Šta je novo?

Problem sa podizanjem kloka graficke

TheManiac

Poštovan
Učlanjen(a)
08.08.2017
Poruke
4
Poena
51
Pozdrav...nedavno sam uzeo gtx 970 EVGA SC...medjutim gledam na netu klokove za tu karticu gde su ljudi core clock dizali i do + 200 i memory clock do +300...i ja stavim te klokove ali mi izbacuje gresku kad udjem u furmark...bikvalno se zacrni ekran i pise da je aplikacija zaustavljena...mada mislim da je problem do napajanja jer imam 600w lcpower
ovo je najvisi stabilan klok Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Moguce da je do napajanja, jer furmark povuce dosta struje.

Ali, zasto koristis taj furmark za test ? Probaj Ungine Heaven 4.0 i probaj da testiras karticu na default. Pa, ako prodje, onda tek posle dodajes overklok.

Inace, svaka kartica ima razliciti boost klok. Ko zna koliko tvoja kartica boostuje i koliki je realni klok sa + 200. Znaci, probaj prvo sa Heaven 4.0 sa deafult klokovima, pa ako prodje, onda posle podizi klokove. Recimo, prvo + 50 za core. I, prati u MSI AF, koliki je realni klok. Gtx 970 ima overklok potencijal u proseku oko 1.500 - 1.550 mhz.
 
Isto je i sa Heavenom...na svakom sam testirao i isto
katrica na defaultu radi skroz ok...poslao sam sliku gore sa klokom koji koristim
sve preko toga pravi problem...izgleda da cu morati neko jace napajanje da uzmem...
ali hvala u svakom slucaju :)
 
Isto je i sa Heavenom...na svakom sam testirao i isto
katrica na defaultu radi skroz ok...poslao sam sliku gore sa klokom koji koristim
sve preko toga pravi problem...izgleda da cu morati neko jace napajanje da uzmem...
ali hvala u svakom slucaju :)

Koliko vidim, nisi otkljucao slajder za voltazu, treba postaviti na maximum. Mozda je i zato nesto manji overklok. Imas i mogucnost flashovanja raznih modovanih biosa. Bas za ovu gtx970 imas dosta tih custom biosa. Visi TDP i power limit, vise voltaze itd.
 
Povecao sam voltazu na max,core clock na +100 a mem clock na +130 radi lepo ali jedini problem je sto imam manji FPS nego sa klokom koji sam koristio ranije...inace core voltage moze max do 37mV...pricao sam sa drugarom koji ima 980ti i on je digao core voltage na +80 i jos moze gore da tera
 
napon ljudi, kakva voltaža !
 
mislis da je do napona?...probacu ali svakako moram novo napajanje da uzmem...neka preporuka?
 
Nazad
Vrh Dno