Šta je novo?

AMD RX Vega

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,071
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dakle stigla konacno i dugo ocekivana Vega.

Rezultati su ocekivani, bar nekim od nas.

Specifikacije:

2r4361c.png



Pa da krenemo od testova :

https://www.hardocp.com/article/2017/08/14/amd_radeon_rx_vega_64_video_card_review/1

http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-radeon-rx-vega-64-8gb-review,1.html

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Radeon_RX_Vega_64/

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Radeon_RX_Vega_56/
 
Poslednja izmena:
Flop kao prosli put sa Fury/X. Stvarno mi nisu jasni.
BbzAMsc.gif
 
Jel ima neki konkretan bencmark sa rezultatima u igrama itd.
 
Veca povrsina chip-a od GTX 1080 Ti a karta negde na nivou GTX 1080.

Hm.. Bas ono sto sam govorio da ce se desiti. Borba za nVidia-in chip srednje klase.
Fury X je bar bio blizi GTX 980 Ti (Chip visoke klase) i ako situacija podseca na taj scenario.

Najjaca Vega je neisplativa za gaming, pogotovu bice kada dodju non referentni modeli i kada potrosnja jos vise skoci.

Vega 56 je tu negde na nekoj granici izmedju, prihvatljivija. U poredjenju sa GTX 1070, rame uz rame u performansama.
Postoji velika mogucnost da se to malo pomeri kasnije kada se driveri ispeglaju.

Za mining bi trebalo da bude dobra, samo da se vidi cena. Za sada me cudi da je cena postavljena iznad GTX 1070 sa 400$.
 
Poslednja izmena:
AMD se opet prilagodio nVidia cenama, tako i 1070 koji nigde ne kosta ispod 400 dolara u realnosti i ova Vega 56. Tako da u sustini korisnici nisu dobili nista novo, dobili su samo AMD fanboysi priliku da kupe graficku kartu svog omiljenog proizvodjaca.. Bezveze.
 
Vega56 brza je i u gamingu i miningu od GTX 1070 tako da je 399$ top cijena naravno kad bi bila to stvarna cijena. To ce kod nas biti blize 600e nazalost!
 
Imao si na amazonu povremeno modele 420-430$, bio jedan i od 410$ skoro sam gledao samo sto brzo nestane.

Uglavnom su cene jace, slazem se. Isto tako ni te cene od 400$ za RX 56 sigurno ce biti od 500$ i preko.
Ja bih voleo da budu nize, meni bi odgovaralo ;)
 
Za freesync stize normalna karta vise klase. Za rudare nova igracka i osim ako nesto gadno ne nabiju cenu, ovo je sve vec rasprodato bar 56ce bez packova i bandlova.
 
Imao si na amazonu povremeno modele 420-430$, bio jedan i od 410$ skoro sam gledao samo sto brzo nestane.

Uglavnom su cene jace, slazem se. Isto tako ni te cene od 400$ za RX 56 sigurno ce biti od 500$ i preko.
Ja bih voleo da budu nize, meni bi odgovaralo ;)

Hvala što si otvorio temu.

Cene su tačno po MSRP već bile dostupne u vreme kada je spušten NDA u zvaničnim prodavnicama, da ne jurimo neke male oglase.

Oni koji su pazarili AMD VEGA 64 na overcklockers.co.uk u 14.00h su je dobili po 450 funti - prvih 100 komada.
Ceo kontigent koji su imali (preko 1.000 komada) je prodato za manje od pola sata. Gibbo javio.

EDIT: upravo si potvrdio to.
 
Dobro sam prošao kada sam u februaru prešao na polovnu GTX 1080 za 450e sa domaćom garancijom :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Gde ima da se kupi GTX 1070 za $400 :d



Šta ti nije jasno? AMD ima budžet za razvoj od 270 miliona po kvartalu i treba da se takmiči sa nVidia-om koja ima 345 miliona i intelom koji ima na raspolaganju 3 milijarde po tromesečju. Svi oni imaju i druge proizvode (intel i fabrike, tu ode bar pola), ali je itekako jasno otkud ovi rezultati :)

Nije mi jasno kako sebi dopustaju ovo, kao pre dve godine (Fury/X), ponovo. Kako sada opet ovakve karte sa ovakvim cenama nude dok konkurencija vec previse dugo vlada sa GTX980-GTX980Ti-GTX1070-GTX1080-GTX1080Ti.
Umesto da bude prijatno iznenadjenje kao onomad sa RX 470/480, sada ce biti obrnuto zbog "leba-bez-motiku" situacije.

Niko ovo nece kupovati osim fan decacica. Isto kao sto je bilo sa ubogim Fury/X.
(ok, rudari su posebna sorta)
 
@rAMA: Ne dobro nego odlično :)
Mada i ja sam zadovoljan sa 1070 za 415 u oktobru prošle godine :)

Inače, na Newegg-u vidim izlistane Vege 64 za 599$ i prodate...takođe u Nemačkoj izlistane za 600-650 evra.

Teško će Vega 56 moći da se pazari za 400$...Isto kao što je 1070 pre godinu i 3 meseca bio najavljen za 380$ a nigde ga nije bilo ni blizu te cene zbog velike potražnje za gejmingom (i FE gluposti), sada Vega 56 će biti znatno više od najavljenih 400$, više zbog majninga nego gejminga.

Sve će doći na svoje mesto - ako RX 580 košta 350-400 evra, Vega 56 sigurno neće koštati 400...
 
Poslednja izmena:
@DAS

Pa nek budu koliko i GTX 1070 sada prihvatljivo je. Negde oko 450$ - 480$ nije toliko lose.
Obzirom da bacaju skoro koliko i GTX 1080 Ti za tu cenu :smash:
 
Nije mi jasno kako sebi dopustaju ovo, kao pre dve godine (Fury/X), ponovo. Kako sada opet ovakve karte sa ovakvim cenama nude dok konkurencija vec previse dugo vlada sa GTX980-GTX980Ti-GTX1070-GTX1080-GTX1080Ti.
Umesto da bude prijatno iznenadjenje kao onomad sa RX 470/480, sada ce biti obrnuto zbog "leba-bez-motiku" situacije.

Niko ovo nece kupovati osim fan decacica. Isto kao sto je bilo sa ubogim Fury/X.
(ok, rudari su posebna sorta)

Kako to mislis "kako dopustaju ovo". Pa valjda se jos neko pita sem njih, i to neko finansijski mnogo jaci. Uostalom, Vega 56 je 5-10% brza i 10% skuplja od 1070, a uz to s njom moze i da se zaradi vise. Tako da ta pisanija kako ce to samo fanbojevi kupovati ti je malo glupa. VIP si clan, trebalo bi da pazis sta pises.
 
Poslednja izmena:
@rAMA: Ne dobro nego odlično :)
Mada i ja sam zadovoljan sa 1070 za 415 u oktobru prošle godine :)

Moju GTX 1070 sam prodao za 370, doduše sa HU garancijom, kad mi je uletela 1080 za 450. To je bio period pre ovog rudarskog buma.

Ovo što je usledilo je zaista katastrofalan period za sve poštene gejmere...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Buduci da je u pitanju nova arhitektura, za 6-12 meseci ce karte biti 5-10% brze sigurno. Takodje, kad se optimizuje drajver i miner, kopace i vise od trenutnog Vege.

U prevodu, planuce sve karte koje budu napravili.
 
Rx Vega 64 600 eura vec se pojavila u jednoj nasoj domacoj prodavnici a dobijaju se i dve igre na poklon....

Nije los taj paket :) vredi tih para.

Samo videcemo kad istekne ta akcija koliko ce onda kostati.
 
To je super cena.
Kada se uzme u obzir da je domaca radnja i rudarsko poskupljenje svih karti.
 
Poslednja izmena:
Kako to mislis "kako dopustaju ovo". Pa valjda se jos neko pita sem njih, i to neko finansijski mnogo jaci. Uostalom, Vega 56 je 5-10% brza i 10% skuplja od 1070, a uz to s njom moze i da se zaradi vise. Tako da ta pisanija kako ce to samo fanbojevi kupovati ti je malo glupa. VIP si clan, trebalo bi da pazis sta pises.



Dopustaju da nakon dve godine od izlaska GTX980Ti (koja je potukla njihovu prethodnu, tadasnju, flopcinu) izbace kartu koja je jedva 5% bolja od uboge referentne GTX1070 (znaci automatski slabija od nereferentnih GTX1070 modela koje je velika vecina ljudi kupovala i kupuje, ne racunajuci overclock) a upitno koliko ce zaista cenovno biti skuplja (sigurno vise od 5 ili 10%, i to ne uzimajuci u obzir stare cene nereferentnih GTX1070).
Vega 64 nije vredna komentarisanja.

Nemam sta da pazim - ne krsim pravilnik foruma. ;)
 
[YOUTUBE]0PftkOaKfik[/YOUTUBE]

Gamer Nexus review.

Tom's Hardware review za Vegu 64

Nisam oduševljen. Vega 56 ima performanse kao 1070, verovatno su i u miningu tu negde, ali ima zaključan BIOS, toplija je, bučnija, vuče više struje...ne vidim je kao bolju kupovinu od 1070. Da, 1070 je rasprodata i košta više, ali cene za Vegu su već otišle gore a cenim da će je mineri opet razgrabiti čisto zato što je sve ostalo za kopanje rasprodato. Dakle, isti đavo kao i 1070, samo vrelije, gladnije struje i nezgodnije za klokovanje (potencijalno i skuplje)...AMD je napravio dobar posao sa CPU-ima ali su opet podbacili sa grafikama.
 
Poslednja izmena:
^^^To je zivo .ranje :d , ne mozes da kupis kartu opusteno ko covek sada je za cenu najmanje bitna stavka ono za sta je karta na prvom mestu i namenjena....
 
Da odlicna cena :)...

Jos kad za nekoliko meseci izadje Nvidia sa novom GDDR6 memorijom na svojim kartama ima da sahrani Amd...

Sto neko rece ovu Vegu ce kupovati samo rudari i to ako budu ok cene,i ljudi koji su fanovi Amd-a...

Na nekom sajtu sam video cak da Vega 64 ima pik od 90 stepeni ej 90 stepeni u 2017 godini pa nije im ovo vise 2013 godina kada je bila r9 280....

Nije ni cudo sto su izbacili liquid verziju od Vega 64 cip se nenormalno greje videcemo da li ce i koliko nereferentno hladjenje to uspeti da sredi....
 
Poslednja izmena:
Ne samo temperature, već su merili da vuče i po 300-400+ W...idi, bre. Svaka čast AMD-u ali ukakali su stvar, a toliko je očekivano od Vege, pogotovo nakon uspeha sa Ryzenom...
Zašto bi iko uzeo Vegu 64 umesto 1080? Čak ni rudarima nije isplatljiva jer vuče toliko struje, odnos performanse/potrošnja je loš. A što se cene tiče, bolje je dodati malo para i uzeti 1080 Ti...
 
Poslednja izmena:
Da za gejming nema nijednog razloga na strani Vega 64,potrosnja veca od gtx 1080,toplija od gtx 1080 a za sada je i bucnija siguran sam mislim na ove referentne modele svi znamo kako Amd pravi referentne modele da zvuce kao avion...

A za rudarenje pitanje je koliko moze da se undervoltuje i pitanje je koliko ce bacati na Zec-u i koliko na Eth-u sada i ubuduce jer obicno su Amd karte osakacene na samom pocetku sto se tice rudarenja.
 
Izvor
Kada se već ističe taj majnerski aspekt, našao sam da optimalno podešene, Vega56 može da izvuče 32.4MH/s uz 251W. Vega64: 32.6 MH/s uz 256W. GTX1070: 32.17 MH/s pri 183W.
 
Yah, zbog tolike potrošnje nisu bolje od Nvidie čak ni za mining. Dobar primerak 1060 može sigurno da gura nekih 25 MH/s a troši bedno malo struje, pogotovo kad oboriš power limit, plus se ventovi ne vrte ako je dovedeš na ispod 60 stepeni. Radije bih to za kućni mining nego Vege ili RX-ove...
 
Nazad
Vrh Dno