Šta je novo?

Mogu na NET, ne mogu na WEB

Matori

Slavan
Učlanjen(a)
22.10.2008
Poruke
291
Poena
319
Da bih predupredio eventualne nerealne savete koji predvidjaju da se rastrcim i nabavim stosta...
Vec dugo, dugo sam u "kucnom pritvoru" (oporavak od teskog preloma noge). Ne mogu tek tako da idem bilo kud, a u kancelariju prakticno nikako (znate one predratne zgrade bez lifta, gde je drugi sprat kao cetvrti...). Hocu reci, zavisan sam od opreme koju imam u kuci, takve kakva je.
Imam jedan desktop racunar sa falinkama, koji me zajebava, sto nije predmet ove price. I imam pozajmljeni laptop, koji mi sluzi kao dodatak uz desktop.

Pozeljno je da se problem resi direktno znanjem. Znanjem koje ja nemam, ali se nadam da ga neko od vas ima.
I konacno da predjem na problem:

Kad mi je donet laptop, bio je zarazen nekim adverom. Trpeo sam maltretiranje nekoliko dana, a onda sam resio da to ocistim. Uzeo sam neki program koji sam pre dve-tri godine uspesno koristio. On je uklonio neke fajlove, ali to se pokazalo kao nedovoljno. Izasao sam na web i potrazio neki savremeniji program. Taj novi program je ocistio mnogo toga, ali je sa prljavom vodom izbacio i dete - nisam vise mogao da izlazim na web.
Problem je sto se sve to desilo prosle godine, tako da se mnogo cega ne secam. Npr, ne secam se koja su to dva cleanera bila. Probao sam da ih nadjem na hardu, ali nasao sam samo jedan - adwcleaner. Ne secam se da li je adwcleaner bio prvi ili drugi od ta dva programa. Bilo kako bilo, racunar negde u sistemu (XP SP3) ima zabranu izlaska na web.
Vrsio sam testove sa programima za poker.
i) William Hill (koji je najverovatnije pisan u Flesu) ne radi uopste
ii) Bwin (koji je verovatno pisan u nekom .NET okruzenju) radi delimicno
iii) Pokerstars (koji je propisno iskompajliran) radio je normalno

Dakle, ja mogu da koristim internet kao WAN, samo su browseri onemoguceni (u sistemu se nalaze Firefox, IE i Chrome).
Probao sam i FTP. Iz Total Commandera mogu da uspostavim FTP konekciju, iz browsera ne mogu (znaci nije samo http protokol onemogucen).

Sve u svemu, ja u sistemu imam zabranu izlaska na web, i ona je, pretpostavljam, zapisana u negde u ogromnom Registriju. A mozda (i) u nekom INI fajlu?
Moze li neko da mi kaze koje delove Registrija treba da pogledam? Koje INI fajlove?
Ako ja ne mogu da prepoznam fatalni kljuc, mogu da uploadujem odgovarajuce parce Registrija, pa da neko strucniji pogleda.

Hvala unapred

P.S. Ponovna instalacija Windowsa je krajnje resenje koje ima brojne minuse (da ne sirim temu previse) i dolazi u obzir tek posto se druge opcije iscrpu.

P.P.S. Ako mi neko postavi potpitanje, a ne odgovorim odmah - to nije zato sto sam bezobrazan, nego zato sto imam problema sa izlaskom na web...
 
Proveri sistemski datum, to se i meni događalo na nekom starom HP lapatapa sa XP-om. Ako stoji predugo sa mrtvom baterijom ume da izgubi datum.
 
Proveri sistemski datum, to se i meni događalo na nekom starom HP lapatapa sa XP-om. Ako stoji predugo sa mrtvom baterijom ume da izgubi datum.
Nisam znao da to moze biti uzrok, ali proverio sam - datum i vreme su OK.

Ostaje ista meta, isto odstojanje: kad zabrana izlaska na web postoji, GDE to bude zapisano?
 
Nije toliko "zabrana" koliko "ne mogućnost". Još nekoliko mesta za proveru, Internet Options (nije samo za IE) i Firewall.
 
Taj program koji je uzrok, nema neki recovery ili back up?
 
Provjeri proxy i DNS podešavanja.
 
Verujem da nije nista od toga...Ako sam dobro razumeo tu se radi o win XP a tu je bila neka zezancija gde se socket morao ponovo generisati posle takvih napasti. Davno bilo i zaboravio sam....Neko ko se priseti XP moze da ti pomogne...
 
WinSockFix - bez problema se pronalazi preko gugla na dosta sajtova.
Ako je ostao AVP aktivan, možda je aktivan fajervol. Deinstalirati pa staviti neki svež.
Brljotine po winu koje su zaostale, moraju se rešiti nekim od redžistri defragmentera/klinera. Lako može da se desi daprethodna dva rešenja nisu dovoljna.
 
Uuu, dosta odgovora :). Pogledacu sve to sto ste spomenuli, pa cu se javiti
 
Deluje nepristojno sto me nema toliko dugo, ali slomio sam naocare, sto me cini skoro bespomocnim na racunaru. Ovo pisem u Notepadu, sa enormno velikim fontom, pa cu prekopirati u browser. Zbog toga ne odgovaram na sve pojedinacne postove, nego cu samo reci sta je na kraju bilo.

Jasno vam je bilo da je meni stalo da saznam sta TACNO onemogucava moje browsere. Medjutim, u jednom nastupu malodusnosti, pustio sam program za generalni repair Windowsa i legao da spavam. Ujutro sam probao da izadjem na web... i uspeo. Znaci, problem je resen, a da ja nisam postao ni za dlaku pametniji - i dalje nemam ni najblazu ideju sta je bio tacan uzrok disfunkcije.
Imam logove, ali bez naocara mi ne pada na pamet da otvorim ijedan. Mogu da uploadujem ZIP, "za buduca pokoljenja" :), ali ne sad, posto pisem sa desktopa.

Jos jednom - hvala svima!

Koristan link: 7 Tools to Restore Your Internet Connection by Repairing Winsock

Ja sam koristio program pod brojem 4. Tweaking.com, Repair Windows
 
Glavno je da je problem rešen. Da bi znao tačno šta je bilo jedan od ovih sugestija gore morao bi da bude tačan.
 
Nazad
Vrh Dno