Šta je novo?

TUTORIJAL - Ubacivanje 3-rd party tema u Xiaomi telefone sa Global ROM-om

Kidence

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
6,782
Poena
545
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600X @ 4.7 ghz - Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk MAX
RAM
Kingston 4x8GB @ 3600mhz
GPU
ZOTAC 1080Ti 12GB
PSU
Corsair CX750
Kućište
RAIDMAX F01 ARGB + 2x Artic P12 RGB + 3x Raidmax ARGB
Monitor
MSI MPG ARTYMIS 273CQR 27'' 1440p
Miš & tastatura
Cooler Master MasterKeys CK352 + CM Devastator 3
Laptop
Acer Nitro 5
Mobilni telefon
OnePlus 8 12/256 green
Pametni uređaji
Garmin Fenix 6X PRO
Pristup internetu
  1. Optički internet
Napisaću jedan mali (lično moj) tutorijal kako ovo odraditi, pošto je Xiaomi to zvanično zabranio ukoliko nemate Designer account.

Teme se bez problema mogu dodavati preko Themes app, pa Import opcije u Xiaomi.eu ROM i ostale custom ROM-ove na bazi Xiaomi.eu ROM-a. Na njima je ta zabrana uklonjena.

Većina korisnika koja je probala da ubaci neku 3-rd party temu koju skine sa neta u zvaničan ROM nije uspela jer je Xiaomi zabranio ubacivanje 3-rd party tema u zvanican ROM.

(ovo je uradjeno radi sigurnosti, jer dok ne provere temu ne izbacuju na Mi store, kada izbace na Mi store onda tek postaje zvanična)

Kada se tema učita i pokuša Apply za istu, pojavi se sledeća greška...

"Themes from third-party sources are not supported error: download|auth rejected -99"

Xiaomi je sa novim MIUI-jem ograničio da se mogu ubaciti samo teme sa zvaničnog Mi store-a. (ranije je moglo i sa Zhuti marketa-verujem da to i dalje radi, mada isti je na kineskom pa slaba neka korist od njega.)

Ko neće da podnosi zahtev za Designer acc, a hoće da ubaci "nezvanične teme" koje skine sa neta u .mtz formatu može da ih ubaci na sledeći način.

Skinuti teme u .mtz formatu sa MIUI foruma ili negde sa neta.

Ako je vise tema zapakovano u .rar ili .zip, iste raspakovati negde u internu memoriju ili SD card da budu .mtz...inače ih Themes aplikacija neće videti.

Kada taj korak odradite, onda skinite sa Google play store-a aplikaciju "MIUI Theme editor".

Preko ove aplikacije mozete temu delimicno da izmenite ili ako vam se svidja u original-u samo "učitavanjem" i "čuvanjem" kroz ovu aplikaciju potpisati da bi je mogli kasnije učitati na telefon bez ogranicenja.


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mixapplications.miuithemeeditor&hl=en


Kada skinete aplikaciju, pokrenite istu.

Moja preporuka je da sve teme koje ste probali da učitate, a niste uspeli zbog gore navedene greške obrišete iz Themes aplikacije, da vam se ne bi pojavljivalo više tema sa istim nazivom.

Kada pokrenete aplikaciju, tapnite na polje Browse i nadjite gde vam se nalazi tema u .mtz formatu.

Kada istu učitate, tapnite START i dobijate mogućnost da istu editujete po vašem ukusu ili samo odabirom na NEXT, pa FINISH istu sačuvate u originalu.

Kada tapnete FINISH, iskočiće poruka

"Your theme has been saved. Do you want to install it ?"

Potvrdite sa YES.


Nakon toga će se pojaviti sledeća poruka

"Your theme has been installed.Open Theme Manager and apply it."


Nakon ove poruke, zatvorite ovu aplikaciju i otvorite Themes aplikaciju na telefonu gde ce se pojaviti tema koju se upravo dodali.

Tapnite na nju i onda Apply.

Kada se tema učita, posao je gotov... :)
 
Poslednja izmena:
Bravo! :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Korisno. Hvala

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Vrhunski i detaljno i za nas laike, svaka čast :)

Preko Tetrapaka sa S7 poslato
 
To Kidence, ove teme sa Mi stora su u najmanju ruku osrednjeg kvaliteta. [emoji869]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Novi update za MIUI theme editor resava problem tema na 9.5+ verziji MIUI-ja, tj. mogu ponovo na ovaj nacin da se ubace 3-th party teme u mtz formatu.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno