Šta je novo?

LG 43LH510V za PS4 preko hdmi, a audio out preko scarta?

nagard

Čuven
Učlanjen(a)
06.03.2004
Poruke
3,147
Poena
755
Da li neko ima informaciju da li tv LG 43LH510V na svom scartu može da da analogni audio output signala koji primi preko hdmi in?

Imam pristojnu ponudu za ovaj TV, ne smeta mi što nije smart i što ima samo jedan hdmi, samo me ovo pitanje za audio sekira...
 
Na TV-u su skart ulazi. Kako misliš uopšte da pošalje izlazno nešto preko njih.
Audio aut u ovakvim slučajevima samo ako deklarisano ima mogućnost za to, obično je optički izlaz u pitanju.
Plus, da bi digitalni signal vratio u nazovi analogni, treba dodatna konvertorska elektronika koja košta lepe pare. Ni pod tačkom razno u jeftinim TV-ima, nisam siguran ni da postoji kod mnogo skupljih modela.
 
Moj tv Vivax zvuk sa digitalne kablovske šalje preko skarta na eksterne analogne 2.1 zvučnike, dok sa integrisanog androida ne, ali preko digital coaxa da.
 
Poslednja izmena:
Излази на скарту телевизора нису ретки, мој стари телевизор је то имао али вероватно нема на већини. Мада се то углавном ретко користи, увек је постојао лакши начин да се звук негде одведе.
 
Na TV-u su skart ulazi. Kako misliš uopšte da pošalje izlazno nešto preko njih.
Audio aut u ovakvim slučajevima samo ako deklarisano ima mogućnost za to, obično je optički izlaz u pitanju..

Nisi u pravu. Full scart sa 21 pin je i ulaz i izlaz. Moja Philips plasma stara 10 godina daje ovako audio out kako pričam. Neki tv da, neki ne. Zato mi treba neko da kaže generalno kako je kod novijih LG lcdova...
 
Tvoja stara plazma i stari TV-i uopšte su analogno bazirani.
Govorio sam o novim modelima. Pogledaj detaljno šta piše u specifikacijama novih pa ćeš videti šta se sve u međuremenu izgubilo.
 
Nazad
Vrh Dno