Šta je novo?

AMD RX Vega

Moram sad priznati da sam debelo pogresio da ce biti pred Novu Godinu da se uzmu Vege 56 za 450 evra.
Sto rece neko, mozda tek u februaru... sva sreca, uzeo sam pre mesec dana GTX 1070 da me posluzi dotle.
 
Bilo je ocigledno da nema sanse da se toliko stabilizuju cene za mesec dana.
Moje misljenje je da pre aprila nema od te rabote nista, februarska projekcija je optimisticna
 
Pa dotle ce da izadje Volta, ono fazon NVIDIA izbaci novu generaciju, a AMD jos nema Custom trenutnu generaciju, bar ne po realnim cenama :D
 
Zato sam i rekao april... A i stekni naviku da dok god ne prodje mining frenzy karte uopste ne posmatras po brzini vec po isplativosti kopanja. Na taj nacin ce biti skroz jasno gde ce cene
 
Živelo kopanje :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Interesantan video...
https://www.youtube.com/watch?v=ndYvSOI0Stc&t=14s

Ukratko, AMD je zavrnuo slavinu za mainstream tržište, čak ni partneri ne mogu da dobiju pošiljke Vega kartica. Zašto? Ne zna se pouzdano, ali najverovatnije zbog toga što je AMD preusmerio proizvodnju ka Apple-u i profesionalnom tržištu (Frontier karte), gde mogu da zarade više...veselo.
 
Poslednja izmena:
Ko bi rekao da ce rudarenje kriptovaluti unistiti gaming industriju...
 
Apple i Pro tržište je znatno manje u odnosu na gaming (i mining). Apple ima 8-9% udela na tržištu od kojih je većina računara sa integrisanom intel garfikom. Na pro tržištu nVidia ima znatno veći udeo nego u gamingu, cenim preko 90%. Jeste zarada veća, i lepo je probijati se tu, ali to što godišnje prodaju u ta dva segmenta mogu na proizvedu za mesec dana
 
Primetio sam da se ljudi po Youtub-u žale da su VEGE izuzetno bučne.
Zna li neko da li je verzija sa tečnim hlađenjem tiša ?
 
Verujem da misle na referentne, i to je normalno ona turbina nikad nije bila adekvatno resenje, uzmes nereferentnu kartu i vozi, ASUS Strix Vega 56 preporuka od mene pali ventilatore na 50C s tim sto je Vega cip sa HBM memorijom pored prilicno vruca kombinacija ali drzim otvoreno kuciste pored mene i hm... Mozda sam malo nagluv ali ja to ne cujem :)
 
Ne znam kakve su ove stock LC Vege.
Ja sam uzeo referentnu 56-icu i napisao sam pre par meseci moje utiske. https://forum.benchmark.rs/showthread.php?405498-AMD-RX-Vega&p=5254171#post5254171
Ukratko, meni je taj referentni cooler bio na granici prihvatljivog. Za razliku od referentnih resenja sa kojima sam pre imao iskustva, ovo je bilo podnošljivo.

Da bih mogao fino da je OC-ujem i da ostane tiha pri load-u uzeo sam Alphacool Eiswolf 120 za Vegu i vezao ga u loop sa Ryzen-om 1700X koji je nakačen na 240mm radijator. Pri standardnom load-u, čitaj igre, čitav sistem je prilično tih.
Kada upalim Prime i Kombustor i pustim ih tako jedno pola sata onda temperature odu i ventilatori moraju da se vrte na max da bi zadržali CPU i GPU na oko 70 stepeni. Tada je čitav sistem baš glasan i poprilično glasniji od referentnog hlađenja (ali su i temperature 20 stepeni niže :)). Plus pre je Vega bila temp limited pa nije udarala u power limit, sada je power limited tako da u proseku troši više i disipira više toplote.
 
Ne, to je bilo pre 3 meseca, a i tad nisam tvrdio da ce to biti u aprilu, vec NAJRANIJE u aprilu.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Pa ja sam jos odavno napisao da sam omasio...
Mene sad samo zanima kad cu moci konacno da je uzmem za 450 evra, ako ikad... AMD nikad vise u zivotu nije zabrljao nego sad.
 
Poslednja izmena:
Kad si vec ovoliko cekao, naravno da ces docekati i nesto bolje od Vege za 450 evra...

Valjda ce zeleni za 2-3 meseca nesto novo da izbace, pa taman i crvene da sacekas. ;)
 
Pa ako zeleni izbace nesto novo za 2-3 meseca, ko zna kolko ce se jos cekati posle toga da crveni izbace nesto novo, jer im je ovo ocigledno totalno propala serija... mislim prodalo se to sto su uspeli da naprave, zahvaljujuci rudarima, ali za mene kao igraca je propala serija.
Tako da meni svakako predstoji jos dosta cekanja, jer crvenog svakako moram uzeti, zelenog vec imam, pa bar igram nekako.
 
Vega nije propala serija definitivno. Modeli sa nereferentnim hladjenjem su i vise nego konkurentni nV parnjacima

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Vega nije propala serija definitivno. Modeli sa nereferentnim hladjenjem su i vise nego konkurentni nV parnjacima

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Jeste, jer za velike pare dobijes i korektnu graficku i besplatno grejanje u sobi. 2 u 1 .
 
Razmisli dal ces da lupis kad nesto napises sledeci put, kao sad. Nereferentne vege nisu bitno toplije od ostalih u klasi.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Razmisli dal ces da lupis kad nesto napises sledeci put, kao sad. Nereferentne vege nisu bitno toplije od ostalih u klasi.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Još kad bi ih bilo...praktično su u domenu mita. Ne možeš da nađeš ni referentne (ne po iole normalnoj ceni) a nereferentne su kao naučna fantastika. Ne vidim svrhu uopšte ih pominjati...
 
Kod nas svakako ne mogu da se nadju za neku normalniju cenu, pre neki dan mi je doneo drugar iz Norveske 64ku za 650e :) samo preko varijanta
 
^
Cena nije uopšte atraktivna, ni vredna rizika od carine i problema sa garancijom.
Kod nas trenutno ima 1070ti za 76000d(1000d manje od tih 650e)
 
Jel ima neko novu prognozu kad bi mogli videti RX Vegu 56, za 450e, proslo je skoro godinu dana od objavljivanja te kartice (proslo leto), a cena ne uspeva da se spusti na nivo njene vrednosti. Da je do rudarenja vise ne verujem, jer do sad su mogli da je pokupuju boga oca i to bi splasnulo, pogotovo zato sto izlazi asic za eth i zato sto je generalno solidno pala cena kriptovalutama. Dakle ostaje to da su zeznuli proizvodni proces, da ne mogu da ih nastancuju dovoljno i da je zato skupa cena ili im je skuplja proizvodnja zbog te greske u proizvodnom procesu koju su imali...
 
Nema nista od eth asica
Cena kripta je trenutno solidno visoka sa kratkorocnom prognozom rasta

Referentna Vega je bila jeftina zato sto je retko ko hteo da je kupi zbog buke i toplote, a i referentnima je zbog nizeg kloka usled temperature 1070 bila dobra a jeftina konkurencija. Tek sa nereferentnim dizajnom vege su dostigle 1080. Nereferentne nisu i nece skoro biti jeftine, a referentne ce se praviti u sve manjim kolicinama jer je bolje uzeti vece pare za bolje verzije. Samim tim, i referentnih ce biti malo i bice skupe zbog manje ponude.

Nema to veze sa vegama,i sve ostale amd/nvidia karte su i dalje skuplje nego na launchu

Niko nista ne moze da ti kaze jer niko nije prorok ali ne nadaj se skorije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno