Šta je novo?

Previse napajanja

demiretf

Poštovan
Učlanjen(a)
24.12.2014
Poruke
29
Poena
54
Imao sam konfiguraciju koja je pun trosila i bilo je porebno jako napajanje pa sam kupio cooler master g750m. Sada sam prodao sve komponente osim hdd i tog napajanja a uzeo intel i3 7100 i nvidia gtx 1030, za razliku od prosle konf. ova trosi puno manje. Negde sam procitao da ne valja kada je potrosnja mala a napajanje od 700w pa na dalje... Da li da prodajem ovo napanje pa da uzimam neko slabije i koliko tacno slabije ili da ga ostavim ?
Inace pored ovog cpu i gpu imam jos 2 hdd,1 ssd, cd-dvd-rw i 4 kulera u kucistu.
 
Nije tačno, ostavi to napajanje ako ti nije frka za pare pa da ga zbog toga prodaješ.
 
Snaga napajanja je izrazena u vatima [W] i izracunava se kao napon puta struja. Posto je napon uvek konstantan to znaci da ce napajanje slati samo manje struje ukoliko nije optereceno sa tvojom konfiguracijom, a to znaci da ce ti napajanje biti jos stabilnije, nece se grejati, duze ce trajati i slicno.
 
Hvala na pomoci. Znaci da ne menjam.

Ja bih ti dao savet da ga prodas i uzmes neko ne samo slabije, nego pouzdanije. Bas sam juce imao slucaj sa GX750 napajanjem, samo u jednom trenutku je iskocio osigurac i crkla je i ploca zajedno sa njim. Znam da je to jedan slucaj, ali zastita mu je nikakva. Prodaj ga, uzmi neko od 500W i to ti je dovoljno. Ipak je bolje uzeti novo napajanje kada vec menjas konfiguraciju.
 
GX 750 i G750m nisu ista napajanja, tako da to što je neko video da je jedno Cooler Master napajanje crklo, ovde nije ni od kakve pomoći. Cooler Master prodaje gomilu modela pod svojim imenom, neka su bolja neka lošija, neka su stvarno za izbegavanje, neka mogu da odrade posao. Konkretno G750m je dosta bolje i modernije napajanje od GX750, koje nije valjalo ni kad se pojavilo na tržištu, a kamoli sad, desetak godina kasnije.
 
GX 750 i G750m nisu ista napajanja, tako da to što je neko video da je jedno Cooler Master napajanje crklo, ovde nije ni od kakve pomoći. Cooler Master prodaje gomilu modela pod svojim imenom, neka su bolja neka lošija, neka su stvarno za izbegavanje, neka mogu da odrade posao. Konkretno G750m je dosta bolje i modernije napajanje od GX750, koje nije valjalo ni kad se pojavilo na tržištu, a kamoli sad, desetak godina kasnije.

Samo cu napisati, svako koje u sebi nema Seasonic platformu, od CM-a je za izbegavanje, barem sto se mene tice. E sad, nekom je bitna razlika u ceni, pa ne zeli da se isprsi malo vise.
PS nisam znao da je taj GX deklarisan kao los, ali ako radi 10 god., onda i nije tako los? :). Svakako, napravio je kratak spoj i ubio maticnu, kvalitetno napajanje ubije samo sebe zahvaljujuci zastiti, bez obzira bilo to samo jedno ili 20kom., za tu cenu i klasu, ne sme da se desi.
 
Nazad
Vrh Dno