Šta je novo?

downclock

RXsta

Poštovan
Učlanjen(a)
07.08.2017
Poruke
27
Poena
55
Pozdrav,
uzeo sam dve rx 580 8gb ddr5, pokušao sam da ih podesim za mining. Po difoltu daju oko 22MH, posle modovanja biosa nešto ispod 25MH,
podešavanjem Gpu kloka i memorije išlo je jedva nešto preko 25. Na netu sam video da mogu ići do 30MH ali nisam uspeo da podesim na toliko.
Mislio sam da je to to i da ne mogu više.

gp1.gif


AMD A10-7700K
2x 4g patriot 2400 CL11 Series (radi na 2100)
A88XM GAMING (MS-7903)
hdd KINGSTON SV300S37A120G SATA
Win 7

Bios matične ploče je postavljen uglavnom na auto, isključena je integrisana grafika i memorija je podignuta sa 1600 na 2100.
Po difoltu na matičnoj je uključen turbo bost koji drži množilac na x34, x36 i x37 tako da procesor radi izmedju 3,4-3,7Gh.
Postoji i oc genije koji kada se uključi podiže na x40 i dobija se 4Gh

Tu se i desilo nešto čudno, pošto je oc genije bio uključen komp je štucao na 4Gh pa sam probao ručno da ga smanjim u MSI komand centru,
spustio sam množilac na x32,
onda je win izgubio aero okruženje (to mi je sada parametar da će MH proraditi)
tada sam dobio 55MH po kartici,
tj. ukupno oni stalno variraju od 53 do 112.

112.jpg


Da li je problem u matičnoj ili procesoru, jer očito nije do grafike?
Još da napomenem da je stabilno radilo desetak sati, nisam puštao duže.
 
Na prvoj slici ti na gpu stoji 0 sto je problem sa driverom ili patch nisi stavio,dok na drugoj slici gpu prilikom kopanja radi na 16% load,sto opet ukazuje na drivere...

Sent from my HTC using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Wtf! Jbte kako je moguce da ti jedna karta daje 55mh.

Inace gpu clock spusti na recimo 1150, kao i napon na 0.925 na primer pa testiraj.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tebi ispada da mesto dve kartice ti program racuna kao da imas cetiri. Ne vidim gde je tu problem.
 
Na prvoj slici ti na gpu stoji 0 sto je problem sa driverom ili patch nisi stavio,dok na drugoj slici gpu prilikom kopanja radi na 16% load,sto opet ukazuje na drivere...

Sent from my HTC using Tapatalk

Ne znam zašto prikazuje nulu, nula je od samog početka instalacije grafike,
16% load je generalno problem na ovim rx 580 koliko sam video na netu, koliko sam shvatio gpuz ne prikazuje dobro, mada nisam siguran.
drajveri su najnoviji7/20/2017 22.19.662.4 a patch je 1.4.5
 
Znam ja sta vi pricate, ali se on ispravio da nije po kartici nego ukupno...o tome ja pricam....
a miner moze da pokazuje sta hoce kad je u gpuz sve 0
 
Wtf! Jbte kako je moguce da ti jedna karta daje 55mh.

Inace gpu clock spusti na recimo 1150, kao i napon na 0.925 na primer pa testiraj.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

pa problem je sledeći, ako win radi normalno, podešavanja gpu od 900 pa do 1430 ne daje neke rezultate. tj. ide od 22MH i plafon je 25MH.
da bi radilo ovo što vidite svaki put moram da obaram množilac ručno van njegovih auto podešavanja.
nisam siguran da je to pametno.
 
Pa vidi da mu nema klokova u gpu-z ali onda neka vrati na fabricko podesavanja sta je cackao pa neka ponovo preflesuje kako treba.
 
Na def bios vidi clockove ok sve dok se ne moduje. Posle modovanja mora patch da bi sve bilo kako treba...

Sent from my HTC using Tapatalk
 
Zagledaj screenove mozda i uocis neki problem...


Uzmi ddu i obrisi driver pa probaj 17.6.2 recimo ili ovaj dag fix ,pa patch i probaj onda...

Sent from my HTC using Tapatalk

probaću, hvala.
a da li može da bude problem u matičnoj? mada sam i tu skinuo najnovije drajvere i bios, sad je 1.8
 
Koje si mem strapove kopirao kad si modovao bios?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
dobro je da se neko setio da spomene strap.

kopiraj 1500 strap na vece vrednosti i stavi klok za memoriju 1950. takodje postoje i custom strapovi pa isprobaj sta ti je najbolje.
 
Ili probaj da skines sliku sa graficke i stavis je na integrisanu . . . meni je zbog toga mnogo manje bacao . . .
 
Instalirao sam win 10 na drugi hdd i sve nanovo.
17.6.2 drajvere, mod biosa, peč 1.4.5.

Sada gpu z prikazuje sve kako treba,
ali MH ne prelazi 25 u bilo kom setovanju GPU clocka od 1000 do 1430 i memorije od 2000 do 2150.
Tako je prvobitno bilo i u win 7 bez obzira što gpu z nije prikazivao sve kako treba.

gpz.gif
Bez naslova.jpg
111.jpg
 
Dali koristis drajvere sa bitcointalka koji resavaju dag problem?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nisi dobar strap kopirao...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisi dobar strap kopirao...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Već sam gore naveo, za ovu grafiku preporučuju samo dva, 1:1750 i 2: 1750.
Koristim ovaj drugi jer tu pokazuje napredak. Pregledao sam mnogo mdovanih biosa i kod mene se malo bolje pokazalo kada se napon smanju na 900 i takt spusti sa 1430 na 1310.
 
Ono što sam radio sa win 7
da smanjim takt procesora van auto opsega, množilac sa x34 na x32, što je davalo neke rezultate,
win 10 je urušilo.
 
Posalji mi pm

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno