Šta je novo?

Snimanje gejmpleja i upload na youtube

ljubinko

Cenjen
Učlanjen(a)
07.08.2009
Poruke
518
Poena
170
Ovako, imam monitor rezolucije 1680x1050 i kad snimam gejmplej neke igre fraps-om i kad pogledam snimak je odlican, ali kad aploadujem na youtube kvalitet je los, da li postoji nacin da snimak na youtube bude isti kao kad snimam fraps-om, inace za renderovanje koristim sony vegas a za kompresiju handbrake.
 
Evo dva klipa, prvi je sniman u rezoluciji 1600x900 (16:9) rezolucija i uradio sam upscale i rendering na 1080p u sony vegasu



drugi upscale na 1728x1080 rezoluciju



Mislim da je snimak na prvom klipu bolji ostriji i cistiji u 1080p.
 
Sta god uradis YouTube ce (1080p) da kompresuje u relativno los kvalitet.

Jedini nacin da iole zadrzis kvalitet na YouTube-u jeste da to sto snimis upscale-ujes na 2160p.
Pogledaj ovde pod Bitrate i bice ti jasnije: https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en
(realno ne moras da ides na 35-68Mbps, bice dobro i sa 20-25Mbps)
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Rade hvala, na zalost na 2160p rezoluciji mi baca artifakte, sad cu da aploadujem novi video na youtube upscaled na 1080p, cini mi se da je boljeg kvaliteta od prethodnih pa cu da postujem povecao sam Bitrate na 30Mbps u vegasu.
 
Ne ne, upravo to. :D

Kao sto rekoh - sta god da uradis sa 1080p nakon uploada ce izgledati relativno lose - u ovom tvom slucaju ce 1080p 30Mbps biti konvertovan u 1080p 5-8Mbps.
Da si na youtube okacio 2160p 30Mbps on bi bio konverovan u 2160p 20-30Mbps - time bi iole zadrzao kvalitet.
 
Napiši ceo postupak... Igra - fraps - Sony Vegas snima u šta? - handbrake koji codec i podešavanja?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
yooyo, cudno je to sto sam u configu igre automobilista stavio rezoluciju 1600x900 i snimao frapsom u toj rezoluciji, kad sam snimio frapsom pokazuje mi rezoluciju pod details u avi fajlu 1280x960 (4:3) sa crnim trakama oko slike monitor mi je native rezolucija 1680x1050. Zatim sam samo koristio vegas i u vegasu sklonio crne trake evo podesavanja

Capture.PNG 1.PNG

Nisam koristio handbrake samo vegas sa tim podesavanjima, zanima me u kojoj rezoluciji trebam da snimam da li u nativnoj 1680x1050 ili u nekoj drugoj pa da radim upscale u vegasu na 1080p 60fps.
 
Poslednja izmena:
Snimaj u nativnoj pa kasnije radi upscale.
 
Uradio sam render na 1440p i aploadovao na youtube i pojavio se jedanput u quality options i sada ga nema, ne znam u cemu je problem.

EDIT: Pojavio se u google chrome.
 
Poslednja izmena:
Normalno je to, jer treba neko vreme da prodje dok youtube konvertuje. Racunaj 5-30min nakon uploada, u zavisnosti od duzine klipa...
 
Ne bih znao zasto ti u firefoxu ne prikazuje. Kod mene nema tih problema niti je ikada bilo.

Nema veze, bitno da si sada video kako kvalitet klipa ostane nesto bolji nego da si ga okacio kao 1080p. :)
 
Zbunio si me.. igra izbaci fraps video koji ti uvuces u Vegas, uklonis crne trake i odradiš upscale. To posle snimis u šta? Posle toga to iz Vegasa provučeš kroz handbrake I dobiješ video za yt. Meni se čini da gubiš na kvalitetu ako 2x pakujes video.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jos dva testa sam uradio, prvi sniman frapsom u nativnoj rezoluciji 1680x1050 i rezolucijom u vegasu 1728x1080 (pokazuje na youtube 1080p)

https://www.youtube.com/watch?v=EnCu27p_128

drugi sniman frapsom u rezoluciji 1680x945 i rezolucijom u vegasu 3200x1800 (pokazuje na youtube do 1440p)

https://www.youtube.com/watch?v=1u4ntkS2d2Q

U oba slucaja sam koristio u vegasu sony levels effects i computer rgb to studio rgb preset. Itekako je vidljiva razlika u kvalitetu.

Edit: na drugom klipu se vidi da je i kvalitet bolji na svim quality opcijama i na 1080p od prvog tako da upscaling rezolucije na 3200x1800 daje odlican rezultat.
 
Poslednja izmena:
Jel mogu da se nadovezem u ovoj temi kako ide procedura od snimanja do kacenja na yt i posto mi je net 10/1 kako podesavanja za klip da se vidi solidno a da mi ne treba 1dan da ga uploudam?
 
Ja sam ranije koristio fraps za snimanje, sad koristim OBS studio.
 
Nazad
Vrh Dno