Šta je novo?

kingston 2666...2133

arhangel86

Poštovan
Učlanjen(a)
16.11.2016
Poruke
47
Poena
54
Pozdrav!

Ovako. Kupih memoriju Kingston 2666mhz 8gb, medjutim po difoltu radi na 2133...
podigao sam u biosu na 2666 ali vrati na pomenutu brzinu.

Kako da znam na koju voltazu da je usmerim kako bih dobio navedenu brzinu?

Unapred zahvalan.
 
Koja maticna? U vecini slucajeva samo treba da ukljucis XMP/DOCP profil u BIOS podesavanjima.
 
Ukljucih taj profil ali nece da se bootuje komp... sta dalje?
 
uspeo sam na 2400...2666 nece nikako ...ali se ne ucita u windowsu...samo bios
 
Poslednja izmena:
Koji procesor imas? Ja sam sa 2133 na 2400 mogao da podignem samo sa sedmom generacijom i5, jer sesta ne podrzava
 
Procesor ne ogranicava memoriju kod Skylake generacije, ploce ogranicavaju.

Na B250(Kaby Lake) ploci, ram sa Skylake procesorom radi na 2400MHz. Na Z ploci radi na koliko moze da radi.
 
Procesor ne ogranicava memoriju kod Skylake generacije, ploce ogranicavaju.

Na B250(Kaby Lake) ploci, ram sa Skylake procesorom radi na 2400MHz. Na Z ploci radi na koliko moze da radi.

Na specifikaciji moje ploce stoji ovo:
Support for DDR4 2400* / 2133 MHz memory modules
* To support 2400 MHz or XMP memory, you must install a 7th generation processor.
Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules
* To support 2400 MHz or XMP memory, you must install a 7th generation processor.
 
Na specifikaciji moze da stoji sta stoji, cinjenice su cinjenice.

Mada, pisao je neko vec na forumu da mu radi memorija na 2400MHz na H110 ploci sa KL procesorom.
 
Ne uzimaj zdravo za gotovo :D

@toxicm je kolega kome je to uspelo, ako me secanje dobro sluzi.
 
Naravno da ne, covek je pitao nesto potpumo nevezano za tvoje pitanje.
 
xmp profil ako imaš tu opciju, ako nemaš ili neće, probaj ručno da podesiš, 2666, cl15, 1,2v.
 
imam ali nece...probacu...

probao... i kada uzita bios Win ne vidi... cekacu novu verziju BIOS-a...

neverujem da je nesto falicno... kupljeno je novo... jbm li ga :D
 
Poslednja izmena:
Narucio sam preko jednog naseg sajta RAM DDR4 2x4GB 3000MHz GSkill TridentZ CL15, F4-3000C15D-8GTZB ali nisam siguran da li sam narucio pravi. Naime, ostalo mi da kupim maticnu Z370 neku i Intel i7 8700. E sada, ovaj model procesora se ne overklokuje pa me zanima da li uopste ima svrhe da kupujem ovu memoriju? Dajte neki savet posto se ja bas i ne razumem toliko u hardver. Koju bi vi brzinu memorije preporucili?

*Zaboravio sam da kazem da sam sve Z370 maticne ploce proverio na Gskill qvl i da su ovu memoriju testiali da tim plocama tako da je kompatibilna.
 
Poslednja izmena:
Narucio sam preko jednog naseg sajta RAM DDR4 2x4GB 3000MHz GSkill TridentZ CL15, F4-3000C15D-8GTZB ali nisam siguran da li sam narucio pravi. Naime, ostalo mi da kupim maticnu Z370 neku i Intel i7 8700. E sada, ovaj model procesora se ne overklokuje pa me zanima da li uopste ima svrhe da kupujem ovu memoriju? Dajte neki savet posto se ja bas i ne razumem toliko u hardver. Koju bi vi brzinu memorije preporucili?

*Zaboravio sam da kazem da sam sve Z370 maticne ploce proverio na Gskill qvl i da su ovu memoriju testiali da tim plocama tako da je kompatibilna.
Zavisi za šta ćeš koristit kompjuter, koja je grafika i na koliko mhz/cl može da ide taj RAM po difoltu i na OC.

Gde si uopšte našao ovaj RAM i za koliko para? Može na PM.
 
Nazad
Vrh Dno