Šta je novo?

ssd 50C ... seckanje

arhangel86

Poštovan
Učlanjen(a)
16.11.2016
Poruke
47
Poena
54
Imam sandisk ssd 240gb... skoro kupljen, medjutim pravi mi problem
u igrama kada dodje do 50C... u sobi su mi Havaji i pored sobnog ventilatora.

Da li je mozda ssd ostecen ili ne?

HD Tune ne prikazuje nikakvu gresku... Win radi ok sve dok ne udjem u igru i
pored zveri od masine sve pocne da laguje...

Ako budem reklamirao disk posto je u garanciji, ostadoh bez programa i podataka...

U svakom slucaju porucio sam ventilator koji ce da duva u njega... samo ostaje pitanje
da li sam ostetio ssd jer pre nekoliko dana sam dogurao do 66C!
 
Ovo su aktuelne temp jedne od mojih masina.
Na svakom kompu mi ssd ne prelazi 30 stepeni,nista ne duva u njega a u sobi su mi havaji uglavnom kako ti pises.

Captureo.JPG
 
te temperature su nenormalne.
mada, po opisu problema, a i ako ssd dogura do te temperature... onda ko zna sta je sa procesorom i grafickom.

Nije seckanje do SSD-a kao što turok kaže. Procesor/grafika trotluje verovatno (zbog povećane temperature).
 
Daj temperature ostalih komponenti....nešto tu debelo ne valja. Jesi otvarao kućište, da nije prljavo, da nije neki od ventilatora na grafici ili procesoru otkazao pa se sve greje kao pegla.
 
Ssd nema senzor za temp ?
:D

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Neki imaju, neki ne. Ovaj moj Silicon Power nema a Kingston ima.
 
Zeko,hvala za info.Pojma nisam imao.U sustini je jedva topao pa sam i pomislio da ima 30ak C.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Proverih. zaista kada je temp ssd-a 40c ok radi sve...kada ode na 50 poblesavi ...
Temp proca i grafike su ok ....
 
Turi mu neki vent odozgore barem da ga 'ladi.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
I ja imam slican problem. Temp SSD-a je u idle-u oko 50c. SSD je Dell [Liteon] 800gb enterprise. Na svakih par sati se freezuje na 30. do 60. sek. cak i kada ne radim nista, sem surfa npr. Ostale komponente su hladne, kuciste je NXZT Hades a unutra imam 2x20, 2x14 i 1x12 ventove. Probao sam sve i svasta, ali se i dalje to zamrzavanje desava, ne znam sta jos da probam :) [Doduse povezan je preko SATA2 prikljucka, nema ploca SATA3].
 
800GB ssd i NZXT kuciste sa 5 ventilatora i ploca bez SATA3? :D
 
Capture.PNG

U pravu ste ljudi za senzor.
Evo SS sa druge masine.
 
'800GB ssd i NZXT kuciste sa 5 ventilatora i ploca bez SATA3? :D'

true story :D. ukratko, kuciste i ploca su od ranije, a ssd mi je prejeftino uleteo, preko drugara.
enivej, danas skontah da mi sentinel za hard disk kaze: problems occurred between the communication of the disk an the host 108 times [estimated lifetime more than 127 days, perf 100%, health 100%].

da se freezovanje ne desava mozda zbog hdd-a ?
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 234467

U pravu ste ljudi za senzor.
Evo SS sa druge masine.
Trebalo je da posumnjaš kad si video da je HDD 44 stepena, a SSD samo 30. I još se ne menja. A i sobna računam da je oko 27 na ovim vrućinama (makar je kod mene sa klimom).
Mislim, moguće je, ali baš malo verovatno, tipa HDD nikakav, pozicija loša i ništa ne duva u njega, a SSD na ekstra poziciji, slabo se koristi i duva 14cm u njega na max [emoji14]
 
Nasao sam resenje za freezovanje, mozda ce nekom jos biti od pomoci. Posle sto razlicitih stvari koje sam isprobao, freezovanje je prestalo kada sam SSD vrnuo na windows default sata controller drivere, umesto AMD sata controller drivera. Od tada ne freezuje.
 
Nazad
Vrh Dno