»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 12 od ukupno 12

Tema: Video game takmičenja u Srbiji 80-tih i 90-ih

Newcomer Avatar korisnika ripkid
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        128

Cool Video game takmičenja u Srbiji 80-tih i 90-ih

Pokušavam da napišem neki text za svoj blog koji se tiče game takmičenja u Srbiji 80-tih i 90-ih medjutim kako nisam u dovoljnoj meri opskrbljen informacijama (pogotovo kada su 80-te u pitanju) cenio bih svaku informaciju koju neko može da mi da. Bili bi ste naravno navedeni imenom u textu i citirani.
        Elem, podrazumevaju se naravno samo prava takmičenja ili ti nagradna takmičenja propraćena medijski. Znam da smo 90-ih imali "PC klince" koje je vodio Nenad Nenadović na Pink-u koji su kasnije prerasli u Sega a zatim Nintendo klince a tu je bilo i jedno veliko PC takmičenje u Domu Sindikata u Beogradu neke '94 ili '95 na kom se igrao Aladdin, Raptor: Call Of Shadows i Heretic u finalu u LAN-u. Na tom sam takmičenju učestvovao i došao do finala ali sam ispao jer su neki likovi koristili cheat-ove, sećam se da sam isfrustriran napustio event pre kraja i otišao kući Bilo je kasnije i još jedno takmičenje u Hali Pionir u Sega Mega Drive igrama, tu sam isto učestvovao i izgubio u nekom valjda polufinalu u Mortal Kombat III okršaju od tada famoznog Čede, kralja Sega Klinaca No da ne davim sada previše, bacite svaki info koji imate, zahvaljujem unapred svakome
        Menjao ripkid : 12.08.2017. u 01:17

Member Avatar korisnika D.Zivkovic
        Na forumu od
        Apr 2010
        Poruka
        257
      3. Moja mašina
      4. Blast from the past! ) I ja sam učestvovao na tom takmičenju u Domu Sindikata Za Aladdin se sećam da su se sakupljali poeni tako što staneš ispod prozora sa kog bacaju one ćupove i razbijaš ih. Pravila nisu eksplicitno bila definisana, bilo je važno sakupiti što više poena. Propusti takve vrste od strane organizatora su načisto upropastili koncept i zanimljivost. Kada sam video na koji način se sve to odvijalo totalno sam izgubio volju. Takmičenje je čak bilo ispraćeno od strane neke televizije, ne sećam se koja je bila u pitanju. I da, čak me je voditelj nešto i pitao pre nego što sam seo za računar..znam samo da me je razvalila trema, a šta me je pitao nemam pojma.

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        128
        Da, da to je bila fora sa Aladdinom, da se lome ćupovi da bi se nabili poeni Mnogi to nisu znali pa su onako bezveze lutali. A vidim i ti pamtiš lošu organizaciju, btw. setih se i da je taj Heretic imao neki očajan framerate u LAN-u i seckao je do zla boga. Da li se sećaš koje su bile glavne nagrade možda ? Inače koliko se ja sećam to takmičenje nije bilo uopšte ispraćeno od strane Sveta Kompjutera recimo nego sam najavu dogadjaja snimio u tipa Politici ili tako nekim novinama.

Member Avatar korisnika D.Zivkovic
        Na forumu od
        Apr 2010
        Poruka
        257
      8. Moja mašina
      9. Znaš kako, sećam se da je moglo da se vidi kako ovi igraju dok ne stigneš ti na red. I onda kad sam video da se sve svodi na razbijanje ćupova totalno mi bilo smorno i nezanimljivo. Odigrao sam samo Aladina onako nezainteresovano i posle toga otišao, nisam ostvario neki zapažen rezultat. Nisam siguran 100%, ali mislim da su nagrade bile u nekom gejming hardveru, a koje su ne mogu da se setim. Bilo je mnogo davno, a i ne nešto ekstra zanimljivo da bi mi ostalo u lepom sećanju. Ne znam kako sam saznao za takmičenje, postoje dva moguća načina - ili preko Sveta Kompjutera, ili preko televizije. Novine sigurno tada nisam čitao, što znači da su najave verovatno još negde bile.
        Baš čudno da se niko drugi ne seća tog skromnog eventa , pretpostavljam zato što je PC najomraženija kanta za većinu nas koji obitavamo na ovom forumu, a baš se on koristio za takmičenje. Koliko si godina tada imao?

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        128
        Imao sam 12 godina kada je to bilo. Jbg ja sam od PC-a imao tada već stari 286 i ništa od tih igara nisam igrao sem Aladdin-a i to Sega verziju, igrao sam se još uvek tada na Amigi i na konzolama. Dobar 486 PC je tada bio papreno skup i nije ga baš svako imao tek tako. Zanima me da li je ikada organizovano neko veliko Amiga/C64 nagradno takmičenje s obzirom da su dotične mašine bile extremno popularne ovde.

Member
        Na forumu od
        Aug 2003
        Poruka
        1.111
      12. Moja mašina
        • CPU: CPU Type AMD Sempron, 2800+ 754 socket
        • MoBo: Motherboard Name MSI K8N Neo
        • RAM: 1.5gb DDR1
        • VGA: Gigabyte GeForce FX 5500 AGP
        • MON: Samsung 997mb
        • HDD: Maxtor 120gb
        • Case: Desktop za pod noge/ 350w
        • SND: integruša
        • INET: Wifi
      13. Jedino online takmičenje koliko se ja sećam pre 2000te je odmah posle bombardovanja 1999 Duel Liga u Quake 2 u organizaciji Nedelje sa Drenika. Dodela nagrada u kompjuterskoj emisiji na Art kanalu
        Ako te to interesuje mislim da imam više informacija (redosled) intervju sa pobednikom na tada najpopularnijem gamer sajtu RUR

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        128
        @boZZaP

Hvala na javljanju. Potreban mi je info kada se tačno odigralo takmičenje, ko je sve učestvovao, koje su nagrade bile i čisto malo da se opiše sam dogadjaj i atmosfera koja je tada vladala. Slike su naravno isto dobrodošle.
        Menjao ripkid : 14.08.2017. u 15:42

VIP member Avatar korisnika Ivan®
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        4.311
        Interesantno je i da nigde nema baš nikakvog video materijala o tome.

Ako neko ima nešto, nek podeli

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        128
        Ima materijala sigurno a to čuči po pitaj boga kojim prašnjavim arhivama. To bi trebalo uposliti nekoga sa RTS-a ili odakle već da pročešlja po tome pa da dostavi eventualno to što imaju. Mada ja cenim i ovako bilo kakav info, najbolje iz prve ruke

Member
        Na forumu od
        Aug 2003
        Poruka
        1.111
      18. Moja mašina
        • CPU: CPU Type AMD Sempron, 2800+ 754 socket
        • MoBo: Motherboard Name MSI K8N Neo
        • RAM: 1.5gb DDR1
        • VGA: Gigabyte GeForce FX 5500 AGP
        • MON: Samsung 997mb
        • HDD: Maxtor 120gb
        • Case: Desktop za pod noge/ 350w
        • SND: integruša
        • INET: Wifi
      19. Ko bi rekao da je .mht format kojim su snimljene stranice toliko "divalj".

Evo intervijua sa Draganom Nedeljkovićem, organizatorom turnira online (sa 56k-33k modemima) u Quake 2 koji je trebao da počne pred bombardovanje ali je odložen

U njemu su svi podatci o takmičenju.

Već sam zaboravio ali me ortak podseti, dodelu nagrada u emisiji, kada je umesto Sokića došao njegov ortak "Beli" u belom odelu ("beli" iz Mladenovca predsednički kandidat je ukrao stajling "Belog" iz Obrenovca) i kad su ga iako je rekao organizatorima da nije Sokić, predstavili kao GHoSTa primio nagradu i zahvalio se

Vrhunac zabave je bio kad je mali Bane počeo da pozdravlja mamu i rođake "preko televizije"

word doc (morao sam da kovertujem .mht)

https://www.sendspace.com/file/pouw28

Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        128
        @boZZaP

Hvala puno za info, baciću se na čitanje prvom prilikom. Btw. voleo bih da nekako stupim u kontakt sa nekim od starijih likova koji su se motali oko Sveta Kompjutera 80-tih i početkom 90-ih ali izgleda mrka kapa za sada. Mnogo me zanima koje je bilo prvo takmičenje ikada ovde u Srbiji i ko ga je organizovao itd.

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •