Šta je novo?

AMD Threadripper i Epyc

Zar nije potvrđeno da to nisu drummy moduli, nego isti, ali samo iskljčeni? Jedino ako misliš da stavljaju škart module, što je sasvim moguće.

I da li to znači da jedan 8-core Ryzen čip AMD plaća GloFo-u oko 20$, da ih ceo AM4 CPU košta možda $40-$50, a Threadripper i EPYC oko $100-$150 :D Nije ni čudo što su darežljivi sa onom veš mašinom od pakovanja :d
 
Ves masina od pakovanja, hahaha, kako me lepo nasmeja :D
Valjda rekose da je tehnicki funkcionalno, ali da nema nikakvu vezu sa supstratom te da ne moze da se otkljuca.
 
Navodno je jedan AMD zaposleni potvrdio da su dummy jezgra zapravo mrtva (deo od onih ~5% koja su neispravna) priložio interesantan grafik.

LINK

EDIT:

Ako se uzme cifra od 290 Zeppelin modula po vaferu i prinos od 95% ispadne da imaju 14 dummy modula, odnosno materijala za 7 Threadrippera po vaferu bez da moraju da diraju funkcionalne module.
 
Poslednja izmena:
Stigao mi 1900X :)

20170927-IMG_4395s.jpg
 
Dandara, za cega ce ti, u kojim si sada vodama? :)
 
Pa u gejming vodama on uvek bio, voli čovek da se igra :)
 
Gaming, video editing, photo editing...
 
Dandy, koristis li Capture One Pro?
 
Ploca je brutalna. Pri lepom przenju od 300W potrosnje, drzi nekih 60C na naponskoj, sto nije za bacanje :D Jos ne videh da se pali onaj mali ventilator na naponskoj sekciji.
 
Samo da javim da ova ploča (ASUS ROG ZENITH EXTREME) sa trenutno najnovijim BIOS-om ne radi sa Kingston HYPERX Predator 32GB Kit (4x8GB) DDR4 3200 MHz CL16 - HX432C16PB3K4/32 memorijom.
Sa BIOS-om koji je došao u ploču, zaglavljivala je na inicijalizaciji memorije, sa najnovijim BIOS-om se restartuje u krug.
Ova memorija inače ne radi ni sa ASUS PRIME X370-PRO Ryzen pločom sa trenutno najnovijim BIOS-om, probao sam.
 
Samo da javim da ova ploča (ASUS ROG ZENITH EXTREME) sa trenutno najnovijim BIOS-om ne radi sa Kingston HYPERX Predator 32GB Kit (4x8GB) DDR4 3200 MHz CL16 - HX432C16PB3K4/32 memorijom.
Sa BIOS-om koji je došao u ploču, zaglavljivala je na inicijalizaciji memorije, sa najnovijim BIOS-om se restartuje u krug.
Ova memorija inače ne radi ni sa ASUS PRIME X370-PRO Ryzen pločom sa trenutno najnovijim BIOS-om, probao sam.
Glupo pitanje: memara je ok?

H6X
 
Glupo pitanje: memara je ok?

H6X
Nemam trenutno treću ploču koja prima DDR4 da probam, ali probao sam sva četiri modula pojedinačno i isto se ponašaju. Nekako mi je malo verovatno da sva četiri ne rade

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Meni te iste Predator memorije nisu radile na Asus X299-E Gaming ploči.
 
Pakao je naterati Kingstone da rade cak i sa jednim modulom samo... i ja sam naleteo na probleme sa threadripper platformom i kingston predatorom, mislim da je kolega Kasapin i na X299 (rampage VI extreme) vodio bitku sa istim kingstonom.
 
Ne da sam vodio bitku nego je to bio pakao :d
Moras da probas prvo jedan stap u najdalji slot da ubodes i onda ce verovatno da se pokrene sistem i da udjes u BIOS. Tamo podesi XMP profil i ugasi masinu. Sada ubaci ostala 3 stapa u odgovarajuce slotove za 4 slot konfiguraciju, mislim da su sivi slotovi bili.
To je jedini nacin da zaobidjes boot loop (masina zabode kod cpu coda 95 ili 92 i restartuje se u roku od par sekundi).
Ista prica je bila, ali identicna i na Rampage VI Extreme. Ako kojim slucajem radis clear cmos, moras sve opet da radis.
MemOK! nekad prodje, nekad ne.
 
Fali vam zaključak :). Umesto njega su ponovljeni rezultati arhiviranja.
 
Lep test, vidi se da je mnogo dobar cpu za audio i video render. Šteta što sav softver ne može da iskoristi ovakvu sirovu snagu. Ako sme da se komentariše i dizajn proizvoda, nisam video leši procesor ni kutiju do sada.
 
Nazad
Vrh Dno