Šta je novo?

AMD RX Vega

55 je previse,nije kvaka koliko moze nego odnos potrosnje i hash


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da, svakako treba naći neki balans, mada kad je samo jedna kartica, neće to napraviti ne znam koliku razliku ni u troškovima a ni u prihodima.
Naravno, 55 MH/s uz 200+W nije baš isplativo ako može 51@145W. Kartica manje više nije pod nekim posebnim stresom što se tiče hlađenja, ali svejedno ne mora da se napinje nešto posebno.
Poigraću se ovih dana baš da vidim šta još može da se izvuče sad kad imam dobru osnovu, sinoć dok sam sam istraživao razne strapove po forumima, jedva do 44 dobacih, ali na samo 102W.
 
Tako je meni bacala bez strapova na 850/1100 850mv. Posle sam sve nasao na yt pa odradio strapove.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Na Pulse vega 56 gdje je koji bios? Blize konektorima (hdmi, dp) je silent (2), a desno tj ka power konektorima je performans (1)? Ili je kontra?
 
Poslednja izmena:
Skini oba u fajl iz GPU-Z pa učitaj u neki od editora, trebalo bi da vidiš koje su razlike i šta je u kojem, to mi deluje kao najsigurnije rešenje ako već ne može da se vidi iz GPU-Z ili nekog od programa.

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
Na forumima i review-ima kazu da su razlike mizerne. Jedan je kao 160W, drugi dal 180W. Taktovi isti. Ja licno ne vidim razliku, OC mi na oba radi na +1640, temp iste, potrosnja ista, ode na 250W....
Nije ni bitno, mislio sam mozda ko zna, jer ne mogu da nadjem manual za pulse 56 nigdje.
 
Pa sigurno su razlike u nižem naponu negde i/ili taktovima, zato i rekoh da ćeš kroz editor bolje videti.

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
To mi je spansko selo, iskreno, ne razumijem ni sta si rekao, tj napisao :)
Taktovi su isti, mozda je napon. Al posto svejedno rucno to podesvam sve, probao sam oba i rezultati si identicni.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ako ideš na OC, pretpostavljam da i nema neke razlike ukoliko ručno postavljaš power target, klokove i napon, tako da samo dovoljno hlađenja i cepaj dokle može. Tiha neće biti svakako kad se otpanji. :d
 
Pretpostavio sam :) Hvala :) Drzim je na 1080 na 1600mhz i taman mi je. Temp 65C maks.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Da li se krajem 2020 isplati kupiti (dobro ocuvanu mozda cak i nekoriscenu) Vegu 56/64 za gaming 1440p 75hz za nekih 300 eura?

Za te pare,pretpostavljam,nema nista bolje?
 
Nazad
Vrh Dno