Šta je novo?

AMD RX Vega

Gledao sam i ja po mindfactory, ni tamo nema ispod 440e. Samo u USA ima povoljnih 1070 koliko vidim
 
Poslednja izmena:
Uzmi ti lepo sada GTX1070. Uzivaj. Preskoci Vegu 56.

Problem je sto imam freesync monitor, doduse range 45 - 80 Hz, ali boze moj...

Gde ovo ima? Uzeo bih ako ima, mada sam prilicno siguran da nema

na kp vec nedeljama stoje dve za te pare, nove, a par meseci ranije, pre skoka cena memorije ih je bilo kolko oces za 400e, ali i sad ima da se nadje, ali teze... realno ta 1070 i vredi 400e, dok vega 56 vredi 450e max.
 
To sto stoji na kp duze je odlican znak da toga nema vise a da nije skinut oglas. Pa cak i da je lazan, da su ga postavili neki kojima je u interesu da kupe jeftinije pa tim nacinom vrse pritisak na prodavce da spuste cenu. KP je psiho clusterfuck za neke stvari

Bilo je za 400e 1070,bilo je za do 450 da biras... Ali nema sad. Bilo i ddr4 8gb memorija za manje od 4k,sad su 9-10k. Bilo je i Rx 570 za 210e sto je bila jos bolja cena nego jedna 1070 za 400e po odnosu ulozeno/dobijeno...
Ja uzeo jednu 1070 pa sam hteo jos jednu da par dana zezam malo SLI. Nije zurba, naletece
 
Poslednja izmena:
Ja sam nedavno prognozirao da ce biti custom vegi do nove godine za 450 evra, sad dodajem da ce biti i custom 1070 gtx do nove za do 420 evra, pa videcemo dal cu biti upravu, ja cu je svakako kupiti nedelju dana pred novu godinu.
 
Garantujem ti da nece, mogu i opkladu da prihvatim u to ime, posebno za vege. I ako bude bice 10 komada nekih low end 1070, cista navlaka prodavaca, i prva dvojica uzece po 5 komada.
 
Poslednja izmena:
Nemam nameru da se kladim, to je prognoza, ja svakako cekam do nedelju dana pred novu godinu, pa cemo videti ko je upravu, vraticemo se na ove postove.
 
Problem je sto imam freesync monitor, doduse range 45 - 80 Hz, ali boze moj...



na kp vec nedeljama stoje dve za te pare, nove, a par meseci ranije, pre skoka cena memorije ih je bilo kolko oces za 400e, ali i sad ima da se nadje, ali teze... realno ta 1070 i vredi 400e, dok vega 56 vredi 450e max.

Pitao ja za palit od ~400e , busan oglas, ponudio mi neku za preko 450...
 
Koje su vase prognoze da ce RX Vega 56, kostati pred Novu Godinu?
Ako ce RX Vega 64 biti oko 650 evra, onda pretpostavljam 550 evra za RX Vegu 56?
Naravno, ja se nadam da ce ipak biti na nekom popustu za Novu Godinu za 450e...
 
Auuu lele bate, 600 evrica, uzmes GTX 1080 za te pare i ostane ti 100e :D
Pasce to do Nove Godine, nadam se...

Koja je po vama sad najisplatljivija kartica za igranje, koja je najbliza MSRP-u, GTX 1080 za 500 evra?
 
Najpovoljnija u odnosu ulozeno dobijeno je verovatno 1060 3gb,za fhd
 
Ja imam produzeni fhd, 2560x1080, ali to je to otprilike.
Treba mi da uzmem neku karticu, kojoj vrednost ne bi pala u naredna 3 meseca, da bi posle mogao da je prodam za isti ili slicne pare...
 
Ista reza i kod mene :D ....
 
Ako mining ne propadne, nece ni jednoj. Ako propadne, svakoj ce.
 
Mining se ne da, btc izbio na 13k, da bi se nesto ozbiljnije desilo za cenama karti btc treba da padne jedno 8-10 puta nize nego sto je trenutno, i to da se drzi neki dobar period na toj cifri. Da li je ovo ogroman bulltrap ili jednostano nema nazad, videce se :type: .... mnogo je ljudi uslo poslednjih par meseci sa po par stotina do par hiljada evra, trenutno je privlacno za sve da ulete... lepo je genijalcina stavio sliku redova kod jezde i dafine :D, a bas je tako negde sad kada pogledam ko je sve koga znam ulozio neke pare...
 
Poslednja izmena:
Ako mining ne propadne, nece ni jednoj. Ako propadne, svakoj ce.

Poenta je uzeti karticu sa kojom se ne rudari, tj izbeci one kojima je cena vestacki naduvana.
Kad rudari ostave vegu 56, cena ce sa 550e, pasti na 400e, sto je pad od 150e, dok ako neka kartica sad vredi 200e, a sa njom se ne rudari, onda ce i za 3 meseca vredeti 200e, ili barem tu negde blizu, ako ne izadje nova serija...
 
Poslednja izmena:
Zasto bi je ostavili, ako kopa dobro. :D

Sent from my S6 Edge
 
^^To o cemu ti pises vazi za karte od 1060 3G pa nanize.... a opet ako padne cena kartama iznad nje , sa kojima se rudari :D, ode i ona isto dole na ~130e....
 
Zasto bi je ostavili, ako kopa dobro. :D

Sent from my S6 Edge

Pa nece vecno kopati dobro, kopace sve slabije i slabije, dok vise ne bude isplativa :)

^^To o cemu ti pises vazi za karte od 1060 3G pa nanize.... a opet ako padne cena kartama iznad nje , sa kojima se rudari :D, ode i ona isto dole na ~130e....

