»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Test: BlackBerry KEYone

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        43.168

Miroslav Nikolić
        Naime, nakon odluke kanadske firme REM (vlasnika BlackBerry brenda i proizvođača istoimenih telefona) da preusmeri većinu svojih proizvoda na Android operativni sistem, sa prethodnog, "domaćeg", BBOS-a, bilo je nejasno šta će se desiti sa glavnim svojstvima uređaja ove marke, imajući u vidu da su Android telefoni uglavnom "čiste" touchscreen kreacije, sa prednjom stranom gotovo potpuno pokrivenom ekranom, gde prostora za posebne dodatne hardverske elemente nema mnogo? Pored toga, inkorporacija sigurnosnih sistema u Google-ov mobilni OS takođe je morala izgledati kao ozbiljan izazov, znajući da je Android i sam još od verzije 5.0 "napakovan" mnogim bezbednosnim sistemima, sa kojima nije valjalo ući u interferenciju...

Prvi BlackBerry na Androidu, model Priv, bio je po mnogo čemu jedinstven: slajder čijim se izvlačenjem dolazilo do fizičke tastature, imao je mnogo vrlina, izazvao je dosta pažnje po pojavljivanju, ali nije ostavio dublji trag - pritom, on svojom formom ipak nije nosio onaj pravi duh istinskih BlackBerry uređaja. Naredna dva modela, DTEK60 i DTEK50, izrađeni od strane TCL-a (vlasnika i brenda Alcatel), više su delovali kao "standardni" Androidi, i pojavila se bojazan da se možda starom, dobrom konceptu BlackBerry neće ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Preciousss
        Guest
        Mali komentar vezano za sam početak teksta.
        Firma se zvala RIM (Research in Motion) do pre nekoliko godina, kada su uradili promenu imena u skladu sa totalnom orijentacijom ka svom najpozantijem proizvodu - BlackBerry.

igor
        Guest
        Imam BB Priv i sto se tice softvera ne vidim nikakva poboljsanja KeyOne u odnosu na njega, osim verzije (7) Android OS-a.

Najvise mi smeta opis BB Hub-a koji je po mom misljenju, posle tastature, nesto najbolje sto ovaj telefon ima. Samo je pretrcano preko njega i po opisu iz videa vise se odaje utisak da se u njemu nalaze razbacane nego sortirane notifikacije. Trebalo je pomenuti da se jednim pritiskom otvara kolana koja pokazuje sortiranu listu aplikacija sa brojem njegovih notifikacija. Osim toga swipe na levo i desno u hub-u zadaje se opcija momentalnog brisanja notifikacije ili snooze-a kojim mozete reci telefonu da vas ponovo podseti na primljenu poruku. Ima jos brdo opcija koje su vredne pomena kada je BB Hub u pitanju ali su izostavljene i navedena je samo negativna osobina koja se lako resava.

Druga stvar, osim senzora za otisak prstiju nisam primetio da se spominju i druge mogucnosti fizicke tastatura, kao sto je vertikalno i horizontalno swipe skrolovanje.

Mislim da je KeyOne sjajan telefon ali treba, bas kao i kod Priv-a, sacekati da znatno padne cena. Ja ga sigurno necu kupovati jer Priv fantasticno obavlja svoj posao za upola manje para uz mnogo veci (zaobljeni) ekran i bolju rezoluciju.

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •