Šta je novo?

Sistem od nule - za 7stotinak eura

Dugo je kod mene. Imam želju da promenim. Sa druge strane, tog Onkya bi modovao. Ubacio Orhove stranice, strujni kabal, i eventualno socket Dip 8, da malo menjam Op Amp - ove.
 
Nemaš ni jedan ozbiljan razlog zbog koga bi menjao pojačalo.....:eyebrows:
 
:)
 
Šta zameraš tom pojačalu, zašto želiš da ga menjaš?

Nemaš ni jedan ozbiljan razlog zbog koga bi menjao pojačalo.....:eyebrows:

Iako nije spomenuto, taj Onkyo je "obično" stereo pojačalo, a Marantz je network audio player, sve sa DAC-om (kažu vrlo dobrim), digitalnim ulazom, USB priključkom, streaming servisima i bla.bla.bla.
Mana Marantz-a jeste što ima samo jedan digitalni ulaz. Krupna mana zbog koje sam ga ja još davno eliminisao iz izbora. MCR611 je već značajno skuplji. :(
Ali kome je taj jedan dig.ulaz dovoljan, mislim da nema bolje sada za te pare. Lep je popust u player-u, obzirom koliko je koštao donedavno. Napolju je slična cena.

edit: Da dodam, MCR511 sam slušao (jedino) u Media Markt-u, u njihovoj show sobi, povezan na Dali Zensor 1. Bio sam dokon jedno sat vremena dok je napolju pljuštala kiša. Radnja bila prazna. Još sam imao USB sa svojom muzikom. Jako je to lepo radilo za taj budžet. I prodavac, Nemac, reče mi da je taj combo najprodavaniji i da ga oni u radnji smatraju prst-u-pekmez (i zaboravih koji nemački izraz imaju, a da znači slično ovom našem, prst-u-pekmez :p )
 
Poslednja izmena:
Znam da je obično stereo pojačalo, guglić je odradio svoj deo posla.:) Pošto je rekao da mu treba za filmove i internet radio (iz plejera tipa Foobar/Aimp pretpostavljam) naveo sam mu i old-skul opcije sa i bez internog DAC-a, za slučaj da želi da i dalje nastavi da koristi Titanijumku.

Da su malenom Marantzu dodali samo još jedan koaksijalni bio bi bombonica.

NShappy, je l' si beše slušao Bronze 2 u nekoj kombinaciji negde?
 
Poslednja izmena:
Bronze 2, odličan zvučnik. Mana - zvuk se raspada kad se malo odvrne pojačalo...nije za one koji vole malo glasnije da slušaju muziku, ali za "normalno" slušanje sasvim ok...
 
Imao sam ih neko vreme... Rotel, audio analogue, moj lampaš...
 
Aha, hvala ... Znači, "raspad" je prisutan na svima ... Mnogo lepo izgledaju, pogotovo u rosenut finišu.
 
Jeste, to mu ulazi u cenu na neki način... Kad sam kupio bolje zvučnike onda sam dodatno čuo I druge mane, ali za te pare je ok...
 
@NShappy , @peja

Sada me drugar bacio u rebus, za polovnu Yamaha A-S700, ili dosta skulji, po meni i precenjen Marantz PM16.

Neko je u ovoj temi već napisao, možda sam i pogrešio. Ovde kupovina polovnjaka nije lutrija, nego kladionica. Posebno za ljude iz manjeg mesta. Imam zvučnike AR 98 ls, koji i nisu baš za secanje, tako da se "proba" svodi na ispod minimuma.
 
Koja je cena za yamahu as 700?

200€, na poznatom nam sajtu. Da sam iz NS ili BG, pa da ne moram da ljudima verujem na reč, nego da isprobam kako se čuje kod mene, i odlučim se za evenutalnu kupovinu. Mada mislim i da je Yamahu previše cene, jer je nova A-S500 bila oko 250-300€, a ona je samo slabija po snazi u odnosu na A-S700.

Evo rasprave na dva foruma pa procenite

https://www.hometheaterforum.com/community/threads/yamaha-a-s500-vs-yamaha-a-s700-w-polk-a3s.328649/

http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/yamaha-as500-vs-as700.548557/

Možda je neko slušao i obe.
 
jedno od pojačala koje imam je i yamaha as-500:) pa i nije tako loša cena za as-700, sad ne znam u kakvom je stanju...nešto se ne sećam da je kod nas as-500 silazio na 250 evra, možda u engleskoj...meni yamaha završava posao leti da ne moram da se grejem lampašima, i na moje iznenađenje, jer ne podnosim tranzistore, ne iritira me nimalo, i vrlo je ok pojačalo...ima otvoren i svež zvuk, koji nije naporan, dosta snage, vrlo pošteno urađeno pojačalo, naročito za te pare...nisam slušao as-700, ali to je verovatno sličan zvuk...mislim da bi ar kutijama prijala ta vrsta snage i kontrole...sad, teško je reći napamet koliko bi se tebi svidelo...
 