Nece, jer njoj nikada vestacki nije bila naduvana cena, jer nikad nije sluzila za rudarenje, dok ovim ostalim jeste, oko 150 evra cena naduvana vise nego sto treba, pa se ceka da padne nazad na MSRP nivo.
 
Poenta je uzeti karticu sa kojom se ne rudari, tj izbeci one kojima je cena vestacki naduvana.
Kad rudari ostave vegu 56, cena ce sa 550e, pasti na 400e, sto je pad od 150e, dok ako neka kartica sad vredi 200e, a sa njom se ne rudari, onda ce i za 3 meseca vredeti 200e, ili barem tu negde blizu, ako ne izadje nova serija...

Jel tebi jasno da rudari tu razliku izvuku za mesec ili dva dana i sta ih briga ako cena kartici padne.

A sto ne bi rudarili sa karticama od 200 evra? AKo ima takvih 5 ili 6 u jednom rigu on ne mora da kopa najjaci alternativni koin ali moze da promeni alogaritam i da kopa nesto sto je manje zahtevno ili sto nema veliki dif i tako da jos isplati te kartice ali on ce te kartice da odplati i jos ce sa njima da zaradi pre nego sto njima toliko cena padne.
 
Jel tebi jasno da rudari tu razliku izvuku za mesec ili dva dana i sta ih briga ako cena kartici padne.

Ko uopste prica o tome? Naravno da mi je to jasno, ali to nema veze sa tim sto sam napisao, nesto si pomesao, nisi me razumeo.

A sto ne bi rudarili sa karticama od 200 evra? AKo ima takvih 5 ili 6 u jednom rigu on ne mora da kopa najjaci alternativni koin ali moze da promeni alogaritam i da kopa nesto sto je manje zahtevno ili sto nema veliki dif i tako da jos isplati te kartice ali on ce te kartice da odplati i jos ce sa njima da zaradi pre nego sto njima toliko cena padne.

Naravno da moze da kopa i sa slabijim, ali to je redja praksa, to nije cest slucaj, uglavnom se kopa sa onim karticama koje su najisplatljivije za to, a GeForce kartice, pogotovo te slabije to svakako nisu, pogotovo kad se uporede sa AMD karticama.
Dakle cak iako se kopa sa tim karticama u nekoj meri, njima nije ni priblizno toliko naduvana kartica kao sto je Vegi.

Poena svega je da trazim karticu sto blizu MSRP-u, da ne bih posle puno gubio novac kad je budem menjao, ili u prevodu, trazim karticu koja nije ili nije toliko vestacki napumpana cenom zbog rudarenja, a kolko vidim GTX 1060 3gb, ima da se nadje za 200e, sto mi zvuci povoljno.
 
Poslednja izmena:
Vega 56 nece tek tako da pojeftini, cak i kad izadju custom 56ice. Trenutno ih je skoro nemoguce naci za manje od 600e
 
Šta je sa low end vegom? Hoće li se pojavljivati nešto u rangu od 100$ da zameni rx 560?
 
AMD's Vega 11: "it’s not a discrete graphics product, it’s baked into the CPU”

Have you been waiting for AMD’s potential budget Vega card? According to a senior AMD employee, the suspected cut-down Vega 11 GPU may be close to launch - we just weren’t looking in the right place.

With AM4 sticking around for some time, you’ll want the best board. Here are the best AMD gaming motherboards.

James Prior, AMD business development manager and product manager for Ryzen Threadripper, has attempted to shed some light on the long-rumoured Vega 11 GPU. In an interview with Overclockers, Prior explains that he has not heard of Vega 11 as a discrete product, but that it may be a simple case of miscommunication.

“I don’t know what Vega 11 is…. Because we haven’t announced anything that is Vega 11 by itself. What we do have is a product that is an APU called Raven Ridge… that’s Ryzen Mobile… so we’ve got a number of different product configurations there.” Prior says.


https://www.kitguru.net/components/...ga-11-might-not-be-a-dedicated-gpu-after-all/
 
I Biostar ponudio Vegu:

The BIOSTAR Radeon RX Vega Series graphics cards are now available in selected regions. See pricing below:

BIOSTAR Radeon RX Vega 56 (VAVAL5VM88) $549
BIOSTAR Radeon RX Vega 64 Air-cooled Edition (VAVAT5VM88) $689
BIOSTAR Radeon RX Vega 64 Water-cooled Edition (VAVAX5VM88) $799
 
AMD's Vega 11: "it’s not a discrete graphics product, it’s baked into the CPU”

Have you been waiting for AMD’s potential budget Vega card? According to a senior AMD employee, the suspected cut-down Vega 11 GPU may be close to launch - we just weren’t looking in the right place.

With AM4 sticking around for some time, you’ll want the best board. Here are the best AMD gaming motherboards.

James Prior, AMD business development manager and product manager for Ryzen Threadripper, has attempted to shed some light on the long-rumoured Vega 11 GPU. In an interview with Overclockers, Prior explains that he has not heard of Vega 11 as a discrete product, but that it may be a simple case of miscommunication.

“I don’t know what Vega 11 is…. Because we haven’t announced anything that is Vega 11 by itself. What we do have is a product that is an APU called Raven Ridge… that’s Ryzen Mobile… so we’ve got a number of different product configurations there.” Prior says.


https://www.kitguru.net/components/...ga-11-might-not-be-a-dedicated-gpu-after-all/

Što će reći, samo puste želje potrošača...znači ništa do navi arhitekture
 
Nazad
Vrh Dno