati k'o 1080...
 
Evo još uvek ih ima koliko vidim i to tri proizvođača - Power Color, Sapphire i MSI. Sada, ovog trenutka.

Valjda ovi majneri neće sve da razgrabe. Pa da posle bude kao što si ti pre rekao :D
 
Ja imam pare, ali nemam mogućnost da naručim online, ništa dok se ne pojavi na KP.
 
Inostranstvo naravno. Napisao sam "tamo gde važe MSRP cene". Tamo gde se obično upire prstom kada se priča koliko koja kartica košta na izlasku. Legalne radnje.

Izašao lep test Vega 56 na Toms Hardware:

http://www.tomshardware.com/reviews...facebook.com&utm_campaign=buffer#xtor=RSS-100

Performance-wise, Radeon RX Vega 56 fares well against the 1070. Even when we compare it to EVGA’s overclocked GeForce GTX 1070 SC Gaming 8GB (there are no Founders Edition cards left to buy), Vega 56 consistently matches or beats it. In the handful of scenarios where AMD is slower, the loss amounts to single-digit percentages. But whereas Vega 64 made a case for 4K gaming at dialed-back detail settings, it’s safer to think of Vega 56 as a solid solution for 2560x1440 displays at maximum quality in the latest games.

There’s no way to be delicate about our environmental measurements, though. Despite a much lower board power than Vega 64, Radeon RX Vega 56 (using its default Balanced power profile) consumes ~220W in our typical gaming workload. You can overclock for nominal performance gains, but power consumption rises much faster, thrashing efficiency. Alternatively, you can drop Vega 56’s power limit, cut consumption dramatically, and retain most of the card’s performance. This just wasn’t an option for AMD’s shipping configuration—the company knew it had to beat GeForce GTX 1070 in the benchmarks, and it sacrificed the FPS/watt sweet-spot we calculated for a victory in the discipline gamers care about most: speed.

EDIT:
Both the cover and the backplate are made of black anodized aluminum, giving the card a cool and high-quality feel.

Propade još jedan argument :D
 
Poslednja izmena:
https://www.youtube.com/watch?v=p9ih5vmcDEk&feature=youtu.be

Cene HBM2 memorije u poređenju sa GDDR5 i zašto je AMD morao da je koristi za Vegu.

U suštini, morali su da pređu na HBM2 da bi pokrili nedostatke GPU-a koji nije bio dovoljno dobar i efikasan poput NVidijinih...

Inače, nešto čitam, Vega 56 je 700 dolara (CAD) u Kanadi, u Finskoj ih nema uopšte, tamo gde se i pojavi neki primerak po MSRP ode u roku od nekoliko minuta...mašala. Ovde da im se i ne nadamo, a i ako ih bude po oglasima ima da bude 600€, lol.
 
Poslednja izmena:
"Ne moze se napraviti promena tj zameniti mesta tek tako". Bas cudno, nVidia-i uvek podje za rukom, prilagode se svemu.

Ako bi karte sa GDD5X trosile dosta vise bez HBM2 to onda prevazilazi sva ocekivanja da ce AMD skoro napraviti dovoljno brzu a optimizovanu kartu.
Ukoliko HBM2 zaista moze da doprinese tolikoj ustedi onda je Pascal izuzetno efikasna arhitektura, i vise nego sto smo mislili. Mislim znali smo da je HBM2 stedljivija memorija ali
u ovom slucaju niko to nije ikad uzimao kao primer gde se moze predstaviti efikasnost arhitekture. Takva poredjenja nismo pravili a mozda bi i trebali kada se sve sagleda sa ovog aspekta gledista.

U suštini, morali su da pređu na HBM2 da bi pokrili nedostatke GPU-a koji nije bio dovoljno dobar i efikasan poput NVidijinih...

Ne da nije efikasan vec bi u ovom slucaju RX 64 trosio bukvalno duplo vise od GTX 1080 :S:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno