Šta je novo?

AMD RX Vega

Iskreno meni je malo bzvz da das 500e i da treba da prckas oko napona itd. da nesto stelujes vazdan, treba to malo kulturnije da bude out of the box.... vidi se da im trenutno puca q, racunaju na mining trziste, ono guta to sve, kod mininga je to stelovanje prva stvar koja se radi.....
 
Ne, nego očigledno misle/znaju da kupci više vole da vide u testovima 5% bržu kartu nego 15-20% manju potrošnju. Kome treba manja potrošnja, ima(će) Nano verziju sa ~180W TDP-om
 
Ne bi me cudilo da su nereferentne prestali da prave ili ce jos malo. Uostalom zar referentne ne prave sami AIB partenri samo po specifikaciji od amd. U ugovorima stoji do kad treba da proizvode iskljucivo referentne a dan kada istekne taj datum niko vise nece proizvoditi referentne a to ne verujem da je nesto daleko i tesko da ce biti neke stabilizacije referentnih u ponudi. Kasne mnogo sa ovim mada kao i polaris mozda ih dosta kupuju i majneri tako da im je mozda nebitno... Stabilizacije u ponudi nema i ko zna kad ce je biti a volta se vec priblizava polako.
 
AIB partneri prave kartice, ali cipove pravi AMD. Znalo se od starta da Vega nece biti dovoljno ni za mining, kakvi crni gameri i nereferentni modeli. Sto i nije lose jer je Vega za igranje tezak fail u rangu Radeona 2900XT-a.
 
Pa cipove amd pravi i za neferentne samo je razlika u ploci i kuleru i na to sam i mislio. Ma nema nista od vege 56 kao ni od gtx 1060 6gb, i 1070. Nema ih po normalnim cenama a volta se blizi tako da polako prolazi voz za te karte. Naravno izlaskom volte padace i cene za ove pa onda moze da se promeni nesto. Svakako ko voli kupice u mom slucaju ne dajem im dinar vise od preporucenih cena za te karte a ukoliko se stabilizuju cene par meseci pred izlazak volte tada vredi sacekati voltu jer ce izgleda ponovo biti osetnijeg napretka u performansama.
 
Ne verujem da će Volta baš tolko skoro kolko ti deluje, takodje kad se pojavi biće preskupa i neće je biti puno u radnjama, kao što je sad situacija sa vegom, neće toliko trajati, ali će je kao i uvek neminovno biti. Takodje, ne vidim što ti trebaju veće perf, kad 1070 jede svaku igru, a o 1080 i Ti da i ne pričam. Možda ako juriš 4K high refresh gaming.
 
Ne razumemo se. Ne treba meni vise od 1070 ali necu da kupim 1070 par meseci pred izlazak volte pa da mi kartica izgubi na vrednosti drasticno u roku od par meseci. 1070 je trenutno skupa zbog rudara i ne zelim da preplacujem kartu kad ne zaradjujem s njom kao neko ko rudari npr, nisu pare u pitanju nego necu dinar preko realne vrednosti da dam. Volta ce recimo u drugoj polovini sledece godine a ove cene ko zna kada ce se stabilizovati. Volta me ne zanima ali izlaskom volte padaju cene paskalu i vegi a i ti rudari ce mozda migrirati na voltu ako bude dobra za to pa ide rasprodaja paskala, polarisa i vege. Ne zurim se nigde trenutni setap gura fino a kad uzmem jacu kartu vrv cu i 2k monitor u paketu tako da ce mi tek tada znaciti jaca karta. Btw ovo jeste malo off, sory. :)
 
Kakva rasprodaja, 1070 će još dugo da rudari.
 
Naravno, ali me čudi da je u HU tako skupa, a u UK je normalne cene, po msrp-u.
 
@goldi, a na kojoj to rezoluciji gledaš, rezultati se mnogo razlikuju u zavisnosti od toga:
Vidi na 1080p:
rezPC2.JPG
 
Iskreno nije mi bitno da li ce AIB-ovi praviti custom board-ove, jer je reference board way overspecced za Vegu56 na koju ja ciljam. Samo da srede bolje hladjenje i ako mogu undervoltuju do nivoa gde sve radi OK, i to je sve sto bi mi trebalo.

A sad sto se tice problema sa nabavkom samih chipova, to je drugi problem...
 
Poslednja izmena:
@goldi, a na kojoj to rezoluciji gledaš, rezultati se mnogo razlikuju u zavisnosti od toga:
Vidi na 1080p:
Pogledajte prilog 236921

To je u kombinaciji sa slabijim procesorom a vidi kombinaciju sa najjacim procesorom sa testa
vega.png
[/IMG]

Svakako kroz ovakve igre jasno je da je Vega mnogo procesorski zahtjevna treba zestok procesor overklokovan da izvuce iz nje maksimum, zato i ima negdje testova gdje je Vega brza negdje sporija od GTX 1080.

GTX 1080 ima recimo isti rezultat i sa i5 6600 i ovim OC 5960x procesorom sto samo govori koliko je manje ovisna o snazi procesora, odnosno koliko za VEgu treba jaci CPU.
Nazalost to GCN arhitekturu prati od pocetka tamo negdje daleke 2011g i pojave Tahitija
 

Prilozi

  • vega.png
    vega.png
    106.6 KB · Pregleda: 75
Poslednja izmena:
So what gives? Sources tell us that there is too much variance in the quality of the chips AMD is providing. AIB partners are unable to figure out a stable overclocked GPU frequency that works for all cards, and therefore cannot provide any sort of warranty on factory-tuned cards. Further, there continues to be discrepancies between the temperatures the GPU is reporting and what AIB partners are finding in actual measurements. 

Ovi delovi su posebno zabrinjavajući, pogotovo lažno očitavanje temperature...

A prvi deo objašnjava jake napone na referentnim, jer su očito ti naponi neophodni za određen procenat čipova.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovi delovi su posebno zabrinjavajući, pogotovo lažno očitavanje temperature...

A prvi deo objašnjava jake napone na referentnim, jer su očito ti naponi neophodni za određen procenat čipova.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

To samo ukazuje na probleme same arhitekture. Doduše, pitanje je u kojoj meri je arhitektura falična a u kojoj sam proizvodni proces, koji premešta deo "krivice" sa AMD-a na proizvođača čipova...
 
Evo kod mene sada Strix, pa javljam utiske u odnosu na referentnu :)
 
Samo nitro+ :) do sad sam koristio R9 380, 470 480 580 nitro+ svaki put sam odusevljenom nadam se da ce sappphire to odraditi kako treba.
 
Bah.

Ostaje da je V56 jedina vredna kupovine, kad bi se mogla naci po nenapumpanoj ceni.
 
Nazad
Vrh Dno