»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 12 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 180

Tema: AMD Threadripper

Member
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        845
        @mickeyrs, nazalost zivimo u svetu gde se ne gleda toliko tehnoloska superiornost nekog konacnog proizvoda, nego krajnja dobit njegovog prodavca (trgovci su pobedili inzenjere).T.j. hocu reci da tu superiornost gledaju upravo kroz $. Prostim recima: pravi ti obucu i iz koze krokodila, ali ako kupcima su dovoljni i opanci i neko ih ponudi dosta jeftinije - ti ces propasti. Ovo sto je amd napravio je pun pogodak. Jeftino njima za proizvesti, jeftinije mogu prodati, dobro se drzi odnosno konkutencije, kupci zadovoljni. Profit. Slicna situacija je i sa monitorima/tv. Secas se mozda 16:10, pa na kraju pobedi 16:9 - jednostavno jeftinije u proizvodstvu. Isto i plazma vs lcd - plazma bolja objektivno, ali pobedio lcd - jer je jeftiniji. Pa i sad umesto klasicnog rgb u 4k tv lg forsira rgbw - opet isti razlog - jeftinije proizvodstvo. Intel sad moze samo negde u serverima da se koprca, jer tu je velika inercija (vec zakljuceni dogovori, upgrade i slicno). Ocekujem cak da buduca arhitektura intel vrlo verovatno bude nalik na amd. Upd. Jer je i intel poceo da trazi neko jednostavnije resenje za strukturu svojih multi-core cpu i otkazao se od ring bus u korist knight landings (iako ring bus je brze resenje, ali sa velikom kolicinom jezgara pravi problem sa potrosnjom) u skylake-x. Ali kako vidimo sve jedno imaju ozbiljne probleme sa temp i potrosnjom toliko velikog kristala.
        p.s. i meni vise mozak ode na pasu. U ranijim postovima umesto cyrcle ring sam mislio na ring bus (zaboravio kako se zove pa automatski prekrstio...)
        Menjao Caridze : 13.08.2017. u 01:48

Member Avatar korisnika mickeyrs
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        1.384
      3. Moja mašina
        • CPU: i7 7700K@default + Noctua L9x65
        • MoBo: Asus Z170I
        • RAM: 8GB Crucial value@2133
        • VGA: Sapphire Vapor-X 280X
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: WD Blue 500GB 2.5"
        • OPT: -
        • Case: table :D + Seasonic G650
        • SND: integrisana+Microlab MD312
        • LAP: Lenovo Thinkpad T440s
        • TV: Panasonic G20 42"
        • INET: DSL
        • Ostalo: QNAP TS-669L 6x3TB WD Red@RAID6, Marantz SR4003, Mission m34i
      4. Jbg, Saj, pokušavam da objasnim svoje viđenje, ali ne ide očito. Gde sam se ja to 'primio', nemam od Intela ništa, nit' za reklamu, nit' za review pa da to valjam po oglasima posle, svaki sam CPU platio pošteno, ploču isto, nit' imam akcije Intela.

Poredite AMDovu AMG S klasu (Threadripper) sa BMW 5com i pričate o dominaciji. Nije u redu. Dal' zato što je AMG spustio cenu ili BMW naduvao, nije bitno, nisu ista klasa auta. To pokušavam da objasnim, ali ne ide izgleda da se uvaži drugačije mišljenje. OK, AMD rulez trenutno. Zaista.

@caridze - opet si uleteo. Tako je, prilagodi se ili umri. Pozicioniranje proizvoda, cenovna strategija, segmentacija tržišta... sve to utiče na ZAŠTO Intel ceni svoj CPU trenutno ovoliko, a AMD ovoliko. Šta je povoljnije, niko ne spori, daj mi AMG S za cenu BMV 5ce i ne bunim se, ali neću porediti ta dva auta nikad. Jasno je koji je bolji a zašto mi ga neko daje po nižoj ceni je druga stvar...

PS. Alfista sam, ne mirišem ni AMG ni BMW, samo poštujem.

Sent from my E6683 using Tapatalk
        Menjao mickeyrs : 13.08.2017. u 01:47

Member Avatar korisnika [SAJ]ber Kurajber
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        13.927
      6. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1700 @3.9GHz - Noctua NH-D15 SE
        • MoBo: Asrock x370 Killer SLI
        • RAM: 4x8GB G-skill Trident Z 3200MHz cl14 @3066 cl14
        • VGA: Zotac 1070 Amp Extreme
        • MON: 40" Samsung LE40C530
        • HDD: Samsung Evo 850 M.2 500GB, Crucial C300 120GB, Samsung F3 1TB, Samsung F4 2TB
        • Case: Corsair 600T, Seasonic 760XP2
        • SND: Logitech G51 / Sennheiser HD 515
        • TV: Samsung LE40C530, 49" Grundig VLE6621
        • Ostalo: G15, MX518.
      7. Zasto nije ok poredjenje ako su u istom cenovnom rangu? To je jedina bitna stvar. Oba cpu-a imaju istu namenu, kategorija procesora za posao.
        Zasto bih ja za iste pare uzeo losiji cpu? Daj mi jedan razlog.

Vidim kakvo je tvoje vidjenje ali ne razumem kako mozes da razmisljas na taj nacin. Branis Intel pricajuci kako nije fer. Ocigledno je da si ofarban cim te zanima sto druga strana daje vise. Hajde Beast, on je zastoko ostrascen i to znamo svi na forumu ali ti si me malo iznenadio.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Member Avatar korisnika Space Beer
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        2.988
      9. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 1200 3.6 GHz ::: LC-CC-120
        • MoBo: MSI B350M Mortar
        • RAM: G.Skill 2x8GB 2666MHz (F4-3000C16D-16GISB)
        • VGA: PowerColor R7 260X 2GB
        • MON: BenQ G2222HDL
        • HDD: Toshiba 500GB
        • Case: CM N200 ::: CM G550M
      10. Citat Citiram korisnika: mickeyrs Pogledaj poruku
        Jbg, Saj, pokušavam da objasnim svoje viđenje, ali ne ide očito. Gde sam se ja to 'primio', nemam od Intela ništa, nit' za reklamu, nit' za review pa da to valjam po oglasima posle, svaki sam CPU platio pošteno, ploču isto, nit' imam akcije Intela.

Poredite AMDovu AMG S klasu (Threadripper) sa BMW 5com i pričate o dominaciji. Nije u redu. Dal' zato što je AMG spustio cenu ili BMW naduvao, nije bitno, nisu ista klasa auta. To pokušavam da objasnim, ali ne ide izgleda da se uvaži drugačije mišljenje. OK, AMD rulez trenutno. Zaista.
        Dok BMW ne izbaci seriju 7, S klasa je jedini logičan izbor. A čak i ako izbaci, ako bude duplo skuplja, imala 50% veću potrošnju, a bude samo 10% brža, onda ćemo za te pare uzeti neko malo više epsko vozilo, npr. Majbah

Perf/price i perf/watt su jedina logična poređenja za kupce. Sve ostalo nema smisla. Perf/core, max. klok su poređenja za CPU entuzijaste i inženjere. I vidim da ljudi pričaju da ako se kupuje za posao, cena nije bitna, već se uvek gleda najbolji (najbrži) računar. To je više izuzetak nego pravilo i to govorim iz ličnog iskustva. Po pravilu, postoji budžet za opremu i van njega je (skoro) nemoguće izaći. Čak i ako ti 20% veća cena donosi 40% bolje performanse.

Citat Citiram korisnika: mickeyrs Pogledaj poruku
        PS. Alfista sam, ne mirišem ni AMG ni BMW, samo poštujem.
        To objašnjava mnogo

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        1.384
      12. Moja mašina
      13. Citat Citiram korisnika: Space Beer Pogledaj poruku
        Perf/price i perf/watt su jedina logična poređenja za kupce. Sve ostalo nema smisla. Perf/core, max. klok su poređenja za CPU entuzijaste i inženjere. I vidim da ljudi pričaju da ako se kupuje za posao, cena nije bitna, već se uvek gleda najbolji (najbrži) računar. To je više izuzetak nego pravilo i to govorim iz ličnog iskustva. Po pravilu, postoji budžet za opremu i van njega je (skoro) nemoguće izaći. Čak i ako ti 20% veća cena donosi 40% bolje performanse.
        Vidiš, već i sam si se ogradio da najbolji <> najbrži stavljajući u zagradu ovo drugo. Hoćeš da kažeš da se brand name office mašine, radne stanice i serveri kupuju jer imaju onoliko bolje performanse od PC-ja koji možeš da sklopiš za iste pare? Apple da ne pominjem tek, samo nam ta ekipa nedostaje da se priključi... Ili za biznis ipak nisu samo multicore performanse i cena jedini parametar... bolje da ne zalazimo u te teme, i ovako mi deluje da sam zagadio.

