Šta je novo?

Pregrevanje, spor rad racunara

Učlanjen(a)
14.11.2013
Poruke
41
Poena
154
Moze neko da mi pomogne i kaze u cemu je konkretno problem? Processor ili napajanje? FPS je ocajan u skoro svim igrama, a igrao sam ih pre bez problema. Hvala.
Processor: AMD Athlon X2 220
Graficka: HD 7750
Ram memorija: 4gb nema razlika ni sa 8
Maticna: GF615M-P33 (MS-7597)

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png
 
U istim igrama koje si igrao ranije ti je losiji fps, ili u novim igrama? Taj CPU je bottleneck za tu grafiku, a i generalno bilo sta iole novo ce jako lose raditi na njemu.

Po slikama se vidi da su sve temperature u redu, ne znam na osnovu cega si zakljucio da se bilo sta pregreva. Takodje se vidi da su klok procesora i graficke normalni, ali da je zauzece graficke max 70%.

Ako ti igre koje si igrao ranije sada rade primetno losije, verovatno je neki proces koji uzima CPU resurse.
Isprati iskoriscenje procesora u idle i u loadu, kao i procese koji koriste CPU resurse.
 
U istim igrama, recimo pre sam League of Legends gurao u high podesavanjima bez problema, sad mi i na low koci, na medium je vec neigrivo.
War Thunder sam bez problema gurao, sad je i na medium ocajan FPS.

Evo sta se desava dok otvaram igru: Heroes and Generals.
Screenshot_4.png
 
Ostavi taj program za ocitavanje temperatura sve vreme ukljucen, pokreni igru pa onda posalji screenshot.. Nema sanse da si ti to temperature pri opterecenju.
 
Evo dok sam u igrici, kuciste je cisto, kuleri su ocisceni, sistem 64bita, juce odradjen, drajveri su apdejtovani.
Screenshot_7.png
Screenshot_8.png
 
Procesor je usko grlo, okači ss sa procesima iz task managera, poređaj po CPU %(dok si u igrici)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Procesor je usko grlo, okači ss sa procesima iz task managera, poređaj po CPU %(dok si u igrici)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ma nije do toga, vidis da mu je ranije radilo sve kako treba... Jos covek ima Windows 7, kako mi se cini. Probaj da eksperimentises sa drajverima za graficku (stavi neke starije).
 
Sve temperature su OK.

hng.exe je Heroes and Generals verovatno, nema nekog procesa koji jede CPU resurse koliko vidim.
Sto se tice LoL-a, prilicno je zahtevniji nego ranije, ako mislis na ranije od pre 4-5 godina.
 
Problem je bio u napajanju, ubacio novo napajanje od 500w i kompjuter se preporodio. Hvala svima. :)
 
Nazad
Vrh Dno