Šta je novo?

SMF ili phpBB?

Djagi

Cenjen
Učlanjen(a)
17.07.2013
Poruke
260
Poena
170
Pozdrav,
pošto sam, da kažem početnik u ovome, a imam neko osnovno znanje rada na računaru, hteo bih da čujem vaše mišljenje i savete. Hteo bih pokrenuti jedan forum. Zakupio sam domen i hosting. Nadam se da ce mi sledeci paket biti dovoljan za početak.
1 sajt
1 GB prostora
3 e-mail adrese
1 MySQL baza
Neogranicen protok
Neogranicen broj poddomena
Besplatni SSL sertifikat

Sad se dvoumim koju skriptu da uzmem. Da li SMF ili phpBB? One su besplatne, pa me zanima koja je kao početniku najlakša za rukovanje i nesmetan rad.
Forum ne bih ništa preterano menjao. Eventualno bih ubacio neku dobru temu,srpski jezik, kao i neku zaštitu od spama i registracije botova. Nekoga bih našao da mi odradi SEO optimizaciju foruma za Google kao i optimizacija foruma za mobilne telefone,tablete...

Ukoliko se baš i ne snađem, mada sam video da ima nekoliko tutorijala za instalaciju SMF ili phpBB foruma i modova, da li znate nekoga ozbiljnog ko može da mi odradi instalaciju i modifikovanje. Naravno, povoljno uz neku korektnu novčanu nadoknadu.


Hvala.
 
Poslednja izmena:
SMF je dobar, ali se sporo unapređuje i počeo je da zaostaje sa razvojem. Zato bih na tvom mestu instalirao PHPBB.
 
Ne svidja mi se taj vanila forum.
Najbolji su mi vBulletin ili IPB, mada se oni placaju.
Jedino od ova dva. SMF ili phpBB. I dalje se dvoumim, cekajuci jos neki savet ili predlog.
 
Nema sta da ti se ne svidja - SMF i phpBB su busni kao sir, zastareli i uopste ne treba da ih uzmes u obzir. Da je ovo 2004. godina, onda da.
Vanilla se aktivno razavija, ima solidnu bazu korisnika, pokazao se kao dobro resenje.

vBulletin je propast, IPB djene - djene. To ti kaze neko ko se brine o stotinama instalacija foruma...
 
E hvala ti na konkretnom i pravom savetu. Moraću onda malo da proguglam o Vanila forumu i njegovim funkcijama. Da li je besplatan kao SMF i phpBB?
 
Poslednja izmena:
Jesam. Sad malo gledam modifikacije,tj.izbor tema,jezika (srpski nema) i ostalo...
 
SMF i PHPBB su čisto smeće od forum skripti , ako želiš da pokreneš forum kupi licencu za Xenforo, ja imam neki mali novo otvoreni forum za klima uređaje i koristim Xenforo_Od free forum skripti jedino valja Mybb.
 
Nazad
Vrh Dno