Inače, ja se ubih gore da objasnim upravo ovo boldovano i podvučeno što si napisao. Diskusije ovde posmatram kao diskusije između ovih drugih, a ne samo običnih kupaca.

Da smo u 'Šta da kupim' podforumu, onda vaša priča ima smisla, da, AMD nudi trenutno više za isti novac. Samo zato cenu posmatram kao relativnu stvar, promeni se preko noći. Danas je ovaj CPU najpovoljniji, sutra neki drugi. Performanse se malo teže menjaju i mene zanimaju apsolutne, a ne relativne performanse.

Zašto AMD pobeđuje? Jer su se spustili za klasu dole sa cenama i nude nešto što Intel nema trenutno, a i ovo što će da izađe je diskutabilno. I nigde nisam rekao da je to loše po nas. Naprotiv. Samo sam za malo više objektivnosti u tumačenju rezultata.

Citat Citiram korisnika: Space Beer Pogledaj poruku
        To objašnjava mnogo
        Šta objašnjava?

Plastično, mnogo veći broj ljudi ima potrebu da vozi Punta (ili Corsu, Polo, BMW 1...) za do posla i na pijacu i ti automobili su odlični za te namene, malo troše, laki za manevrisanje, relativno jeftiniji za održavanje.
        Dođe neko i krene da ti preporučuje da kupiš polovan Superb (BMW 5, E klasu, A6 ili A8) i ubeđuje te da je to bolji auto jer ne osetiš dugačka putovanja. E tako vi sad zvučite. Jer eto, cena... neću više o automobilima, tamo se zna šta je koja klasa i testovi su uvek u okviru klase, na kraju se odvoji šta je preporuka zbog cene, a šta bolji auto.

Member Avatar korisnika qryak
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        250
        Koliko su gluposti par intel trolova napisali za šest stranica. Baš lepo što su ih Ryzen i Threadripper isterali iz pećine, taman da popunim ignore listu na forumu, zjapila je prazna dosta dugo.

VIP member Avatar korisnika Marti Misterija
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        3.855
      16. Moja mašina
        • CPU: peskoviti most sa cetiri jezgra
        • MoBo: tajvanska
        • RAM: osam a boze zdravlja i ses'naes jednom
        • VGA: sedam sedam sedam nula
        • MON: Del ses'deset jedan santim
        • HDD: Zamzung osam pet nula i VeDe Crni triterash
        • OPT: e... to je japansko ali ne koristim
        • Case: švecki dizajn, crno i saund pruf, tajvanska zlatna struja
        • SND: k-sonar ali ne podmornicki
        • Ostalo: pljuckavaci komada dva, crno beli i foto veliki za tapete :)
      17. Citat Citiram korisnika: Space Beer Pogledaj poruku
        Ovo je otprilike suma sumarum u vezi HEDT procesora, ne trudite se da sirite pricu u pravcu koji u stvarnosti ne postoji!

ps -Budete li uvukli pricu o konzervama u ovu temu, upotrebicu svoj uticaj da vam uvale perm ban za vijek vjekova!
        Previše ljudi troši novac koji nisu zaradili da bi kupili stvari koje im ne trebaju kako bi zadivili ljude koje ne vole -- Will Rogers

Member Avatar korisnika goldi
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        7.497
        Ovako kad iscitam sve postove dodjem do zakljucka da se AMD TR 12 i 16 core procesori nemaju sa cime porediti jer konkurencija nema nista na tom polju. Ok onda moja konstatacija da je AMD izdominirao ima uporiste i medju zestokim Intel pristalicama.