@NShappy , @peja

Sada me drugar bacio u rebus, za polovnu Yamaha A-S700, ili dosta skulji, po meni i precenjen Marantz PM16.

Neko je u ovoj temi već napisao, možda sam i pogrešio. Ovde kupovina polovnjaka nije lutrija, nego kladionica. Posebno za ljude iz manjeg mesta. Imam zvučnike AR 98 ls, koji i nisu baš za secanje, tako da se "proba" svodi na ispod minimuma.

Ja b' iš'o na Marantz-a 511. Jednostavno, mnogo je to funkcionalniji uređaj. Meni je to danas važno. Al' ajd', to ja tako mislim.
A i ne volim polovni HiFi kod nas, od nepoznatih prodavaca. :trust:
 
Izvinjenje kolegama koji prate temu, a pogotovu onima koji su se aktivno ukljucili i potrudili da savetima pomognu...
U jednom trenutku je tema zamrla pa sam zbog profesionalnih obaveza manje pratio.

Elem,
nisam zeleo previse da "strucarim" pa sam pazario KEF Q300 i ONKYO TX-8130.
vec tada u lokalu, na prvo slusanje, ucinilo mi se da toj kombinaciji fali malo dubine. Kao da bi mu dobrodosla podrska nekog woofer-a, ali i prostorija u kojoj sam poslusao kombinaciju se znacajno razlikuje od one u kojoj ce "stanovati" tako da sam prihvatio.

Naknadno sam napravio stalke, i to sada izgleda kao na slici.

fkr22h.jpg


Zvukom sam zadovoljan, pogotovu imajuci u vidu budzet. Castih sebe i slusalicama (AKG K240) pa je i to dosta rabljena kombinacija zbog nejaci po kuci.

Mogucnost kontrole preko android aplikacije je jednom recju roditelj.

Drugar Peja ima pivo (u 2.1 ili 5.1 kombinaciji u zavisnosti sta preferira) nadam se prilici. Ostalima hvala od srca uz zelju da me sto pre ubede da je kombinacija koju sam pazario "tesko SR...":eyebrows:
idemo dalje...;)
 
Je l' se bas popravio kući? Slušao si još neke kombinacije?
 
Osim one dve kombinacije koje sam pomenuo - ne.

Vidi, mogao sam dosta odgovornije da pristupim odabiru, ali kapiram da onda ne bih tako brzo prelomio.
Da maltretiram ljude u prodavnici da predamnom zidaju razlicite kombinacije - nemam srca. Istina, profesionalci su bez zamerke, ali treba zauzeti svoje mesto i postovati struku i znanje.
Prvo, valja odneti svoju muziku na probu, a ja to nisam uradio.
Drugo, prostorija u kojoj slusas "pojede" dosta zvuka zbog velicine. Bar za moje uho, zvuci znacajno bolje u mojoj prostoriji. Mozda ima i subjektivnog u toj oceni, ali posto sam "subjekat" - ne steti:D

Sad ovako po secanju rekao bih da ona Jamo S626/Yamaha R-N402D kombinacija bila malo stabilnija sto se tice dubljih tonova, ali to moze da bude i trenutni utisak jer sam tom prilikom cuo slabiju kombinaciju pa mi Jamo zvucao za dve klase bolje. Pravi test bi bio cuti pod istim uslovima obe kombinacije.

Ono sto je najvaznije, ne nerviram se slusajuci, u smislu da primecujem nedostatke. Poredjenja radi, na racunaru mogu da poslusam isto to na K240/Asus Xonar ST. Zvuci bolje, ali to je razumljivo. A i malo je neuporedivo - sto bi rekli "babe i zabe". Ali ne zvico mi tako da bi se razocarao u izbor.
 
Poslednja izmena:
Istina je da kutije u radnji UVEK zvuče lošije nego u svom domu. Sećam se kad sam kupovao prve Mission kutije zvučale nikako doneo ih i reko šta je ovo, tako i sad nedavno uzeo KEF Q100 tamo zvučale prosečno, kad sam čuo kod kuće na Rotela RA-11 zaljubio sam se u kutije. @Punch tako da prosto ti zavidim što imaš Q300 to su odlične kutije za ovaj novac. ;)
 
Nazad
Vrh Dno