Šta je novo?

Open AI bot je pobedio najbolje ljudske igrače u akcionoj video igri Dota 2

drmalesh

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
03.06.2017
Poruke
132
Poena
20
https://openai.com/the-international/

Nisam gledao ali na osnovu pročitanih komenatara deluje da je AI pobedio koristeći se sofisticiranim ljudskim taktikama, to jest navlačenjem protivnika u nezgodne situacije. Trebalo mu je dve nedelje igranja da od totalnog početnika kojeg bi i ja savladao iako nikada nisam igrao Dota2, dođe do nepremostive prepreke za najbolje ljudske igrače. Ponavljam, akciona igra je u pitanju ne potezna igra sa fiksnim pravilima kao šah ili Go.

Elon Musk je skoro govorio o tome kako generalna populacija nije obaveštena o stepenu razvoja AI i da će se zaprepastiti u budućnosti. Već postoje procene koje kažu da će blizu 50% radnika ostati bez svog radnog mesta u narednih dve decenije ali pošto sada imamo AI koji uči i sposoban je da emulira kreativnost čoveka, bojim se da ni kreatori nisu baš sigurni.

Nije još Skynet u pitanju ali se ide ka tome, sitnim koracima doduše.
 
Ja se ne brinem previse, uvek mogu da udjem u neku stranku.
 
Nije AI glup kao mi, prva stvar kad zavladju svetom je ukidanje stranki. :d
 
Dota je izuzetno limitirani derivat nekadasnjih realtime strategija, neka probaju sa Starcraftom :)
 
U svakom slucaju Elon Mask kapira neke stvari dok Cakerberg prilicno razočarava.
 
Zašto neki pomisle na film Terminator kada se priča o AI?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Dota je izuzetno limitirani derivat nekadasnjih realtime strategija, neka probaju sa Starcraftom :)

Slicnu stvar sam i ja pomislio kada sam pogledao.
Prvo sto su rekli dendiju je lista uslova koje mora da ispuni kako bi izgubio. Otprilike je naucio 2 fore i tu dominira i to najvise zbog vremena reakcije i izvrsavanja. Ne moze da reaguje na nesto sto se nije desilo i da se adaptira.
That being said, 2 nedelje da bi stigao dotle je impresivno. Za godinu dana ce dominirati sve igre.
Ono sto mene interesuje je da li bi mogao da proba foru iz jedne igre da iskoristi u drugoj. Kazu da je nasumicno lutao po mapi na pocetku. Da li bi sada to radio i u drugoj igri ili bi prbo probao da posalje heroja na sredinu mape?
 
Bot je pobedio ali zbog toga sto postoje restrikcije u itemima koje bot ne moze da koristi kao na primer, bottle.

Uglavnom, odrao je Dendija 2x, mislim da ga je samo jedan igrac pobedio jedan gejm od dva koja su se igrala
 
Hmm, a šta sve sme da koristi bot?
Jel bot npr zna u mm rastojanje od protivnika i počne da puca istog trenutka kada mu neprijatelh uđe u range?
Ukoliko bot može da ima takve pogodnosti, možda je interesantno da se porede čovek hibrid protiv bota?
Mogao bi onda čovek da ima neka addonove koje bi automatizovale neke radnje i njegov gamplay učinili boljim.
Ideja je napraviti nešto najbolje, e sada da li je danas to čovek, bot ili čovek hibrid...
 
Nazad
Vrh Dno