Šta je novo?

Moze li se jedan pin koji je otpao iz socketa zalemiti na 775 ploci?

vlada1995

Poštovan
Učlanjen(a)
30.08.2014
Poruke
304
Poena
70
Kao sto kaze naslov, otpao jedan pin , zbog kojeg ne radi jedan slot za ram memoriju, pa me zanima dal moze da se nekako zalemi. Znam da bi to bilo tesko al mozda moze neki serviser u KG to da odradi...?
 
Može ceo memorijski slot da se zalemi. Jedna žica mnogo teže.
 
^ Koki,nisi razumeo coveka,pin na socketu ne na mem slotu.
 
Da da, na cpu socket-u.
 
Pinovi u socketu nisu zalemljeni nego im je baza u miniaturnom kontakt ležaju koji je elastičan i jednom kad pin ispadne, ne može da se vrati jer se zatvorio.
 
Ljudi, moram da vam se izvinim, zaboravio sam da kazem da nije ceo pin otpao, nego se polomio, tako da se vidi delic koji viri iz maticne. Deo koji je otpao je mozda velicine (lupam) 0.5 - 1 mm .
 
Opet, jako tesko i ekonomski neopravdano. Ganjaj polovnu plocu na oglasima ili koristi tu koju imas ako moze da radi. Cena popravke ce vrlo brzo premasiti vrednost ploce, cak i da je u pitanju neka high end X48 ploca recimo.
 
Ma kakva crna x48, u pitanju je g31.....
 
CountMike,ne pisi nesto sto ne znas.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
A da zalemis na procesoru (na mestu gde taj pin treba da dodje u kontakt sa cpu) recimo neku kuglicu kalaja od 0.5 mm, taman toliko da drzi dok ne stavis cpu u socket? Kada spustis polugu koja drzi cpu u socketu, taj kalaj bi trebalo da ostvari kontakt izmedju cpu i socketa...
 
Što? Ranije sam tako stavljao neke 775 ploče u pogon. Samo nema menjanja cpu :) ali su radile.
 
hahahahhahaha, fora je da ucinim plocu potpuno funkcionalnom, da mogu procesori da se menjaju .
 
Ima matematike , ali je u deebelom minusu, da moze taj pin da se namesti + popravka naduvenih kondenzatora ispade kao dve potpuno funkcionalne ploce.
 
Nazad
Vrh Dno