Šta je novo?

Kako otvoriti, obrisati skriveni sadržaj?

R1A1

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
23.09.2015
Poruke
244
Poena
20
Na mom telefonu, interna memorija 16gb i 2gb rama, imam slobodnih samo nekih 900mb?
Obrisao sam sve što ne koristim, a sve što se dalo prebacio na eksternu karticu i dobio svega nešto manje od 1gb slobodnog prostora?
Negde sam pročitao da postoji tzv. skriveni sadržaj i da on može nositi i nekoliko gb?
Da li je to tačno i kako mu pristupiti?
Da dodam, probao sam i par programa za čišćenje memorije (SD Maid, CCleaner, Super speed cleaner...) ali bez većeg efekta.
Kako očistiti memoriju od meni nepotrebnog sadržaja?
 
Ideš u menadžer aplikacija i vidiš koje su sistemske aplikacije koje ne koristiš. Recimo kod mene na S4 ja ne koristim Google+, Google play filmovi, Google play muzika, Trip advisor, Google play novinarnica, Google play books, Hangouts, Google talk back, ChatON, ANT radio service, ANT+Plugins service. Ove aplikacije ja ne mogu da deinstaliram bez rootovanja, ali možeš da deinstaliraš dopune. Deinstalacijom dopuna ovih par programa ja sam dobio 1 GB na internoj memoriji. Naravno, moraš da namestiš da ti se aplikacije automatski ne ažuriraju, jer će se vratiti na staro.
 
Ideš u menadžer aplikacija i vidiš koje su sistemske aplikacije koje ne koristiš. Recimo kod mene na S4 ja ne koristim Google+, Google play filmovi, Google play muzika, Trip advisor, Google play novinarnica, Google play books, Hangouts, Google talk back, ChatON, ANT radio service, ANT+Plugins service. Ove aplikacije ja ne mogu da deinstaliram bez rootovanja, ali možeš da deinstaliraš dopune. Deinstalacijom dopuna ovih par programa ja sam dobio 1 GB na internoj memoriji. Naravno, moraš da namestiš da ti se aplikacije automatski ne ažuriraju, jer će se vratiti na staro.
To sam ranije uradio i oslobodio sam otprilike isto toliko. Nije mi jasno na čega su otišli ostali gb?
 
Obriši cache u sistemu,tu se nakupi GB.
 
Instaliraj ES file explorer I tamo imaš SD card analyst. On prikaže koliko koji folder zauzima.

A najverovatnije si ti aplikacije pojele dobar deo prostora. Ne samo njihova instalacija, već keš od svake plus podaci i to se nakupi.
4d0befb2305f3726af57218ac6c718ec.jpg


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
X-Plore file manager, po defoltu ima pristup svemu, lako se u podešavanjima uključi prikaz sistemskih i ostalih - svih.
Ima mogućnost prikaza interne/externe memorije kao DISK MAP, grafički vrlo pregledno, odmah vidiš koji folderi su najveći, odatle i fajlove lako pronađeš
Često i najobičnija baza tambnejlova ode preko 1GB...kod ćere na mobu i preko 4 :) Plus keš, razno đubre....
Šampioni potrošnje prostora su FB i gugl servisi.
 
Na mom telefonu, interna memorija 16gb i 2gb rama, imam slobodnih samo nekih 900mb?
Obrisao sam sve što ne koristim, a sve što se dalo prebacio na eksternu karticu i dobio svega nešto manje od 1gb slobodnog prostora?
Negde sam pročitao da postoji tzv. skriveni sadržaj i da on može nositi i nekoliko gb?
Da li je to tačno i kako mu pristupiti?
Da dodam, probao sam i par programa za čišćenje memorije (SD Maid, CCleaner, Super speed cleaner...) ali bez većeg efekta.
Kako očistiti memoriju od meni nepotrebnog sadržaja?

Samo root + ROM Toolbox.

Sve ostalo je ... meh.
 
Ne možeš rutovati svaki telefon
Ima korisnika koji nisu spretni sa takvim stvarima
 
Rešio sam problem tako što sam sve što mi je važno kopirao na kompjuter a onda uradio hard reset telefona. Oslobodio sam nešto malo više od 4gb.
 
Nazad
Vrh Dno