Jednostavno koliko vidim nema niko argumenata da se suprostavi mojoj tezi. Realno sagledano tako je kako je nevjerovatno ali istinito, nakon toliko vremena AMD se popeo na tron izdominiro je velikog intela, kao sto sam rekao i vise puta ufatio ih je na spavanju.

@Pcbeast je vukao poredjenje AMD ima 550KS intel 350KS kaze nije fer, ko brani intelu da napravi 550KS? znaci treba im proizvod (a oni to trenutno nemaju, a i kad izbace takav proizvod moramo prvo sagledat kakav je taj proizvod pa donjeti neki zakljucak)

@mickey vuce poredjenje kroz S klasu i BMW 5 pa ko brani BMW-u da napravi 7 -cu? znaci treba im proizvod

Sva poenta cijele diskusije vodi se na tome da Intel nema konkurentan proizvod u ovom momentu da se odupre i suprostavi AMD-u ili u prevodu AMD ih je zbacio sa trona nakon toliko godina.
        Koliko ce trebat intelu da odgovori vrijeme ce pokazati.

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        357
      20. Moja mašina
        • CPU: core duo 6420/3600mhz box bez dizanja napona
        • MoBo: infinity dark 965-s
        • RAM: 4 gb takems 800 mhz/900mhz
        • VGA: x1950 pro 512 gdr3
        • MON: samsung 757 dfx
        • HDD: 2x250 western digital raid
        • OPT: pionir 110
        • Case: codegen 400 w
        • SND: integrusa
        • INET: Kablovska
      21. U svakom slucaju brzog odgovora od Intela nece biti. Mislim da bi Intel povukao pravi potez spustanjem nerealnih cena, ovaj 7900x je fantastican, ali cena nema veze sa mozgom. Naravno da Intelu nece padati na pamet da spusta cenu i da ce i dalje da gura svoju naopaku logiku.

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.011
      23. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
      24. Spustanje cena je neminovno, ali sigurno to nece uraditi odmah - sve dok im drasticno ne opadne prodaja. Ne treba zaboraviti da je trziste pomalo inertno sa prihvatanjem novih proizvoda i da ce fanboys kupovati Intel bez obzira na sve. Uostalom, vidimo kakvu sve "logiku" ljudi imaju i ovde, tako da je Intelu zagarantovan odredjeni deo trzista sta god uradili. Ogranicavanje proizvodnje super-popularnog 4560 govori dovoljno o poslovnoj "filozofiji" Intela.
        Nije tesko zamisliti sta bi se desilo na desktop CPU trzistu kad ne bi postojao AMD, tako da je ovo sada definitivno veliki dobitak za potrosace. Intel ce morati i cenama da parira, to je neminovno.
        Menjao Jericho : 13.08.2017. u 21:04

Member Avatar korisnika [SAJ]ber Kurajber
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        13.927
      26. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1700 @3.9GHz - Noctua NH-D15 SE
        • MoBo: Asrock x370 Killer SLI
        • RAM: 4x8GB G-skill Trident Z 3200MHz cl14 @3066 cl14
        • VGA: Zotac 1070 Amp Extreme
        • MON: 40" Samsung LE40C530
        • HDD: Samsung Evo 850 M.2 500GB, Crucial C300 120GB, Samsung F3 1TB, Samsung F4 2TB
        • Case: Corsair 600T, Seasonic 760XP2
        • SND: Logitech G51 / Sennheiser HD 515
        • TV: Samsung LE40C530, 49" Grundig VLE6621
        • Ostalo: G15, MX518.
      27. Pa prodaja im je vec drasticno opala. Cekajte samo ovo tromesecje. Rezultati za proslo kad su izasli polovina nije verovala u njih. Sada kada se sve kristalizovslo rezultati ce bitj tragicni po Intel.
        Ali ne, Intel ne treba brzo ds odgovori! To sto je Intel i sada na brzaka odgovorio je cista glupost. Treba lepo da naprave pristojan proizvod, jos malo da spuste cene i da se vrate kako treba. Ako treba i za dve godine.

Slicno je bilo kada je AMD izbacio 754 i 939, Venice je bio ludilo procesor. Intel se sabrao i izbacio C2D. Tako treba i sada da rade. Toliku zaradu su imali zadnjih X godina, mogu sebi lagano da priuste odmor dok ne konsoliduju redova. Nema nicega ponizavajuceg u tome da je neko drugi ima bolji proizvod.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        860
      29. Moja mašina
        • CPU: ryzen7 1700 3.8GHz @ 1.375v + nh-d15
        • MoBo: asrock ab350 pro4
        • RAM: g.skill trident Z 3200 mhz 2*8gb f4-3200c16d-16gtzb
        • VGA: 2x asus rog strix-gtx1070-o8g-gaming
        • MON: lg ips277l-bn + lg 24gm77-b
        • HDD: samsung 840 pro + 850 evo + wd black 1tb WD1003FZEX + wd green 1.5tb WD15EARS
        • Case: CM storm stryker + chieftec gpe-600s
        • Ostalo: corsair K70 red led cherry mx blue + logitech g700s @ g240 (parkiran jedan cpu, gpu, mobo, psu)
      30. Intel ima proizvod i zove se brzo jezgro; i sa tim dominira deceniju a i narednu će. To se zove prava dominacija. Onako kada traje i kada konkurent u prašini prestane i da bude razmatran ozbiljno. Za mesec dana će i intel sklopiti Lego procesor koji će imati i više komada jezgara od AMDa koji je svoj spori 4GHz limitirani set natrpanih jezgara već ponudio. I onda ostaje stara priča, da, sporiji je ali i povoljniji pa kako ko voli.

Moderator Avatar korisnika Jericho
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        7.011
      32. Moja mašina
        • CPU: Phenom II X4 955/Hyper 212+
        • MoBo: MSI 870-C45
        • RAM: Kingston HX 1600
        • VGA: Sapphire HD 6770
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: Hitachi DS 1TB
        • OPT: Sony DVD-RW
        • Case: Unitek A9006-C4
        • SND: Altec VS2421E
      33. O tom potom, mitova smo se naslusali, a ovde je rec o konkretnim POSTOJECIM proizvodima. Nagadjanja o performansama onoga sto ce Intel tek da izbaci nisu predmet teme.

Member Avatar korisnika nidzakv
        Na forumu od
        Jun 2012
        Poruka
        730
      35. Moja mašina
        • CPU: FX6300 @ 4.6Ghz CM 212 EVO Push&pull
        • MoBo: Gigabyte GA-990FXA-UD3 Rev4.0; Bigfoot Killer NIC 2100
        • RAM: Kingston 2x4gb # 1600cl9
        • VGA: MSI R7970 LIGHTNING BE
        • MON: LG E2442 24" 16:9
        • HDD: Samsung 850 EVO 25GB
        • Case: Seasonic X-Series 650KM3 NZXT M59
        • SND: Audigy SE
        • LAP: Acer
        • Ostalo: Zowie ZA11, Philips SHP8500, Creative cambridge 2.1 sys
      36. Samo sto vise cash-a i sto vise jezgara. Strpas to u 14nm i eto rajzena. Skapirajte da decenija cesanja **** ne moze da se nadoknadi tek tako.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
        Menjao Jericho : 13.08.2017. u 12:25 Razlog: recnik!

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        1.384
      38. Moja mašina
      39. Citat Citiram korisnika: goldi Pogledaj poruku
        @mickey vuce poredjenje kroz S klasu i BMW 5 pa ko brani BMW-u da napravi 7 -cu? znaci treba im proizvod
        To nisam nijednom osporio, čak i više puta rekoh da ne očekujem ni da će ovi jači i9 biti nešto posebno (zbog očekivanih problema sa pregrevanjem, pitanja na kojim će taktovima raditi...) i da je AMD napravio odlične procesore. Probao i da objasnim zašto mi se ne sviđa izraz 'dominacija' u poređenju 16/32 prema 10/20, ali ne ide. OK, nemamo svi iste poglede.

Još koliko vidim, ispadoh troll i fanboj, kao da ne sme da se iznese drugačije mišljenje. Ništa, neću dalje da uznemiravam, čekamo odgovor Intela pa da se nastavi diskusija.
        Trenutno nema šta da se poredi sa AMDom u ovoj temi.
        Menjao mickeyrs : 13.08.2017. u 12:33

Strana 6 od 12 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •