Šta je novo?

AMD Threadripper i Epyc

Cene odlicne! 32 core nije cak ni duplo skuplji posto je 1950x po izlasku bio 1000 usd a ovaj je 1800. Za nesto sto je i vise nego duplo bolje cena je odlicna! Uzeo sam pre neki dan 1920x za oko 505 evra nov i bez problema ide na 4.1ghz sa oko 2700cb poena... Za te pare trenutno mislim da nema bolje kupovine:).
 
Corsair vengeance led 3000mhz. Stim sto meni ne radi na 3000 jednostavno ne zeli da reaguje xmp nece a postuje... Tako da je teram na 2666mhz i cpu na 4.1ghz all core.
 
Koliko znam, XMP profili i nisu baš dobro urađeni za Ryzen. Uglavnom ručno može bolje da se podesi od XMP profila (ili veći takt ili niži latencije). E sad, meni je lakše da kliknem nego da se zezam s tim, pa držim svoju na 2666 MHz, iako verovatno može više
 
Nisam znao to za Ryzen da ne rade xmp profili. Imam samo 3 ryzen masine sve ostale su Intel i u 1950x recimo xmp profil je radio dok sam imao 4x8gb rama Kingston predator na 3000mhz. Kako sam dokupio jos 4 ista modula i ubacio tako je poceo da odbija saradnju pa sam ga spustio na nizu frekvenciju ali isto preko xmp profila. Mislim da je sada 2666mhz.
Ne znam da namestam latencije nisam to nikad radio, mada iskreno i nemam mnogo vremena samo sklopim komp, klokujem, istestiram i stavim ga u farmu ili kao workstation i cao :).
 
Rade XMP profili ali su to profili optimizovani za intel.
 
Corsair vengeance led 3000mhz. Stim sto meni ne radi na 3000 jednostavno ne zeli da reaguje xmp nece a postuje... Tako da je teram na 2666mhz i cpu na 4.1ghz all core.
Aha, ima smisla. Koji CL? Vidim da skor moze vise na tom kloku pa sam skontao da ti je sporija memorija. Ja sam guram 4 stapa na 2933 ali sa 2 ide na 3066, naravno CL14. Uspeo sam jednom da nadjem stabilna podesavanja i sa 4 stapa na tom clocku ali se vise ne secam sta sam sve radio a ne mogu da eksperimentisem.
Prija jezgrima kad se memorija malo utegne.

Tapatalk
 
@Renovatio
Rade XMP profili, kao što je i Ivan rekao. Ali to nije najbolje moguće rešenje. Kao što rekoh, i ja sam kod mene izabrao jedno od ponuđenih XMP prodešavanja jer mi je lakše, a realno mi nije bitno.
 
Može još da se ručno dotera posle angažovanja XMP-a, nije to upisano u kamenu.
 
@Saj

CL 15 je ram. Istrazicu malo pa kad budem umao vremena probacu da se igram malo sa ramom.
 
Zvanično:

AMD Ryzen™ Threadripper™ 2990WX | AMD

AMD Ryzen™ Threadripper™ 2970WX | AMD

AMD Ryzen™ Threadripper™ 2950X | AMD

AMD Ryzen™ Threadripper™ 2920X | AMD

Malo slika sa http://drmola.com/pc_column/296708:

1168b16f4c876377e81fc1c51b7c8b48.jpg


04e351133f5309e4f7f01301229a820c.jpg


4efa573bc68cecf668859d043305f993.jpg


3ef2d21a6e1208d1ff982a2f64b6b63a.jpg


9c879140f5ad229ed35ec3683c35e859.jpg


Šlag na tortu: :D (na 5,075 GHz)

78494adaa9bbf352d4ea775152848626.jpeg
 
Poslednja izmena:
Ko da ga je Intel pravio :d intel fanboy-evi na aparatima :d
 
Džadžment dej... :d
 
sve je to lepo na slikama, cak sta vise veoma obecavajuce 6 ovo 12 ono, 12 ono 24 ovo, 24 i ovo i ono sa 48 onoovo za samo 650 didada ovaj dolara.

iskreno se nadam da se hype za godinu dana nece pretvoriti u pffff kao sto je bilo i ranije, i da ih intel nece oduvati sa svojim prosecnim procesorom bez 24/48 za +30%, uz to grejuci se 50% manje overklokujuci se 50%vise i bagujuci se 100% manje, radeci na svim plocama i svim memorijama bez problema.

zaista se nadam.

i ne nisam intel fan:)
prvi sistem mi je bio sa amd procesorom.
 
sve je to lepo na slikama, cak sta vise veoma obecavajuce 6 ovo 12 ono, 12 ono 24 ovo, 24 i ovo i ono sa 48 onoovo za samo 650 didada ovaj dolara.

iskreno se nadam da se hype za godinu dana nece pretvoriti u pffff kao sto je bilo i ranije, i da ih intel nece oduvati sa svojim prosecnim procesorom bez 24/48 za +30%, uz to grejuci se 50% manje overklokujuci se 50%vise i bagujuci se 100% manje, radeci na svim plocama i svim memorijama bez problema.

zaista se nadam.

i ne nisam intel fan:)
prvi sistem mi je bio sa amd procesorom.

Čime je to Intel odvalio 1st gen TR za 30% (overall gledano)?
Gde se to sa svojom žvakom intel grejao 50% manje u odnosu na TR sa istim/sličnim brojem jezgara na istim ili sličnim radnim frekvencijama?
Jedan od korisnika sa foruma koji se bavi renderingom ili sličnim poslom je pisao ovde o tome kako intel "ne baguje" u odnosu na TR... rekao bih da je drakula, ali ne mogu sada da kopam, javiće se već sam ako vidi.

Uopšte mi nije jasno kako je moguće da i godinu ipo dana od izlaska procesora na tržište i dalje trujete okolo teme sa takvim nepotkrepljenim *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*štinama. Imam 2 platforme (i intel i amd) i jedna i druga rade identično, štaviše AMD se znatno manje greje, performanse su egal, a stabilnost je neupitna, pri tom su obe platforme zasnovane na kvalitetnim mid-range pločama, napajanjima i propratnim komponentama.

Edit: Zaboravio sam da napomenem da pri kupovini Ryzena uopšte nisam gledao QVL listu MSI za DDR4 podršku, kupio sam tada najjeftiniju memoriju dostupnu u radnji na 2666. Beše neki levi Team Elite, uspeo sam da je nateram da radi i na 2933, od tada je zamenjeno sa 2x Crucial Balistix 2x8 boot na prvu loptu po zameni memorije. Tako da ni ta priča ne pije vode više, kao možda prvih nekoliko nedelja.
 
Poslednja izmena:
Iako je ovo EPYC, ali se on ovde tretira kao da je Threadripper.



:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje
 
CB R15 test zavrsi za 3 sec. mora se praviti ozbiljniji softwer za testiranje :)
 
kao sto rekoh zaista se nadam da ce amd ovaj put ( dobro mozda ne bas ovaj put ) izbaciti platformu koja ce makar
parirati intelu sa cenom, potrosnjom, kompatibilnoscu , perfromansama i stabilnoscu.

to na zalost do sada nije bio slucaj.
 
Po čemu to bar ne parira ?
 
kao sto rekoh zaista se nadam da ce amd ovaj put ( dobro mozda ne bas ovaj put ) izbaciti platformu koja ce makar
parirati intelu sa cenom, potrosnjom, kompatibilnoscu , perfromansama i stabilnoscu.

to na zalost do sada nije bio slucaj.

Rat je mir. Sloboda je ropstvo. Neznanje je moć.


Mocan li si, q4u :D

AMD ima ne jednu, vec dve platforme koje konkurisu Intelu vise nego uspesno.
 
Poslednja izmena:
kao sto rekoh zaista se nadam da ce amd ovaj put ( dobro mozda ne bas ovaj put ) izbaciti platformu koja ce makar
parirati intelu sa cenom, potrosnjom, kompatibilnoscu , perfromansama i stabilnoscu.

to na zalost do sada nije bio slucaj.

I temperaturom, ne zaboravi.
 
kao sto rekoh zaista se nadam da ce amd ovaj put ( dobro mozda ne bas ovaj put ) izbaciti platformu koja ce makar
parirati intelu sa cenom, potrosnjom, kompatibilnoscu , perfromansama i stabilnoscu.

to na zalost do sada nije bio slucaj.
Intel X99 i X299 je jedna od vecih katastrofa na trzistu, cene lose, procesori sa zvakom za 2k$, spaljivanje ploca, pregrevanje, opsta katastrofa :)

TR1, a sad i TR2, rasturaju :)
 
X99 nema žvaku, odnosno zvizdu majonezu.
 
Poslednja izmena:
Greska u koracima, onda su samo ovi noviji sa pastom(Koji su dosli uz X299), svejedno je bruka da se 2k$ CPU ne lemi, vec se stavlja pasta na IHS..
 
kao sto rekoh zaista se nadam da ce amd ovaj put ( dobro mozda ne bas ovaj put ) izbaciti platformu koja ce makar
parirati intelu sa cenom, potrosnjom, kompatibilnoscu , perfromansama i stabilnoscu.

to na zalost do sada nije bio slucaj.

to na zalost do sada nije bio slucaj

i molim Vas ne kacite rezultate sa tecnim nitrogenom jer nismo na marsu ( na zalost )
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno