Šta je novo?

Nova graficka

darves

Poštovan
Učlanjen(a)
14.08.2017
Poruke
0
Poena
50
Zdravo svima,
posedujem sapphire R9 270x, koristim je vec skoro 4godine i zeleo bih da je zamenim nekom novom grafickom, pa sam u dilemi sta da kupim.

Uzeo bih nesto istog ranga, s'obzirom da je proslo 4 godine, ocekujem vise frameova u pojedinim igricama. Budzet je, 150-300evra, isao bih na best buy - kao sto sam uradio i prilikom kupovine r9 270x koja me je divno sluzila skoro 4 godine. Najvise igram H1Z1 KOTK :)

Citajuci postove ovde, dolazim do zakljucka da bih mogao da idem sa gtx 1050ti - ali kad uradim compare na nekim sajtovima, ne primecujem veliku razliku :/

Procesor i5 4670k 3.4, 8GB rama...
 
Usled manije oko rudarenja kriptovaluta cene skoro svih grafičkih iznad 1050Ti su otišle u nebesa. 1050Ti nije mnogo veliki napredak, ali je doplata od svega ~50e uz nižu potrošnju i garanciju je po meni sasvim OK. Ako si spreman da potrošiš dosta više gledaj neku 1060 6GB.
 
Jedino sto ima iole smislenu cenu, sto se tice performansi(ako zanemarimo malu kolicinu VRAM-a), pored 1050Ti je 1060 3GB.

Los trenutak za zamenu grafike.
 
Ja sam bas zbog rudarenja mislio da mogu dobro da prodjem, jer ima ljudi koji prodaju polovne komponente - odustali :)

nisam znao da ova moja polovna vredi 100e (kupujemprodajem) sada nakon skoro 4 godina gazenja - prosto ne verujem da bi to iko kupio :D
 
Nema sansi da vredi 100e, ali ni u snu. 60-65e je realno. Ako nisi gadljiv na polovno, isprati malo oglade mozda uleti nesto fino, posebno sto je stigla vega pa ce masa rudara juriti to i mozda prodati nesto sto su koristili za kopanje. Ja licno bih uzeo kartu koja je kopala 3-4 meseca, maksimum 6 meseci, uz garanciju naravno.

U suprotnom za 145-150e (ni cent vise nemoj da dajes za "bolje" modele) za gtx 1050 ti, mada opet i nije ti neki upgrade.
RX 470/RX 570 bi vec bilonosetno, samo ih treba naci po normalnoj ceni, sto je trenutno nemoguce.

Prati oglase i za gtx 1060 6gb, nalazio sam polovne za ispod 300e cak i sa domacom garancijom, sto je trenutno ok, s'obzirom na stanje na trzistu.
 
Poslednja izmena:
Nema sansi da vredi 100e, ali ni u snu. 60-65e je realno. Ako nisi gadljiv na polovno, isprati malo oglade mozda uleti nesto fino, posebno sto je stigla vega pa ce masa rudara juriti to i mozda prodati nesto sto su koristili za kopanje. Ja licno bih uzeo kartu koja je kopala 3-4 meseca, maksimum 6 meseci, uz garanciju naravno.

U suprotnom za 145-150e (ni cent vise nemoj da dajes za "bolje" modele) za gtx 1050 ti, mada opet i nije ti neki upgrade.
RX 470/RX 570 bi vec bilonosetno, samo ih treba naci po normalnoj ceni, sto je trenutno nemoguce.

Prati oglase i za gtx 1060 6gb, nalazio sam polovne za ispod 300e cak i sa domacom garancijom, sto je trenutno ok, s'obzirom na stanje na trzistu.

na kupujemprodajem sam nasao 3 ja mislim po toj ceni :)
tnx, gtx 1060 je usao u uzi izbor definitivno
 
Vredi 80-90e s obzirom da je jaca(u DX11 je bolja, u DX12 su egal) od RX 460 koja se prodaje za 100.
 
Nazad
Vrh Dno