Šta je novo?

CloudCoin ?

Не разумем како можеш да кажеш да је неозбиљна прича када не даш ни један аргумент за такву тврдњу. Прво брдо људи стоји иза те криптовалуте из 10 земаља, друго валута је успела да прикупи средста од 128М долара како би направила мрежу за такозвану РАИДА, уколико сам добро схватио ради по принципу ДНС. Него да не залазим много у технолошке детаље, валута још није званишно на берзи а већ јој полако скаче вредност од саме заинтересованости људи за исту од 0,01 до 0,085 долара. Поздрав
 
Cccccc ako si nam reko

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
jel to onaj nas srpski coin, mislim da je blic pisao o njemu?
 
Није ово никаква прозивка, само једноставно дајте аргументе, ово је управо направљена тема због расправе а не због нечијег сарказма. У осталом то није валута која је покренута 2013 истоимени клоудкоин који је био превара. Ово је нешто ново и човек по имену Радован Бајић је радио на истој. И мала напомена, нема је на берзи званична објава треба да буде до краја године као и први српски сајт за ту валуту а на горе поменутом сајту вас води где можете да га купите преко пеј пола. http://www.youtube.com/watch?v=l5f8GjJ_8mQ
 
Poslednja izmena:
acb.jpg









videla zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu.... :D
 
Poslednja izmena:
Ocelivao sam neki CTcoin iskreno ili GiGcoin, ili WinCoin, mozda ; AltIcoin. [emoji1]

Mozda bi mi mogli BenchCoin da otvorimo. [emoji1]

Sent from my NX569J using Tapatalk
 
Ovako kad svi grupno odgovarate, delujete ko neka sekta. Činjenice, to se traži ne psihološke analize i profili.
 
Ovako kad svi grupno odgovarate, delujete ko neka sekta. Činjenice, to se traži ne psihološke analize i profili.

A ti si izneo činjenice.

Прво брдо људи стоји иза те криптовалуте из 10 земаља, друго валута је успела да прикупи средста од 128М долара како би направила мрежу за такозвану РАИДА

Jel u to sad trebam da poverujem jer je Blic tako objavio? Oni su objavili i to na naslovnoj da je albanski premijer vozio drona iz publike pa se to zaboravilo za jedan dan.

Evo sada je bar lako da se dokaže koliko je prikupljeno objaviš adreesu i svi mogu da se uvere da ne lažeš. Jel postoji možda adresa nisam proveravao?

валута још није званишно на берзи а већ јој полако скаче вредност од саме заинтересованости људи за исту од 0,01 до 0,085 долара. Поздрав

A ko mu je utvrdio vrednost koja uz to i raste ako ga još nema na berzi? Pretpostavljam ovi što ga prodaju preko pp.
Neka logika je da kad neki crypto nastane on odnosno njegovi tvorci nastoje da ga što pre izbace na berzu jer jedino tako može da mu se ustanovi vrednost.
Ovde to izgleda nije slučaj ali verovatno postoji razlog. Moguce da je ovo toliko ispred vremena da ne može na ove zastarele crypto berze. Ili tek treba da se finalizuje za berzu ali za prodaju van je već sve spremno.

Evo sad sam posetio i ovoaj sajt na srpskom koji si ostavio i razočarao sam se jer mi je iz tvog opisa igledalo kao neki ozbiljniji pokusaj. Zato sam ti i odgovorio.
Nema nikakvih detalja kako ovo funkcionise samo neki spiskovi lepih želja i linkovi kako kupiti. Treba pasti baš low u svakom smislu pa lansirati ovakav "projekat".
 
Number of CloudCoins does not increase or decrease (except when doubling) (Unique to CloudCoin)

Ne povećava se sem kada se uduplava. Ne razumijem.


Bitcoin is funded primarily by Bitcoin miners who allow their servers to be used publicly. Anyone can be Bitcoin Miner (Counterfeiter).

Printed on paper, memorized as pass-phrases, in cell phones or computers as text files or jpeg images or offline on any storage device. Encryption is optional. (Unique to CloudCoin)

Ja još nisam pročitao da je BitCoin uspješno falsifikovan, ali ovaj itekako može biti. :d



I sad ono najvažnije:


Bitcoin, Ethereum:
Cryptocurrency / Blockchain/Cryptography

CloudCoin:
Cloud Currency / RAIDA (Unique to CloudCoin)
RAIDA Quorum Members
Our most important security feature is our people. We only allow internationally recognized Systems Engineers to be members of the quorum. Quorum members must have professional certifications and long histories of successful work experience. No people with criminal records or of low moral repute are allowed. The Quorum provides the governments of the RAIDA authentication system. Each Quorum member gets one vote. The Quorum members are funded by CloudCoins that are completely lost or abandoned so it will work in perpetuity.

A ovamo na sajtu se kao prednost spominje to što ne mogu biti uhvaćeni kao oni sa SilkRoada. :d



I šlag na torti je autentikacija novčića gdje za response nema nikakvog načina da se potvrdi autentičnost istog.
Kod:
https://RAIDA1.cloudcoin.global/service/detect.html?sn=56298&an=D32BCE8DF8926EE00E1233D8C6B1363C&pan=ACC42CDF54A5E06A59B282799408B4B3&denomination=1

Kod:
{ "server":"RAIDA-12", "status":"pass", "message":"Authentic: The unit presented is an authentic 1 unit CloudCoin.", "time":"2016-09-18 15:08:07" }

Tvorci ove valute stvarno potcjenjuju KGB, CIA i Kinu koju spominju na sajtu. :eyebrows:




Koliko sam ja ovo shvatio ovo nije decentralizovana valuta koja nema vlasnika, već centralizovana koja ima sličnu vlasničku strukturu kao €.
 
Niko sa sigurnošu ne može da kaže kako će se ponašati CDC na tržištu, kao ni bilo koja valuta koja je već sada na fin tržištu. Razlog je jednostavan cenu isključivo diktira već pomenuto tržište, znači ponuda i tražnja. Ukoliko neko ( mislim na vlade država) nađu interes za neku od valuta, cena te valute će automatski da skoči ( pr. Japan- BTC). Ono što se može videti da je Cloudcoin različita valuta od ostalih ( može biti prednost ali i mana) po načinu kriptovanja. Većina trenutnih valuta ( ima ih oko 800) koriste vrstu enkripcije pod nazivom Blockchain kojoj je osnovna mana kontantno uvećanje akumuliranih podataka što prouzrokuje razne nepogodnosti (kod BTC je trenutno iznad 130GB). Siguran sam da je budućnost u kriptovalutama. Zašto , čiste su, ne može ekonomija bilo koje zemlje da utiče na njegovu vrednost kao na valute koje danas poznajemo.
Svako ulaganje predstavlja rizik. Ulaganje u kriptovalute jeste ulaganje u budućnost. Pitanje je samo u koju!!! Ni jednu valutu ne treba poceniti samo treba naći pravu. Neke će sigurno biti glavne na fin. tržištu i ko ih bude imao biće bogat čovek. Što se tiče Cloudcoina moguće je da će uspeti na tržištu, svi koji su uložili u njega to očekuju, zbog jednostavnije provere same valute, bolje i efikasnije zaštite. Da li je to dovoljno da se ona probije na tržištu ostaje da se vidi u narednom periodu. Mislim da rekoše da u decembru izlaze na berzu.
 
Provjera možda će biti brža, ali zaštita je dosta lošija od kriptovaluta koji koriste blockchain.
 
Mislim da CDC-u treba dati vremena. Valuta je mlada i ima jos dosta prostora za napredak ( moje lično mišljenje) zato nisu ni žurili sa izlaskom na FT.
 
Provjera možda će biti brža, ali zaštita je dosta lošija od kriptovaluta koji koriste blockchain.

Blockchain jeste dobra zaštita ali sam naveo njene velike nedostatke u ranijem postu i preti valutama da budu neupotrebljive za koju godinu. Microsoft se uključio u celu priču, kao pomoć, šta će od svega toga biti ostaje da se vidi.
 
Moze i meni neka shuska u dzep pa i ja da pocnem da ga hvalim

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Prvo da se izvinim svima koji misle da su se našli uvređeni povodom moje kritike. Drugo, ko tvrdi da informacije o cloudcoin nema ili ne postoji onda se nije dovoljno informisao. Treće, sam samo nagasio bitne informacije ali nisam zalazio u detalje.
Valuta formira vrednost na osnovu ponude i potražnje, čak i ako nije na berzi moguće je formirati cenu opet u zavisnosti koliko je dostupno novčića i koja je potražnja. Prodaje se trenutno u 14 Zemalja.https://cloudcoinexchange.ch/ postavljam čisto da se vidi da nije neka sprdnja.
RAIDA objašnjenje šta je https://www.youtube.com/watch?v=rDk7VU4N4Sw i još jedan https://www.youtube.com/watch?v=9ItxBDPkRBw
Ja ne prodajem ovu valutu nisam plaćen da propagiram, jednostavno mi se sviđa pristupačnost i lakoća korišćenja.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio 500 cc kad su se pojavili, čisto eto da ispratim celu priču. Ali sad sve više i više počinjem da mislim da je sve jedna veeelika prevara. Realno kad skontate kakav im je sajt, kakva im je FB stranica, koliko ulažu u te neke male stine stvari videćete da tu nema puno ulaganja. Sajt im je unresponsive, loš CSS, dizajn kao da je radilo dete iz osnovne škole, UX očajan. Ko se razume makar malo shvatiće o čemu pričam. Pogledajte sajtove drugih valuta, sve je transparantno, sjajno odrađeno, uložen trud i vidi se volja da se napreduje. Ovde je sve mrtvo i nekako sivo. Videćemo još kako će se razvijati, ali ovako s profesionalne strane, utisak je da od ovoga nema ništa.
 
Bolje ikad nego nikad ;)
 
Nazad
Vrh Dno