Šta je novo?

Disk 100% load na laptopu

aleksicbre

Poštovan
Učlanjen(a)
29.05.2017
Poruke
81
Poena
60
Pozdrav, kupio sam novi laptop sa sledecim karakteristikama:
Screenshot_10.png

I desava mu se da zakoci odjednom jer neki proces bukvalno JEDE resurse, nije uvek isti vec uvek neki drugi proces, evo screenshoot stavljam u attachment u trenutku visokog HDD usage-a.

Nije mi jasno sta moze da bude problem kod novog laptopa, koji radi vec par sati?!?!
 

Prilozi

  • Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    40.5 KB · Pregleda: 208
Uradi test hard diska sa nekim programom za testiranje. Ja sam uradio sa mislim hd tune pro trial verzija od 14 dana i dobio rezultat da je ostecen disk. Otisao kod uvoznika u servis rekao u cemu je problem i striktno naglasio da sam radio test i rezultate testa. Zamjenili su mi hdd i brze nego sto sam se nadao.
 
Ma ja sam kupio ovaj laptop u Italiji, pogledacu te tweakove i uraditi taj test

edit: Uradjen test, sve je OK, sada cu na tweakove da predjem @11:55
 
Poslednja izmena:
Koje tweak-ove? :)

Nisu ono tweak-ovi (tako se samo sajt zove), već načini na koje možeš da vidiš šta ti opterećuje disk.

Posebno je efektivan taj program - Process Explorer. Samo odradi šta tamo piše za Delta Reads/Writes i prati šta najviše koristi hard disk.
 
Poslednja izmena:
Mislim da džabe sve pokušavaš. Za laptop su svi HDD-ovi na 5400 i većina ima 8MB keša. Stalno će da ti drlja. Ista stvar je bila na mom prošlom laptopu i ženinom Lenovo. Zamenio sam za SSD i više nikad nisam imao dati porblem. Kod svakog laptopa usko grlo je disk mnogo više nego kod stacionirane mašine. Još ako mu fali ram pa mora da drlja virtualnu memoriju. Zameni disk ssd-om i više nećeš imati nikavih problema. Meni na laptopu zauzetost ssd 90-100% i ladno mogu da otvorilm novi prozor u browseru ili još neki program. Ima mali lag ali to je zanemarljivo.

Pozdrav
 
Drlja samo Windows 10 i drljao mi je na dva razlicita harda. Kad stavis SSD onda radi normalno. Posto je desetka vecno beta ko zna kad ce da rese to.
 
Ajde bez lupetanja molim.

Vidi koji proces zabada hard, verovatno je Update ili Antivirus i lako se resi.
 
Bez lupetanja? Pa google nalazi preko 4 i po miliona rezultata kada se to ukuca:

Capture.PNG
 
Istih problema ima i na Windows 7. Nije to problem samo 10-ke i kao što rekoh još odavno, a i Ivan ponovio... mora se utvrditi šta je problem. Da je 7-ica u pitanju, otprilike za 50% "100% disk usage" problema je kriv update, ali sa 10-kom može više procesa da pravi problem.
 
Lupetanje je to sto jedan kaze da se menja sistem, a drugi da se menja hard disk.

Sve su to softverske gluposti koje se lako resavaju.
 
Ovo se uvek i meni desavalo nakog nekog vremena koriscenja win 10. Disk 100%, read 0, write 0 u task manageru. Ako slucajno ugasim lap, jako dugo bootuje i cesto zavrsi na black screenu sa cursorom. Posle pokusanog repaira preko diska, izbacuje blue screen koji govori da postoji greska sa winload.exe. Restart windowsa kroz boot meni ne uspe, i onda moram preko diska... Taj winload problem mi se skoro desio i instalirao sam sedmicu i sve je ok vec nekoliko dana. Ali, moj hard brlja sa weak sektorima u sentinelu. Pri svakom restartu menja broj od 5 do 15. Mislim da je posle instalacije bio na 11. Bas cu proveriti danas jel se menja broj na sedmici.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno